Sharps replika

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
ODPOWIEDZ
stangret
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: Sharps replika

Post autor: stangret » wt 07.maja.2019 - 20:44

Andejos pisze:
pn 06.maja.2019 - 22:36
patron wzorowany na Darkowym.
Chyba Markowym a nie Darkowym dla ścisłości. To Darek pobierał nauki ale jak na razie nic nowego nie wymyślił, więc nie dorabiajcie demagogii i nowych historii wynalazków proszę.

Derek
VIP
Moja broń: brak

Post autor: Derek » wt 07.maja.2019 - 22:09

Ani moim ani Markowym :P
Ten sposób budowy patrona został już opisany w 2003 r. w książce "Das Schiessen mit Perkussions-Hinterladern" autor Wlofgang Stephan na str. 38 i dalej. Zapewne był znany i wczesniej.

Marek
VIP
Moja broń:

Post autor: Marek » wt 07.maja.2019 - 22:19

.Ani moim ani Markowym :P
Acha, czyli to nie ja Cię uczyłem jak to zrobić tylko kupiłeś sobie książkę .

No popatrz jak ta skleroza szybko człowieka dogania :P

Derek
VIP

Post autor: Derek » wt 07.maja.2019 - 22:26

Ależ tak Marku od Ciebie znam ten sposób zresztą to napisałem w tym artykule a książkę nabyłem dużo później i stąd wiem, że to pomysł nie nowy.

a to cytat z artu
Poniżej podaję sposób przygotowania patrona papierowego opracowany przez Marka-, stosowany z bardzo dobrym skutkiem przez Lebedę i polecanym także przez Rusznika.
Chyba i Ciebie dopadła skleroza skoro nie pamiętasz tego fragmentu :P

Marek
VIP
Moja broń:

Post autor: Marek » wt 07.maja.2019 - 22:53

Z postu wyżej to jednak nie wynikało, wiec stad ta skleroza.
A pomysł żeby to tak skręcić wpadł mi w KK któregoś majowego dnia jak skleroza mnie nie myli.
To było wbrew panującym w Polsce opiniom jeśli chodzi o choinki i Sharpsa, wtedy każdy uważał że najlepsze są pociski z kokili Alojza, które Rusznik chwalił. A Rusznik i inni twierdzili ze choinka nie lata w Sharpsie. Po czasie zmienili zdanie gdy udowodniłem na zwodach ze jednak lata :lol: Strzelałem wtedy na 100m i nie byłem zadowolony z wyników a w skrzynce zrobiło się pusto, patronów brak, jedynie luźne choinki które dostałem. Ta dupka z tylu pocisku którą należało wsadzić do gilzy mosiężnej a których nie posiadałem dała mimo myślenia żeby zrobić taką tutkę, o tej średnicy, tylko grubszą z większej ilości zwojów niż do reszty pocisków, wyciąłem pasek z tarczy i go zawijałem na niej. Nie zaklejałem nawet tylu, tyko nasyłałam prochu do pełna gdy gilzy była już w karabinie weszło z 50 gr.
Tarcza była świetna, skupienie lepsze od każdych testowanych wcześniej pocisków, z czasem pokazałem jak i co innym, jednak przedtem niż mi taki pomysł wpadł w Polsce nikt takich patronów nie robił.

Tyle w skrócie jeżeli chodzi o tą historie.

Derek
VIP

Post autor: Derek » wt 07.maja.2019 - 23:02

Reasumując sposób budowy patronu dla choinki, który opracowałeś a ja opisałem w arcie jest dobry i się sprawdza czyli jest wart polecenia adeptom sharpsa na patrony papierowe.
A to, że w wielu miejscach i czasach jest wymyślany niezależnie świadczy, że to dobry wzór patronu :)

Marek
VIP
Moja broń:

Post autor: Marek » wt 07.maja.2019 - 23:14

Nie jest to najlepszy sposób, ale skuteczny, ma duże straty energii, ale jeśli takie same za każdym razem to wynik na tarczy jest dobry.
Od tamtej pory parę spraw poprawiłem, a nawet wymyśliłem w 100 % doszczelnienie Sharpsa 52 czy 54. Wtedy dopiero widać celności Sharpsa. I co najważniejsze nic się nie wypala bo szczelne.

Derek
VIP

Post autor: Derek » śr 08.maja.2019 - 17:35

Zatem czas na kolejny temat czyli o historycznych patronach do sharpsa.

palisie

Post autor: palisie » ndz 12.maja.2019 - 15:25

Derek
VIP

Post autor: Derek » ndz 12.maja.2019 - 15:36

Dobrze wiesz, że z mosiężnych łusek posiadających zaworek a la diesel bo sam takie masz. To amunicja hybrydowa rodem z XXI w.

