Lampka do inspekcji lufy karabinu

Broń długa taka jak karabiny i strzelby.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: Arab »

Nie dawno ,będąc uczestnikiem pewnej dyskusji ,zresztą bardzo ciekawej i pouczającej , przy okazji demonstrowania mi orginalnych pistoletów i innych garłaczy , zauważyłem iż mój interlokutor posługuje się malutką lampką led którą po prostu wrzuciła do lufy ,a ona oświetla idealnie jej wnętrze .
Wygląd i wymiary mniej więcej łuski 9mm .
Czy może ktoś ma namiary na ten gadzęt , ew, może sam sobie zrobił ?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: Wycior »

Takiej używam - pasuje do lufy 0.45, a po minimalnym opiłowaniu - także do 0.41. Tutaj wypada drogo ale moją kupiłem o połowę taniej:
https://latarki.pl/produkty/prezenty/32 ... /4870.html
Taką też stosuję - jest tania i nadaje się do grubszych lufek, poczynając od 0.5" ("kaliber" latarki 12.42 mm):
http://allegro.pl/latarka-mini-brelok-d ... 08663.html
Ogólnie - jak się poszuka na Alergo w dziale: Latarki pod haslem np. "brelok", to wyskoczy masa latarek w groszowych cenach i o różnych rozmiarach. Przykładowo te breloczki powinny mieć mniejszą średnicę - zapytać sprzedającego:
http://allegro.pl/miniaturowa-latarka-1 ... 22704.html
Domino81
Posty: 34
Rejestracja: pt 29.wrz.2017 - 16:24
Moja broń:

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: Domino81 »

Ja kupiłem u tego koleszki z uk - ma na imię Jeff.

Latareczka sprawdza się bardzo dobrze, nie jest droga bo tylko 5 gbp, działa na bateryjki do aparatów słuchowych no i co najważniejsze o czym kiedyś pisał Rusznik ma bursztynowe światło..

Fajne jest to, że istnieją 2 rozmiary i do tego przy zakupie hurtowym jest taniej..

Ponadto ma jeszcze kilka ciekawych artykułów - jak choćby platynowanie kominków -zresztą sami zobaczcie..

http://www.ballmoulds.com/accessories.html
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: Wycior »

Mając latarkę o białym świetle można w 20 sekund przerobić ją na inną barwę, naklejając od frontu filtr w formie plastikowej, samoprzylepnej folii. Nadaje się np. kolorowa taśma izolacyjna (zdjęcie). Kolor bursztynowy załatwia taśma pomarańczowa, czerwona również się sprawdza. W ten sposób można też regulować intensywność świecenia, ponieważ z reguły światło jest za mocne:
Obrazek
Wariant hardcore polega na rozebraniu latarki i wpuszczeniu diody do lufy na długim przewodzie, co może się przydać przy bardzo małym kalibrze lub przy dokładnej inspekcji komory.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: nerokpl »

Czy możesz podać źródło latarek z zdjęcia?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: Wycior »

Drugi link z mojego pierwszego postu, ale podobne (albo wręcz identyczne) występują u innych sprzedających.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: Wycior »

To inna parafia - do odtylcówek. Na dno lufy w odprzodówce się tego nie wpuści.
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: nerokpl »

Zamówiłem pierwszą z linku kolegi Wycior do .45. Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało, szczególnie różnymi kolorami filtrów.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: RedGuy »

A może endoskop z aliexpress za 5$. Kupiłem taki na próbę, trochę trza poczekać na przesyłkę ale działa bez zarzutów. Oczywiście jakość obrazu to nie full hd ale daje radę.
Obrazek
Dla zainteresowanych dodam że pracuje tylko na starszych wersjach androida i windows do 7 :oops:
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: Arab »

Ciekawe rozwiązanie ,jak możesz to daj linka .
Należy iść z "duchem czasu" :brawo:
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: RedGuy »

Wrzucam przykładową aukcję bo ja swoją kupiłem rok temu i ta aukcja już się skończyła.
https://www.aliexpress.com/item/8-7-5-5 ... autifyAB=0
Warto przejrzeć inne oferty i dopasować co kto lubi. Występują różne długości przewodów, różne średnice kamer ale chyba każda na końcu posiada diody podświetlające. Przypominam że przesyłka trwa długo (nawet do dwóch miesięcy). Dla niecierpliwych są też na alledrogo parę groszy drożej.
http://allegro.pl/endoskop-kamera-inspe ... 10501.html
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: Wycior »

Mam taką kamerkę. Najlepsza jest do inspekcji zatkanej kanalizacji lecz w warsztacie też ma pewną przydatność. Boroskopu nie zastąpi ale można jej użyć np. do obserwacji dna komory. Przy badaniu lufy handicapem jest zogniskowanie soczewki na dystansie ok. 4 cm i niewystarczające pole widzenia. Otacząjące obiektyw LED'y można wykorzystać w roli zastępczej latarki (jest regulacja intensywności). Aplikacja (u mnie VideoCap) powinna się dać uruchomić także z nowszymi wersjami Windows po dobraniu trybu kompatybilności. U mnie działa z Windows 8.1.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: Arab »

Konkludując :
Kamerka z aliekspress do kanalizacji , przeglądu dna komory prochowej , etc . szukania w zakamarkach zgubionych śrubek .
Latareczka do oświetlenia lufy by wychwycić ew. ogniska rudej i stan lufy na jej całej długości .
Dziękuję za uwagę .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: Wycior »

Gdy narzędzia są pod ręką to przydają się też do nieprzewidzianych cełów. Np. kamerką badałem ostatnio kanał pobojczyka. Tak latarka jak kamerka to obiekty groszowe i warto je mieć - nawet do sporadycznego użytku. To samo dotyczy suwmiarki i wagi. Za mniej niż stówę dostanie się 4 urządzenia które ze stanu gdybania/zgadywania przeniosą nas w stan wiedzy. O chrono nawet nie wspomnę. Za cenę ok. kilograma szwajcara ma się sprzęt który szybko się zwróci, bo zaoszczędzi następne kilogramy prochu i ołowiu zmarnowane na jałowe eksperymenty, prowadzone na oko i na czuja.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Lampka do inspekcji lufy karabinu

Post autor: amigo »

A jakie dobre chrono w rozsądnej cenie polecasz ?
ODPOWIEDZ