Sharps

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
tajger777
Posty: 10
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 18:40
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: tajger777 »

ciekawe co odpiszą specjalisty, czekam z niecierpliwością
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: slaw29 »

Masz rację za długo myślałem i głupoty napisałem :-D
Ostatnio zmieniony ndz 22.sty.2017 - 22:20 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
tajger777
Posty: 10
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 18:40
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: tajger777 »

ale wymyśliłeś gratulacje , długo myślałeś?
tajger777
Posty: 10
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 18:40
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: tajger777 »

to co napisałeś to oczywista oczywistość i nie ma nic wspólnego z tematem, każdy to wie
też mam dwie siekiery i jeszcze łom także jestem gotowy na stan wyjątkowy
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: slaw29 »

Kurde tak teraz myślę że tobie zostaną siekiery a ci od papierowych patronków czy wojna czy stan wyjątkowy dalej będa te patrony z pieprzonej bibuły zwijać a ty z siekierą i łomem a oni będą mieć te swoje pieprzone bibułkowe patrony . Mało tego nikt chyba nie nakaże im tych bibułkowych patronków na komisariat zawozić ;-)
Jeszcze się okaże że bibułkowe Sharpsy ochronią nas przed specnazem i innymi imigrantami .

Więc kolego bibułkowy Sharps nie jest taki zły bo po pierwsze jest bezapelacyjnie legalny na dzień dzisiejszy a legalność bezapelacyjna to ważna sprawa . Wszak wszyscy chcemy działać zgodnie z aktualnym prawem. Więc szanujemy Twoje zdanie co do zaworasa ale nie krytykuj historycznego bibułkowego Sharpsa bo to ładny Karabin ale dla człowieka który ma dużą wiedzę i umiejętności niestety.
Ripski
Posty: 38
Rejestracja: sob 24.wrz.2016 - 15:46
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Ripski »

Czy papier czy zaworek i tak się trzeba narobić aby moc jechać na strzelnice 😀
Cypis
Posty: 17
Rejestracja: czw 19.sty.2017 - 21:10
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Cypis »

Ripski pisze: ndz 22.sty.2017 - 22:46 Czy papier czy zaworek i tak się trzeba narobić aby moc jechać na strzelnice 😀
Z tym się każdy zgodzi :P
tajger777
Posty: 10
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 18:40
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: tajger777 »

dodam jeszcze trochę z innej beczki, że ten zaworasek po przeróbce na scalaka pięknie kładzie jelenie byki nawet na 200m o kabanach nawet nie wspomnę bo padają na sam odgłos wystrzału z Hornady Leverevolution 45-70 govt. (z zaworaska po przerobieniu i zarejestrowaniu można bez problemu z nich strzelać i są naprawdę skuteczne w lesie), także wg mnie nie ma się co śmiać z tego karabinu bo wiele potrafi czy to przed czy po zabiegu u rusznikarza
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Stefanek »

Nie wiem gdzie Pan mieszka Panie tajger777, ale w Polsce prawo zabrania polowania z broni czarnoprochowej. A ponieważ większość userów tego forum mieszka w Polsce, to argumenty typu "ile jeleni można ustrzelić" są bezsensowne i bezużyteczne, bo nieweryfikowalne.
Awatar użytkownika
SaguaroMike
VIP
Posty: 20
Rejestracja: śr 25.sty.2017 - 21:52
Lokalizacja: Ozorków
Moja broń:
Kontakt:

Re: Sharps

Post autor: SaguaroMike »