Marek
VIP
Moja broń:

Post autor: Marek » ndz 12.maja.2019 - 16:48

Zaglądałeś mi pod kieckę ?

Derek
VIP

Post autor: Derek » ndz 12.maja.2019 - 18:27

A masz kiecke?
Amunicja jest znana i reklamowana przez sprzedawcę.

I żeby nie było Marek jest świetnym strzelcem i wyrównanie własnego rekordu 98 pkt jest na prawdę dużym osiągnięciem. Przypomnę tym, którzy nie dawno dopiero zaczęli strzelać sharpsami, że Marek ustanowił ten wynik sharpsem IAB 0,54" na patrony papierowe w grudniu 2016 r.
Taki wynik zależy przede wszystkim od strzelca no i dobrego sprzętu ale tu strzelec robi przewagę dlatego z przyjemnością wczoraj Markowi na zawodach gratulowałem tego wyniku.

palisie

Post autor: palisie » śr 15.maja.2019 - 20:03

Dobrze wiesz, że z mosiężnych łusek posiadających zaworek a la diesel bo sam takie masz.
Jeszcze nie mam Sharpsa. Długo nad tym myślałem, kupię takiego z jakiego strzelają najlepsi.
własnego rekordu 98 pkt
https://bape60.rajce.idnes.cz/Majowka_w ... 5.2019_r./
https://bape60.rajce.idnes.cz/Majowka_w ... .05.2019_r./
https://bape60.rajce.idnes.cz/Majowka_w ... .05.2019_r./
( nie mogę wkleić linku do zdjęć więc wkleiłem zdjęcie )

Obrazek
98 pkt
Zastanawiam się dlaczego prawa tarcza tak odmienna od lewej tarczy

Marek
VIP
Moja broń:

Post autor: Marek » śr 15.maja.2019 - 22:01

.Amunicja jest znana i reklamowana przez sprzedawcę.
Gdyby tak było to każdy mógł by same dychy strzelać. Mylisz się bo nie znasz amunicji którą strzelam.
Derek pisze:
ndz 12.maja.2019 - 15:36
Dobrze wiesz, że z mosiężnych łusek posiadających zaworek a la diesel bo sam takie masz. To amunicja hybrydowa rodem z XXI w.
Po co tyle impulsywnej agresji ?
Nie znasz odpowiedzi to po co ją udzielasz?
Nie lepiej koledze wytłumaczyć na spokojnie. Zreszta to pomyłka co napisałeś, zawsze robiłem po swojemu i teraz tez robię.

Kolego Palisie, dla mnie nie ma większego znaczenia na takich marnych dystansach jak 50m z którego Sharpsa strzelam.
Przy wyborze Sharpsa warto kierować się jakością broni, bo nie zastanawiasz się czy nie ma dychy z powodu karabinu, tylko wiesz ze powodu strzelca.
Pewnie gdybym wziął Sharpsa od kolegi Darka to po jego przygotowaniu i dorobieniu właściwej dla mnie amunicji tez bym strzelał wysokie wyniki, więc jak masz kasę wybierz to co mniej upierdliwe, bo łatwiej opanujesz.

Co do prawej tarczy, jest inna bo to przestrzeliwanie karabinu :lol:
W czwartek miałem mały wypadek i uszkodziłem diopter, w piątek dorobiłem jedną ośkę i ustawiłem diopter na czuja, stad pierwszy strzał to ta ósemka na g.7 potem dziewięć na g.5, dziewięć na g. 3 i zaraz obok ta dziesiątka, potem dwie na g 12 w jedną dziurę i przejście na drugą tarczę. Jeden strzał mi zszedł na drugiej tarczy, ten na g. 4 zabrakło mi już siły bo to była 5 moja konkurencja i „utopiłem” muszkę.
Gdyby nie ten wypadek z diopterem, wynik był by całkiem inny.

Derek
VIP

Post autor: Derek » czw 16.maja.2019 - 00:41

Mylisz się bo nie znasz amunicji którą strzelam.
To proszę zdradź z jakiej amunicji strzelałeś ten świetny wynik ?
Pytam spokojnie bo mnie zaciekawiłeś ostatnio mi mówiłeś, że z zaworków ale masz i ten drugi typ amunicji czyli tylko z dziurką a może z jeszcze innej ?

Co do strzelania z broni to można sobie wybrać broń modern i ahistoryczną amunicję do niej lub strzelać zgodnie z historycznymi przekazami tak oryginałami jak i replikami.

ODPOWIEDZ