Tryon

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
tomas_ext
Posty: 1
Rejestracja: pn 27.paź.2008 - 20:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moja broń:

Tryon

Post autor: tomas_ext »

Witam serdecznie.

Przymierzam się do zakupu pierwszej BC
Na razie jestem na etapie poznawanie specyfiki tej wspaniałej broni i nie ukrywam, że jestem tym wysoce zafascynowany.

Jako pierwszą BC planuje zakup karabinu.
W mojej okolicy są dwie strzelnice i chciałbym regularnie korzystać z tej broni. Jednak mam spory dylemat, który model wybrać ?!?

Chciałbym aby pierwszy karabin był bardzo celny i solidnej konstrukcji.
Na początku zastanawiałem się nad "Kentucky Traditions Kal .45 " ale widziałem kilka negatywnych opinii na jego temat.
Na allegro pojawiły się dwa modele "Tryon Target De Lux .50 DP" oraz "Tryon Creedemoore.451 DP" co sądzicie o tym karabinie?

Zwracam się do Was jako miłośników tej fascynującej broni z prośbą o poradę jaki egzemplarz byłby bardzo dobry na początek. Może jednak pistolet? Rewolwery odpadają - kompletnie ni przypadły mi do gustu.

Mam nadzieję że dzięki waszemu doświadczeniu i prawdziwej fascynacji nie popełnię błędów na samym początku.

Dziękuje z góry za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Tryon Target De Lux .50 DP" to karabin uniwersalny. Gwint i do krótkiego pocisku i kuli. lufa średnio ciężka. Powinien dobrze strzelać z maxi-bali.

"Tryon Creedemoore.451 DP" to karabin tarczowy z szybkim gwintem tylko do długich pocisków. Ciężka lufa.

Przy dobrze dobranej amunicji (i dobrym strzelcu) można z tymi karabinami wygrywać zawody.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
palladine
Posty: 33
Rejestracja: śr 10.wrz.2008 - 12:40
Lokalizacja: WARSZAWA
Moja broń:

Post autor: palladine »

negatywy i pozytywy są na temat każdej broni, ja zaczołem od Hawkena nie masz co kombinować na począdku zabawy poprostu postrzelaj i bedziesz wiedzieć czy ci się to podoba czy nie, ja osobiście wole karabiny wojskowe, też zaczołem niedawno ale teraz wiem o co chodzi w tej zabawie,

pozdrawiam i dobrej zabawy ( i podchodź do tego jak do zabawy)

:-D
Awatar użytkownika
palladine
Posty: 33
Rejestracja: śr 10.wrz.2008 - 12:40
Lokalizacja: WARSZAWA
Moja broń:

Post autor: palladine »

a tak na marginesie na strzelnicach więcej sie gada niż strzela, poprostu miło spędza czas :oops:
scan
Posty: 8
Rejestracja: czw 28.gru.2006 - 21:13
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

tryon

Post autor: scan »

Witam,
Kolego tomas_ext mam karabin TRYON MATCH w kal 450 z diopterem i muszką tunelową. Mam też Howken creedmor w kal 451 też z tymi przyrządami, i powiem, że strzelanie z nich to frajda,bardzo celne karabiny. Używam pcisków minie i maxibal. Celność super i skupienie.Jeżeli masz kasę to kup sobie , będziesz zadowolony.
:lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Black Powder
Posty: 18
Rejestracja: pt 26.paź.2007 - 02:36
Lokalizacja: Slovensko, BA-humno
Moja broń:

Post autor: Black Powder »

Zdravim vas vospolok.
Moja prva puska bol Tryon S.219. Zacinal som, snim na sutaziach a vyhraval som. Rekord co som snim dosiahol je 98b. idealne strelivo Maxi-Ball, lieta pekne aj pri pomalom stupani 1/1200mm.
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Tryon

Post autor: Thalon »