Witam wszystkich użytkowników tego forum. Nazywam się Michał Kuropatwa - jestem osobą która doprowadziła do tego że Saguaro Sharps powstał i zaczął być sprzedawany w Polsce i Europie.
Do napisania tego postu nakłonili mnie właściwie moi klienci - sam z siebie nie bardzo chciało by mi się polemizować z osobami , które moje Sharpsa nie tylko nie widziały na oczy ale w dodatku nie mają podstawowej wiedzy bronioznawczej.
Robię to tylko dlatego , iż nieprawdziwe informacje ,rozpowszechniane tutaj mogły by zaszkodzić naszym kolegom strzelcom .
Szczególnie należy napiętnować fakt że robione jest to w imię własnych osobistych korzyści. Osoby najbardziej krytykujące moją broń same zajmują się pokątnie różnymi przeróbkami Sharpsów fabrycznych. A więc ja nie wiadomo o co chodzi chodzi o pieniądze. Powstała gotowa konstrukcja , która bije na głowę fabryczne wytwory włoskie. I już nikt nie zgłasza się do napraw , tuningów i przeróbek. Więc należy zgnoić i obrzydzić konstrukcję Saguaro żeby nikt tego nie kupił. Niestety to się Wam nie uda Panowie. O solidności , celności i jakości mogą poświadczyć osoby najbardziej zorientowane czyli użytkownicy Sharpsa Saguaro . A ci mają tylko pozytywne opinie.
A więc po kolei naprostuję bzdury , które pseudo-fachowcy internetowi nawypisywali tutaj.
Po pierwsze lufa mojego Sharpsa nie może być klasyfikowana jako istotna część broni palnej gdyż przepis ten dotyczy tylko broni wymagającej pozwolenia !
Zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie o Broni i Amunicji za broń i amunicję uważa się gotowe lub obrobione istotne części broni palnej.
Ma to zapobiec nielegalnemu posiadaniu broni w częściach czy składaniu broni z części nielegalnie zakupionych .Według art. 5 ust. 2 u.b.a., istotnymi częściami broni palnej i broni pneumatycznej są: szkielet broni, baskila (w przypadku broni "łamanej"), lufa z komorą nabojową, zamek, komora zamkowa oraz bęben nabojowy.
Teoretycznie oznacza to, iż za broń palną uznaje się każdą z jej istotnych części, nawet jeśli jest ona posiadana samodzielnie. A więc prostymi słowy na posiadanie samej lufy od Mausera jest potrzebne pozwolenie takie samo jak na posiadanie całego karabinu.
To że do lufy Sharpsa Saguaro da się włożyć nabój- 45-90 centralnego zapłonu nie jest żadnym argumentem ponieważ taki sam nabój da się włożyć do klasycznego Sharpsa kapiszonowego .45 !!!
Tak właściwie to ta sama komora. Różni się dziesiątymi częściami milimetra ale z technicznego punktu widzenia to ta sama komora. Mało tego , gdyby ktoś zrobił nowy blok ( kolega .44 może się popisać bo podobno umie-tylko czy ma uprawnienia ? :lol: ) to da się taki nabój odstrzelić. Być może nie będzie zbyt celny ale z lufy wyleci.
Czy to oznacza że zwykły Sharps kapiszonowy też jest nielegalny ?
Oczywiście że nie i tylko niedouczony baran , który chce zaszkodzić strzelcom w Polsce może twierdzić inaczej!
Prawo jest ciut bardziej zawiłe niż by się mogło internetowym geniuszom wydawać.
To czy coś może być uznane za istotną części broni palnej determinuje klasyfikacja danej części w chwili wytworzenia .
Gdy w fabryce Uberti wytworzy się ramę i lufę do Remingtona 1858 nada im się indywidualne cechy ( numer seryjny) oraz wyśle do Polski jako broń kategorii D ( bez pozwolenia) to te części można posiadać w wolnym obrocie gdyż nie są uznawane za istotne części broni palnej.
Gdy tą samą ramę z lufą wytworzy się w fabryce w celu zamontowania ich w Remingtonie konwersyjnym 1858 na amunicję 45 Long Colt , nada indywidualne cechy i sprowadzi do Polski jako kategorię B ( na pozwolenie ) to tym razem jest to uznawane za istotną część broni i oczywiście wymaga pozwolenia.
Czyli o klasyfikacji decyduje zapis w dokumentach producenta , importera i sprzedawcy.
Analogiczna sytuacji jest z naszym Sharpsem. Został wytworzony jako broń kapiszonowa rozdzielnego ładowania. W dokumentach przewozowych producenta , fakturach zakupu i sprzedaży występuje jako broń kategorii D ( bez pozwolenia)a więc trudno uznać jego lufę za istotną cześć broni i wymagać na nią pozwolenia !!! Nawet gdyby taką lufę wykręcić to posiada ona indywidualny numer seryjny , który w powiązaniu z dokumentem zakupu zaświadcza nam że to lufa broni bez zezwolenia.
Jeżeli więc będzięcie bardzo chcieli forsować pogląd że jest inaczej to może nasze władze zakażą posiadania wszystkich odtylcówek kapiszonowych. No bo przecież do każdej da się włożyć jakiś tam nabój. Zanim coś się publicznie napisze to należy to solidnie przemyśleć.
Temat rozwinę wkrótce bo jeszcze sporo bzdur pozostało do wyjaśnienia.
Pozdrawiam wszystkich pozytywnie myślących :lol:
tajger777
Posty: 10
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 18:40
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: tajger777 »

