Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: wyrzucony »

Enfield dwubączkowy jak najbardziej ale 1:48. Warto poszukać nawet w Czechach.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Wycior »

Podobnie jak Derek też sądzę DP Enfield P1858 byłby optymalnym wyborem, bo nie za długi i z Enfieldów ma lepszą lufę. Niestety w Saguaro brak. Pewną alternatywą jest jednak karabinek Enfield P1861 (Enfield Musketoon Pattern 1861 Short Rifle), który ma taki sam gwint (5 pól, 1:48). Ten jest przynajmniej dostępny. Jeżeli Lorenz to myślę że przy cenie repliki DP sensownym wyborem jest raczej oryginał (ale to nie do 4000 zł).
http://saguaro-arms.com/product-pol-191 ... S-218.html
Kiedy dostawa DP? Po prostu zadzwoń do Saguaro i się dowiedz.
beskid
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25.lut.2018 - 09:27
Moja broń: ....

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: beskid »

Dzięki bardzo za odpowiedzi, jutro mam w planach dzwonić ale myślałem, że może ktoś na forum jest na bieżąco w temacie ;)
beskid
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25.lut.2018 - 09:27
Moja broń: ....

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: beskid »

No i dowiedziałem się. Nie ma i nie będzie przez jakieś dwa miesiące..
Kolejne pytanko.. a coś większego, dłuższego od przedmiotowego Enfielda 1858, a porównywalne osiągi na osi oraz cena ;( ? po prostu widzi mi się spory karabin 8)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Wycior »

Z długachnych i dostępnych w Saguaro karabinów wojskowych w twoim przedziale cenowym masz dwa:
http://saguaro-arms.com/product-pol-184 ... -S205.html
http://saguaro-arms.com/product-pol-128 ... S-221.html
Obydwa o podobnych właściwościach balistycznych (dość wolny gwint trójpolowy), ale zauważalnie gorszych od P1858. Dłuższy karabin nie znaczy bowiem automatycznie że celniejszy - często wręcz przeciwnie. Imponująca długość XIX-wiecznych muszkietów/karabinów nie wynikała wcale z chęci zapewnienia im maksymalnej celności, tylko z potrzeby strzelania salwami w zwartym szyku dwuszeregowym. Przeznaczono je dla piechoty liniowej, od której snajperskich umiejętności nie wymagano. Karabiny dedykowane do prowadzenia celnego ognia, dla elitarnych formacji piechoty lekkiej jak jegrzy czy strzelcy wyborowi, były znacznie krótsze. Z reguły mówimy tam o sztucerach.
beskid
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25.lut.2018 - 09:27
Moja broń: ....

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: beskid »

Ok, w takim razie pasuje jeszcze więcej poczytać o broni długiej :piwo:
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Marius »

Kurzy się u mnie w szafie Eli Whitney .54 ( Missisipi ) . Stara produkcja Hege z lufą Kruppa . Jeden z ostatnich jakie Hege wyprodukowało . W sumie mógłbym zbyć za odpowiednią ilość biletów NBP . :-)
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: wyrzucony »

Taki karabin chcesz sprzedać ??!! Mnie by było żal bo lepszego Whitneya nie ma :P
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Marius »

Cierpię na klęskę urodzaju ;-) .

Co się ma marnować ten Whitney . Ja mam z czego strzelać :-) , a ten na pewno da komuś frajdę .
Na dzień dzisiejszy jedna z nielicznych solidnych replik , która nie traci na wartości .
Ostatnio , czyli jakiś rok temu widziałem na e-gunie taką sztukę . Poszła za 1.400 EUR . Czyli o 500 EUR więcej niż 4-5 lat temu . Także jak jest kolega zainteresowany , to za okrągłą sumę z piątką z przodu jest do zabrania.

Stało się tak , jak przewidywaliśmy z Wojtkiem 10 lat temu . Taniocha wygrała z jakością .
Oprócz paru rzemieślników nikt już nie produkuje broni CP , choćby na poziomie 4 + ( parę wyjątków się znajdzie ) . Przytaczany tutaj P58 z Pedersolego , owszem można kupić , a potem trzeba zgłosić się do Wojtka i zostawić z 1.000 PLN na poprawki , żeby to po japońsku ( czyli jako-tako ) strzelało . Na ME w Eisenstadt w Austrii oglądaliśmy na wystawie zorganizowanej przez Pedersolego te karabiny . Mi by było wstyd coś takiego pokazać . Krzywo osadzona lufa w łożu , krzywo osadzone przyrządy na lufie , zamek sam bym lepiej spasował . Makabra . Jak weźmiesz do jednej ręki oryginał , a do drugiej replikę Pedersolego , to czujesz , że oryginał to broń ( jest z kilo cięższy ) , a replika , to jest ..... no właśnie , co to kurna jest ? Wiatrówka z kiepsko wyprofilowaną kolbą ?