Witam.
Poprosze kolegow, ktorzy maja lub mieli karabin Tryon (lub wiedze o nim) o taka odpowiedz.
Czy w tej broni, zeby zdjac lufe (do mycia na ten przyklad) trzeba ja zdejmowac razem z warkoczem, czy nie?
Mialem karabiny Kentucky i Springfield i w nich lufa byla polaczona z warkoczem na stale.
Na zdjeciu nr 3 widac warkocz i trzy sruby na nim, czy dwie ostatnie sruby to zaslepki pod otwory do dioptera, czy nie?
http://www.trackofthewolf.com/categorie ... um=AAH-148
Pozdrawiam
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Lufa jest na hak. Do mycia wyjmujesz zatyczki/kliny pod lufą , lufę lekko podnosisz i już jest wolna. Wydaje mi się, że wystkie śruby warkocza to wkręty do drewna. Miałem Tryona Creedmoor. Tam diopter był fabryczny, ale ciut inaczej mocowany jak dioptery ramkowe.
Ostatnio zmieniony ndz 04.gru.2011 - 19:58 przez mkowalczuk, łącznie zmieniany 1 raz.
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

Dziekuje
A ma ktos fotke Tryona od gory tak by bylo widoczne mocowanie dioptera?
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

Ktos moze mi objasnic o co chodzi z diopterami Creedmor?
Na ten przyklad Tryon creedmor ma taki maly diopter a Tryon match ma juz wysoki diopter (ramkowy sie nazywa?)
Pedersoli produkuje rozne dioptery creedmor (i male i takie ramkowe jak na Tryonach match)
O co chodzi?
Po co przy nazwie broni jest dopisek Creedmor?
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Ten w Creedmor to w zasadzie klasyczny diopter. Składa się ze stalowego pierścienia i płytki mocowanej na śrubie. Aby śrubę przekręcić - trzeba stosować specjalny kluczyk. Wysokość by la regulowana poprzez wykręcanie/wkręcanie dioptera z podstawy. Wadą jest ograniczona regulacja. W zasadzie starcza do max 100 m Zaleta - -pancerna konstrukcja, którą ciężko przypadkowo przestawić.
Jeśli chcesz strzelać dalej - szukaj dioptera ramkowego. Dioptery takie chyba są ciut późniejsze jak sam Tryon, ale kto by się czepiał takich szczegółów ;-)
Thalon
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn 21.sty.2008 - 10:32
Lokalizacja: Kalisz
Moja broń:

Post autor: Thalon »

Zobacz tutaj.
Sa te male pancerne ale sa tez normalne wysokie dioptery, ktore tez sie nazywaja Creedmor.
http://www.davide-pedersoli.com/tipolog ... moors.html
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Może to jakaś nazwa własna wymyślona przez Pedersoliego. W sumie - nie bardzo sie tym tematem zajmowałem. Masz więc temat do przeprowadzenia analizy:-)
Może warto sprawdzić jakie dioptery stosowano na strzelnicy Creedmoor? Może Tryonopodne w Creedmoor były tylko z tym dipterem, a inne karabiny z ramkowym?
A może Tryon w Creedmoor nigdy nie był? To wydaje mi się najprawdopodbniejsze.
Crk64
Posty: 7
Rejestracja: wt 30.sty.2018 - 18:30
Moja broń: brak

Re: Tryon

Post autor: Crk64 »

W uzupelnieniu, katalogowo wydaje sie, ze najdluzszy diopter do Creedmoora to USA 468, ktory jest duzo krotszy od fabrycznego dioptera ramkowego w Match-u. Na jaka odleglosc taki diopter do Creedmoora wystarczy? Czy da sie jakos w nim zamontowac ramkowy?
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Tryon

Post autor: kamilgrzy »

Oczywiście że się da. Diopter ramkowy ma montaż na 2 wkręty które wkręcisz w istniejące otwory warkocza lub jeśli rozstaw otworów nie pozwoli otwór warkocza oraz osadę broni, możesz też wykonać otwór w warkoczu, możliwości jest kilka. W moim tryonie diopter jest mocowany do osady zaraz za warkoczem.
ODPOWIEDZ