najlepsze jest to, że odzywają się ludziska które nawet nie miały w ręce tego karabinu i mówią, że niecelnie strzela z 45-70 govt., że się nie da przerobić na scalone itd.
No to ku...wa niespodzianka bo się da i wszystko jest w jak najlepszym porządku w temacie celności a do tego wszytko zgodnie z prawem
a wy ruszniki i inne specjalisty dalej strzelajcie ze swoich papiórkowych gówien

Oczywiscie ze sie nieznamy na żadnej broni ty tajger jestes nasze nowe ''guru''...jedziesz kolego po cienkim lodzie zalosnego dyletanctwa i trolingu !
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: roundball »

Panie tajger777, jedno pytanie:
Po jaką cholerę kupować zaworasa i płacić za przeróbkę na 45-70Gowt. skoro Sharpsuw fabrycznie na tą amunicję jest do wyboru parę firm i modeli ??
To nie lepiej było sprzedać i kupić oryginalnie zrobiony na scalaki ??

Następna rzecz- większość strzelców CP to pasjonaci których scalak i nitro nie ciągnie i nie robią pozwolenia bo po prostu nie chcą, a są tez tacy co mają i CP i nitro na papier, więc obrażanie rusznika że go nitro nie interesuje jest niepoważne co najmniej.
Poza tym rusznik ma taką wiedzę ze mógłby Cię chłopie czapką przykryć a że zawodowo nie poszedł w tym kierunku to jego sprawa dlaczego, na pewno nie dlatego ze jest głupi.
tajger777
Posty: 10
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 18:40
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: tajger777 »

Z takim tekstami niewarto sie meczyc na tym forum wiec po co maja zasmiecac i draznic , trolowanie mozna jeszcze zrozumiec lecz teksty neurotycznego frustrata juz nie!! ... to ja male ''r''
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: roundball »

Jaaaasne !
Ludzie co strzelają zawody CP na poziomie ogólnoeuropejskim czy nawet światowym i wydają na trening i sprzęt grubą kasę to na pewno pijacy, alimenciarze i wyrokowcy. :-P :lol:
Z doświadczenia wiem że to raczej leśne dziatki na polowaniach lub po popijają dla kurażu a potem łażą/jeżdżą z bronią po spożyciu, widywałem to !!
"Paaanie co tam jeden kielich jak zimno, zaaawsze sie tak robiło." :!:

Z resztą co Ty chłopie wiesz o strzelectwie CP, o strzelcach, zawodach i skali tego zjawiska w PL ???

Nie wiem czemu część z tych waszych zadufanych w sobie "wielkich białych myśliwych" ma taki pogardliwy stosunek do broni historycznej i jej pasjonatów oraz do broni bez pozwoleniowej w ogóle ?!

Skończ chłopie bo bo nie dość że obrażasz poważnych ludzi to robisz z siebie idiote! :!: :-P

Po diabła się tu zarejestrowałeś jak masz problem ze strzelcami CP i nazywasz gównem tego typu konstrukcje ?? :!:
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: wyrzucony »

Pan tajger777 to zwykły troll szkoda czasu na polemikę z nim. Na tym forum zajmujemy się czarnym prochem a nie nitro. Może ten pan pomylił fora ?
Byłoby nie było to zwykły frustrat co mu coś nie poszło i się wyżywa w internetach. Niestety trafiło to na nasze forum.

Tak a propos to zapraszam wielkiego strzelaca tajgera777 na zawody do Jaworzna w marcu mamy tam i konkurencję sharps na 50 m. Może udowodnisz nam jaki z ciebie dobry strzelec z niesamowitym sharpsem - zaworasem ? Mam tylko jedną przykrą wiadomość amunicja musi być elaborowana czarnym prochem i rozdzielnego ładowania czyli zaworki sa ok ale amunicja scalona już nie.

No to wyzwanie rzucone panie tajger777 podejmiesz rękawice czy tylko z klawiatury umiesz strzelać ?
Będę na Ciebie czekać z sharpsem na "papiórki" :P
Zablokowany