Teraz panie , to "Hindusy" są "trendy" . Ja pierdziu . Taniocha , jest wypierana przez jeszcze większy syf (ale tani ) . "Hindus" niby nie do strzelania , tylko dla odtwórców . Otworu zapałowego nie ma , bez ostrzału . Ale jak ci łapy urwie i się będziesz chciał sądzić z wprowadzającym na rynek , to się wtedy dowiesz , żeś sam dziurkę wywiercił , więc to twój problem . Ale tanie są , to i znajdują właścicieli . Niemcy się pukali po głowie jak je oglądali , ale wiadomo Polska to dziki kraj i naród stepowy , to ten badziew się sprzedaje . Dziecku bym do rąk tego syfu nie dał . Wolałbym z kija wystrugać coś karabinopodobnego , niech się bawi .

p.s. Pewnie za 10 lat będziemy piać peany na cześć Ardesy i roztkliwiać się nad jej "jakością"
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Szaddam »

Marius pisze: wt 27.lut.2018 - 11:52 ...Taniocha wygrała z jakością ....
Niestety muszę się podpisać pod powyższym! Rok temu nabyłem na Hege Great Plains z Investarmu. Już po trzech miesiącach zauważyłem pękniecie osady przy śrubie mocujące. Oczywiście zgłosiłem reklamacje do Hege, i co? I nic!
Hege stwierdziło tylko że zgłosiło kłopot u producenta, a ten się nie odzywa. To i Hege ma to w d,,pie. Co się będzie przejmować klientem, przecież znajdą się inni, też naiwnie myślący, że jak się kupuje w "renomowanej. z tradycjami, firmie z Niemiec" to w razie kłopotów ma się jakąś pomoc :-x
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Marius »

To jest zupełnie inny temat . Skoro sklep działa w interesie producenta , a nie kupującego , tym gorzej dla niego . Myślę , że takie działanie przyśpieszy tylko upadek europejskich producentów CP , których wyroby zastąpią hinduskie repliki . Oczywiście te hinduskie z czasem zostaną zastąpione przez pakistańskie , a potem przebojem wtargną nigeryjskie ( np. taki Lorenz będzie kosztował 999 PLN brutto razem z kokilą i kalibratorem ) . he he .
Awatar użytkownika
Szaddam
Bywalec
Posty: 465
Rejestracja: ndz 24.kwie.2016 - 17:06
Lokalizacja: Będzin
Moja broń: .44, .45, .55

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Szaddam »

Nie zupełnie "inny temat". Skoro i producenci, i sklepy mają klientów "w poważaniu", czeka nas prorokowana przez Ciebie przyszłość...
Marius
Posty: 37
Rejestracja: pt 21.paź.2016 - 17:34
Lokalizacja: www.celpal.org
Moja broń: brak

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: Marius »

Racja , to ten sam temat . I przykry .
Kiedy jeszcze Waldemar tam zarządzał , działał na zasadzie , "sprawy trudne załatwiam od ręki , na cuda trzeba poczekać jeden dzień " . Widać i to się zmieniło . Szkoda .
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: amigo »

W replikach broni krótkiej zaczyna się to samo- patrz watek na beżowym " Nowa jakość Pietty ".
A to wszystko z powodu coraz większych , rożnych obciążeń dla producentów i jeszcze to że dekady temu robił to lepiej albo gorzej rodowity Włoch a nie jak teraz "inżynier " afrykański który przypłynął do europy pontonem.
beskid
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25.lut.2018 - 09:27
Moja broń: ....

Re: Który karabin wojskowy... Poradzicie? :(

Post autor: beskid »

Kolego Marius pospieszyłem się i nadwyżkę finansową upłynniłem już na coś o wiele krótszego.. :rogers: :-D ale mądrego to aż miło posłuchać, w tym przypadku miło poczytać także monitoruje co tu wypisujecie jeden z drugim :piwo:
ODPOWIEDZ