oryginalnosc

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rycho212
Posty: 7
Rejestracja: pn 03.lis.2008 - 12:46
Lokalizacja: goleniow;szczecin
Moja broń:

oryginalnosc

Post autor: rycho212 »

Witam
Jestem tu po raz pierwszy; wczoraj kupilem na Allegro dubeltowke kapiszonowa, z opisu oryginalna, czy moze ktos sie orientuje, czy gdzies w okolicach Szczecina, moge upewnic sie co do jej oryginalnosci?
Awatar użytkownika
rycho212
Posty: 7
Rejestracja: pn 03.lis.2008 - 12:46
Lokalizacja: goleniow;szczecin
Moja broń:

Re: oryginalnosc

Post autor: rycho212 »

rycho212 pisze:Witam
Jestem tu po raz pierwszy; wczoraj kupilem na Allegro dubeltowke kapiszonowa, z opisu oryginalna, czy moze ktos sie orientuje, czy gdzies w okolicach Szczecina, moge upewnic sie co do jej oryginalnosci?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=470365334
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Na pewno rok się nie zgadza.
Ale Ty już kupiłeś.. Nie lepiej było się zapytać przed końcem licytacji?
A co do innego, to pytaj rusznika. Zapewne Ci odpowie i wyceni.. ..Za odpowiedni datek na jego rachunek bankowy.. W końcu wiedza kosztuje. I mówię to całkiem poważnie.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rycho212
Posty: 7
Rejestracja: pn 03.lis.2008 - 12:46
Lokalizacja: goleniow;szczecin
Moja broń:

Post autor: rycho212 »

Mincerz pisze:Na pewno rok się nie zgadza.
Ale Ty już kupiłeś.. Nie lepiej było się zapytać przed końcem licytacji?
A co do innego, to pytaj rusznika. Zapewne Ci odpowie i wyceni.. ..Za odpowiedni datek na jego rachunek bankowy.. W końcu wiedza kosztuje. I mówię to całkiem poważnie.
Pozdrawiam!
Dzieki za odpowiedz
Za pozno zobaczylem te aukcje, zeby prosic o rade
wpadlem przypadkowo, na koniec licytacji-spodobala mi sie.... no i stalo sie-a czy moglbys podpowiedziec, po czym poznaje sie rocznik - nigdy blizej sie nie interesowalem ta tematyka i nie mam pojecia - a czy mozna bedzie z niej strzelac? i czy jest ona mlodzsa, czy starsza niz ten podany w aukcji rok?
i czy duzo przeplacilem - zawsze trzeba zaplacic "frycowe
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Co do roku 1820 to byłyby to zamki skałkowe albo skałki przezbrojone na kapiszon. takie przezbrojenie zostawia ślady. A tu masz ładne zamki kapiszonowe i broń robioną od razu pod kapiszon. Dlatego rok się nie zgadza. Co do cen to nie wiem.
Naprawdę, pytaj rusznika. On jest w sprawie oryginałów najlepszy.
Pozdro!
Awatar użytkownika
rycho212
Posty: 7
Rejestracja: pn 03.lis.2008 - 12:46
Lokalizacja: goleniow;szczecin
Moja broń:

Post autor: rycho212 »

Mincerz pisze:Co do roku 1820 to byłyby to zamki skałkowe albo skałki przezbrojone na kapiszon. takie przezbrojenie zostawia ślady. A tu masz ładne zamki kapiszonowe i broń robioną od razu pod kapiszon. Dlatego rok się nie zgadza. Co do cen to nie wiem.
Naprawdę, pytaj rusznika. On jest w sprawie oryginałów najlepszy.
Pozdro!
dzieki jeszcze raz za informacje,
czy z tym placeniem Rusznikowi za opinie to na serio?
myslalem, ze to forum kolezenskie, i nie chodzi mi o pieniadze, az tak mi nie zalezy - najwazniejsze ze ta bron bardzo mi sie podoba- moze nastepna bede kupowal bardziej rozwaznie, ale ta jest moja pierwsza
serdecznie pozdrawiam
rycho212
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

co do płacenia to całkiem serio gdyby to była pełna wycena wraz z całą historią danej broni. Takie w pełni profesjonalne potraktowanie danej jednostki, jak w domu aukcyjnym.
Ale my tu raczej nie o takim poziomie dokładności mówimy..?
Daj opis i zdjęcia jak tylko broń przyjdzie do Ciebie. Wygląda fajnie.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
rycho212
Posty: 7
Rejestracja: pn 03.lis.2008 - 12:46
Lokalizacja: goleniow;szczecin
Moja broń:

Post autor: rycho212 »

Mincerz pisze:co do płacenia to całkiem serio gdyby to była pełna wycena wraz z całą historią danej broni. Takie w pełni profesjonalne potraktowanie danej jednostki, jak w domu aukcyjnym.
Ale my tu raczej nie o takim poziomie dokładności mówimy..?
Daj opis i zdjęcia jak tylko broń przyjdzie do Ciebie. Wygląda fajnie.
Pozdrawiam!
Dzieki , niestety, nie bede mogl tak szybko podac wiecej informacji, poniewaz kupilem ja bedac na statku i dopiero po powrocie (10.11), zaplace i bede czekal na przesylke
pozdrowka
Igrlik
Posty: 1
Rejestracja: sob 13.gru.2008 - 20:39
Moja broń:

Post autor: Igrlik »

Mincerz pisze:Co do roku 1820 to byłyby to zamki skałkowe albo skałki przezbrojone na kapiszon. takie przezbrojenie zostawia ślady. A tu masz ładne zamki kapiszonowe i broń robioną od razu pod kapiszon. Dlatego rok się nie zgadza. Co do cen to nie wiem.
Naprawdę, pytaj rusznika. On jest w sprawie oryginałów najlepszy.
Pozdro!
Perkusny zamok (percussion lock) vynajdeny okolo r. 1805, patentovany Forsythom r. 1807, ciapockova perkusna zapalka (percussion cap - kapiszon) od r. 1814.
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Igrlik pisze:
Mincerz pisze:Co do roku 1820 to byłyby to zamki skałkowe albo skałki przezbrojone na kapiszon. takie przezbrojenie zostawia ślady. A tu masz ładne zamki kapiszonowe i broń robioną od razu pod kapiszon. Dlatego rok się nie zgadza. Co do cen to nie wiem.
Naprawdę, pytaj rusznika. On jest w sprawie oryginałów najlepszy.
Pozdro!
Perkusny zamok (percussion lock) vynajdeny okolo r. 1805, patentovany Forsythom r. 1807, ciapockova perkusna zapalka (percussion cap - kapiszon) od r. 1814.
A ile potrzeba było czasu na szerokie wprowadzenie tego wynalazku? i ile czasu przezbrajano skałki na kapiszon albo robiono zamki kapiszonowe na częściach zamków skałkowych?
Pozdrawiam!
Magua
Stary bywalec
Posty: 549
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Post autor: Magua »

Joshua Shaw rzeczywiscie wynalazł kapiszon w 1814 -1815 roku, ale trzymał swój wynalazek w tajemnicy, aż do uzyskania na niego patentu w roku 1822. Dopiero od tego czasu nastepuje rozwój broni kapiszonowej, w latach 30 przyjmują ten system m.in. armie francuska i rosyjska, chociaż w armii austriackiej preferują system Mantona.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: oryginalnosc

Post autor: slaw29 »

Ciekawy temat i jakże aktualny. Czas leci a ludzie się nie zmieniają .
ODPOWIEDZ