Sharps

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Zablokowany
paluch12
Posty: 6
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 19:12
Moja broń:

Sharps

Post autor: paluch12 »

Witam jestem nowy chciałbym kupić jakiś karabin odtylcowy cp bez pozwolenie ale zastanawiam się jaki może sharps ale jedni gadają że trzeba pozwolenie jedni że nie i nie wiem dlatego proszę o odpowiedź
:remik:
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Stefanek »

paluch12
Posty: 6
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 19:12
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: paluch12 »

Dzięki za pomoc a czy są jakieś ciekawe karabiny odtylcowe kapiszonowe czy sharps jest najlepszy
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sharps

Post autor: Bready »

Nie sadze zeby Sharps byl dobrym rozwiazaniem dla Ciebie.
Moze jednak zacznij od odprzodowego z wolnym lub uniwersalnym gwintem.
A jak juz wystrzelasz pare funtow olowiu wtedy mozesz myslec o karabinie odtylcowym.
Inaczej problemy moga przerosnac Twoja cierpliwosc.

P.S.
I jezeli juz Sharps ,to zanim kupisz zastanow sie jaki.
paluch12
Posty: 6
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 19:12
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: paluch12 »

moją pierwszą bronią jest Cattleman New Model 1873 5 1/2 z tego sklepu http://bron1.pl/380-cattleman-new-model-1873.html a teraz chciałem sobie coś kupić ładowanego odtylcowo żeby postrzelać sobie na 100-300m
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sharps

Post autor: Bready »

To na poczatek lektora obowiazkowa http://www.forum.blackpowder.pl/viewtop ... f=4&t=1958
Co prawda dotyczy broni odprzodowej ,ale z szybkim gwintem ,wiec sporo problemow podobnych.
I pomysl ze w Sharpsie ,zalezy jaki model wybierzesz tych problemow moze byc tylko wiecej.
Jak przeczytasz ze zrozumieniem ,i nic sie nie zmieni ,to bedziemy sie zastanawiac co dalej :-D
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Stefanek »

Ja byłbym ostatnim, który by Cię zniechęcał. Wyznaję zresztą zasadę "kup sobie to, co ci się podoba" (krytykowana, ale się sprawdza ;) ) Ale... sam do sharpsa nawet nie mam zamiaru podchodzić.
Dlaczego? Otóż w sharpsie działa magia słowa "odtylcowy"! Wydaje się, że nie ma nic prostszego. Kupię se sharpsa, kupię paczkę nabojów (przecież odtylcowy), pojadę na strzelnicę i będę trzaskał dychy na 300 metrów.
Nic bardziej błędnego!
Do sharpsa nie kupisz "paczki nabojów". Sharps to domowa elaboracja amunicji. To praktycznie obowiązkowe samodzielne lanie pocisków. A potem co? Palcami będziesz je w łuski wtykał? Pomijam już koszt sprzętu do elaboracji, to po pierwsze musisz mieć w domu miejsce na warsztat, a po drugie samodzielna elaboracja amunicji to nie jest umiejętność, z którą przychodzi się na świat. Trzeba się tego nauczyć. Masz od kogo? Jeśli tylko z youtuba, to ciężko będzie.
Dalej... Żadna broń, nawet najlepsza nie strzela dych sama. Strzelałeś już z jakiegokolwiek karabinu na te 300 metrów (pomijam fakt, że strzelnic z taką osią to jest na lekarstwo)? Wiesz, jak to jest?
Oczywiście nie twierdzę, że nie dasz rady opanować sharpsa. Wszystko jest dla ludzi. Wierzę, że dasz radę i życzę Ci powodzenia. Chciałem tylko, żebyś sobie uświadomił, że to nie jest tak, że dziś kupisz karabin, a jutro będziesz już snajperem. To tak nie działa.
Poczytaj (nawet tu na forum), pooglądaj w internecie. Jak uznasz, że ta cała zabawa z sharpsem to jest faktycznie to, to go sobie kup!
paluch12
Posty: 6
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 19:12
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: paluch12 »

do sharpsa nie trzeba amunicji eleaborować prasą można zrobić przecież coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=wV48ic_pd3Y a po drugie szukam karabinu odtylcowego jak znacie coś podobnego do sharpsa to piszcie
paluch12
Posty: 6
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 19:12
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: paluch12 »

po prostu zależy mi na szybkim ładowaniu
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: wyrzucony »

Szybkie ładowanie, szybkie strzelanie i szybkie liczenie tarczy bo nie wiele przestrzelin tam bedzie :P

