robienie prochu

cement
Posty: 5
Rejestracja: sob 24.maja.2008 - 18:42
Moja broń:

robienie prochu

Post autor: cement »

jak wygląda kwestia prawna z wytwarzaniem czarnego prochu w domu? z doświadczenia wiem że niewielkim kosztem można zrobić dużo dobrego czarnego prochu. :-)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Z mojego doświadczenia wynika , że proch robiony w domu nadaje się do nawożenia , a nie do strzelania .

pozdrawiam
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

proch robiony w domu nadaje się do nawożenia
Tylko nie można przesadzić bo dużo siary jest :D
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

He, He :D

pozdrawiam
Awatar użytkownika
arend
Posty: 62
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 17:16
Lokalizacja: opodal wawy
Moja broń:

Post autor: arend »

z własnych doświadczeń wiem że tak uzyskany proch nadaje się do robienia huku w replikach armat
niestety do strzelania z broni mniejszych kalibrów też tylko do robirnia huku się nadaje

strzał tarczowy z takiego prochu nie daje niestety założonej powtarzalności
cement
Posty: 5
Rejestracja: sob 24.maja.2008 - 18:42
Moja broń:

Post autor: cement »

w takim razie czy są firmy które zajmują się importowaniem prochu z czech?
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Pewnie są. Ale łatwiej pojechać do Czech po proch niż szukać go w kraju.
Arew z Sopot
Posty: 30
Rejestracja: sob 28.kwie.2007 - 23:55
Lokalizacja: Sopot
Moja broń:

Post autor: Arew z Sopot »

Hmm
A po mojemu jeśli potrafisz zrobić w domu jakiś super napitek to i za proch możesz się zabrać. A nuż wyjdzie ci coś fajnego :D

Na Zdrowie i pozdrowienia z Sopotu :)
Bamboszek
Posty: 20
Rejestracja: ndz 20.lip.2008 - 01:05
Moja broń:

Post autor: Bamboszek »

dlaczego robiony proch ma byc słaby jak ktos zna sie na wytwarzaniu prochu czarnego uzywa wagi laboratoryjnej młynu kulowego itd moze wytworzyc tanim kosztem dobry proch. Pytanie o legalnosc posiadania prochu czarnego bardzo mnie interesuje i prosze o informacje na ten temat gdyż proch pomimo swojej niezdolnosci do detonacji a jedynie deflagracji jest klasyfikowany jako MATERIAŁ WYBUCHOWY MIOTAJĄCY a jego posiadanie jest teoretycznie niezgodne z prawem i grozi za to kara pozbawienia wolnosci do lat 8
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Jak znasz odpowiedzi z góry to po co zadajesz takie bezsensowne pytania?
Bamboszek
Posty: 20
Rejestracja: ndz 20.lip.2008 - 01:05
Moja broń:

Post autor: Bamboszek »

No dobrze drogi przyjacielu znam prawo ale widze w nim kilka absurdów a mianowicie ze mozna posiadać bron czarnoprochową i z niej strzelac ale nie można posiadac prochu czy ktos mi to wyjaśni? Nie chciałbym robic czegos nielegalnie i chce wiedziec w co wdeptuje Jestem bardzo ostrożny
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Jesli znasz prawo, to odswiez sobie w pamieci aktualna ustawe o broni i amunicji. Tam jest napisane wszystko, czego potrzeba.
samooray
Posty: 14
Rejestracja: ndz 04.maja.2008 - 13:14
Lokalizacja: Oliway
Moja broń:

Post autor: samooray »

Bamboszek pisze:dlaczego robiony proch ma byc słaby jak ktos zna sie na wytwarzaniu prochu czarnego uzywa wagi laboratoryjnej młynu kulowego itd moze wytworzyc tanim kosztem dobry proch. Pytanie o legalnosc posiadania prochu czarnego bardzo mnie interesuje i prosze o informacje na ten temat gdyż proch pomimo swojej niezdolnosci do detonacji a jedynie deflagracji jest klasyfikowany jako MATERIAŁ WYBUCHOWY MIOTAJĄCY a jego posiadanie jest teoretycznie niezgodne z prawem i grozi za to kara pozbawienia wolnosci do lat 8
amożesznieużywaćznakówprzestankowychanispacjiwtedytwojepostybedabardziejczytelneiprzejrzystenaprawde
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Bamboszek jak masz takie obiekcje to najlepiej przestań wychodzić wogóle z domu,okop się i czekaj na koniec świata albo na zmianę całego prawa w Polsce.Tak,bo w całym naszym prawie jest sporo niedomówień.Swoją drogą ciekawe czy przez ulicę przechodzisz tylko na pasach???
Jakoś od czterech lat sporo ludzi strzela i nikt jeszcze nie siedział za posiadanie cp.Ba nawet pewna pani prokurator nakazała oddać jednemu koledze cp.O czymś to chyba świadczy.Jeżeli to dla ciebie za mało to daj se spokój z cp i koniec.
Jokoś mam dziwne przeczucie że już na iwebie zadałeś podobne głupie pytanie i oberwało ci się troche.Pewnie dlatego tutaj zarejestrowałeś się pod innym nickem :P
Bamboszek
Posty: 20
Rejestracja: ndz 20.lip.2008 - 01:05
Moja broń:

Post autor: Bamboszek »

dzieki big bear chcialem sie tylko upewnic. Ciesze sie ze jakby znaleziono u mnie wiaderko prochu nie odpowiadałbym karnie. Tylko pytanie: Dlaczego nie mozna kupic czarnego prochu w Polsce i trzeba jechac aż do czech :|? ps. Pierwszy raz pytam :) sprawa karna a mandat za przejscie w miejscu nieoznakowanym to dwie różne sprawy
ODPOWIEDZ