Na poważnie to Sharps na patrony wymaga dość dużo cierpliwości. Najpierw musisz kręcić tutki (klejenie) potem je z jednej strony zamknąć cięńką bibułką (klejenie), sypiesz proch, kartonik na to jakaś przybitka np. kaszka by wyrównać poziom pocisku no i lokujesz sam pocisk, który wcześniej kalibrujesz, smarujesz a wszystko musi być tak złożone by się samo nie rozleciało.
To pokrótce schemat szybkiego ładowania. Osobiście szybciej przygotowuję amunicję do odprzodówki niż do mego Sharpsa ale jedno i drugie lubię :P
Stefanek
Bywalec
Posty: 368
Rejestracja: śr 20.sty.2016 - 16:16
Lokalizacja: niedaleko Warszawy
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Stefanek »

paluch12 pisze:a po drugie szukam karabinu odtylcowego jak znacie coś podobnego do sharpsa to piszcie
Karabinów odtylcowych to jest cała masa :-D Niestety tylko sharps spełnia kryteria broni bez pozwolenia (sprzed 1885 roku i rozdzielnego ładowania).
Piszesz, że zależy Ci na szybkim ładowaniu... No... właśnie w tym celu wymyślono amunicję scaloną :lol:
Chyba jedyne wyjście to uzyskanie pozwolenia (kolekcjonerskiego, może sportowego) i zakup karabinu na scalone.
A tak... zostaje tylko sharps i kręcenie tutek.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Sharps

Post autor: Bready »

paluch12 pisze:do sharpsa nie trzeba amunicji eleaborować prasą można zrobić przecież coś takiego https://www.youtube.com/watch?v=wV48ic_pd3Y a po drugie szukam karabinu odtylcowego jak znacie coś podobnego do sharpsa to piszcie
Mi to wygladalo na 50m ,widziales rozrzut ?
Przy 300 nie ma takiej duzej tarczy aby w nia strzelac :-D
O Sharpsie mozna napisac ksiazke ,podobnie jak Stefanek Sharpsa nie mam ,a jezeli kiedys nawet bym sie zdecydowal kupic ,to na amunicje scalona w kalibrze 45-90.
Chociaz bardziej mnie kreci 1873 Springfield trap door (tez na scalona) ,za cene nowej repliki Sharpsa mozna miec oryginal.
Pamietaj ,wiecej Sharpsow wisi u kolegow nad kominkami niz jest w uzyciu.
Opcje dla Ciebie:
1. Zrobic pozwolenie na bron ,a to czy kupisz pozniej Sharpsa na scalona ,czy jaka CZ lub Tikke lub AR15 zalerzy tylko od Ciebie.
2. Saguaro Sharps http://www.saguaro-arms.com/pl/-bron-ka ... onowy.html
Jedyna szczela wersja Sharpsa nie na amunicje scalona.
Moze drogi ,ale jak w sharpsie na gilzy czy patrony zlecisz tuning uszczelnienia ,ktory po jakims czasie trzeba powtorzyc bo plyta sie wypala ,to na dluzsza mete chyba bedzie tansza wersja w eksploatacji i bardziej niezawodna.
Do tego niezbedne minimum: prasa jednostanowiskowa ,zestaw matryc 45-90 ,kokila ,lyzka do lania olowiu.
3. Sharps .45 na gilzy Nie trzeba matryc ,ale roboty przy patronach wiecej ,przedmuchy zamka ........(reszta ksiazki).....dalej przedmuchy zamka...........
Zapomnij przez co najmniej jakies 2 pierwsze lata ze bedziesz strzelal celnie ,zapomnij w tym okresie o osiach powyzej 100m
4. Sharps .54 (.52) na papierowe patrony.
To samo co w punkt 3 .tylko jeszcze wiecej roboty z patronami ,......jeszcze wiecej przedmuchow zamka........wypalenie plyty zamkowej.......
I problemy z dobraniem pocisku.
Jezeli nie jestes osoba wybitnie uzdolniona w strzelectwie zapomnij ze istnieja strzelnice dluzsze niz 100 m.
Stefanek pisze:Karabinów odtylcowych to jest cała masa :-D Niestety tylko sharps spełnia kryteria broni bez pozwolenia (sprzed 1885 roku i rozdzielnego ładowania).
A Gallager ? :-)
Ale tez wymaga doswiadczenia.
@paluch12 ,wybacz ,ale kursu pilotarzu tez nie zaczyna sie na F16 czy B747 ;)
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Wena2k432 »

W temacie karabinów odtylcowych, to jest jeszcze karabinek Smitha (w wersji kawaleryjskiej i artyleryjskiej). Replikę produkuje lub też produkowała Pietta. Niestety nigdy nie miałem przyjemności strzelać z takiego, jednak słyszałem o tej konstrukcji wiele dobrego. Jest to jednak broń, która bardziej nadaje się do strzelania na krótsze dystanse.

Natomiast historycznie był jeszcze karabinek Greena. Broń jest bardzo ciekawa, a jej opis można znaleźć w wydanej w Polsce pozycji "Broń strzelecka XIX wieku". Niestety nigdy nie słyszałem, żeby istniała jakaś replika.

Pozdrawiam
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Sharps

Post autor: wyrzucony »

Dorzucę się jeszcze Kamerladerem i nawet były w Polsce zrobione repliki tego karabinu ale niestety z celnością to on nie wiele ma wspólnego. Strzelałem z oryginału i tez był problem by zmieścić 5 strzałów w tarczy nie mówiąc o czarnym. Może dlatego, że była to wersja szwedzka a nie oryginalnie norweska.
Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Sharps

Post autor: Wena2k432 »

Kammerlader to bardzo ciekawa broń i zazdroszczę tego strzelania ;) Jednak myślę, że to zupełnie inna bajka. Swoją drogą oryginalne można kupić tu: http://bronszczecin.pl/produkt/karabin- ... er-kal-58/
Zablokowany