Informacje o sprzedaży prochu szwajcarskiego w Pionkach

Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Informacje o sprzedaży prochu szwajcarskiego w Pionkach

Post autor: amadeusz »

Jeżeli już ktoś kupi ten proch w Pionkach , to może napisze jak przebiegała technicznie sama transakcja zakupu prochu .Czy były jakieś problemy ? Czy przebiegło wszystko gładko ?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

Chciałbym poinformować, że Pionki otrzymały już większe ilości szwajcara i sprzedają go wg §9 Rozporządzenia z dnia 9.9.2002 w sprawie warunków sprzedaży materiałów wybuchowych. Wg aktualnego pisma MSWiA skierowanego do Pionek, można „proch sprzedawać osobom, które okażą legitymację posiadania broni myśliwskiej lub sportowej” I proszę mi wierzyć, żaden sprzedający nie będzie udawać bohatera sprzedając proch wbrew temu zaleceniu. Tak że zbędne są dalsze polemiki na tym forum… Natomiast ograniczeń ilościowych nie ma, a cena jest najlepsza z tych, które widziałem w legalnej sprzedaży we wszystkich krajach (normalnie wynosi 55 do 60 Euro w kilogramowych puszkach). Odwrotnie można się zastanowić, o ile będzie musiała być podwyższona, jak rozwinie się regionalny handel detaliczny, bo na razie tylko Pionki i to tak „pół-hurtowo” rozprowadzają ten towar. Co do udogodnień na Grand Prix Cracovia, proszę spojrzeć na tamte posty. Tu natomiast publikuję cennik na wszystkie nas interesujące rodzaje prochu:

OFERTA HANDLOWA
„FAM-PIONKI” Sp. z o.o.
PROCH CZARNY (szwajcarski)

Lp. ASORTYMENT j.m. Cena brutto
zł.
1. Swiss Black-Powder Nr 1 PISTOL 0,250 – 0,500mm op. 1kg 160,65
2. Swiss -Blackpowder Nr 2 –long rif. 0,500 – 0,800mm op.1 kg 160,65
3. Swiss –Black-Powder Nr 3-long rif. 0,650 – 1,200mm op.1 kg 160,65
4. Swiss-Blackpowder Nr 1 PISTOL 0,250 - 0,500 mm op.0,5 kg 91,26
5. Swiss-Blackpowder Nr 2- long rif. 0,500 - 0,800mm op.0,5 kg 91,26
6. Swiss Black-Powder Nr 3 long rif. 0,650 - 1,200mm op.0,5 kg 91,26
7. Swiss OB Powder (podsypka) 0,190 – 0,224mm op. 80g 37,33
mackra
Stary bywalec
Posty: 674
Rejestracja: sob 28.paź.2006 - 00:15
Lokalizacja: Krakow
Moja broń:

Post autor: mackra »

Tak sie zastanawiam, co napisaliby w MSWiA, gdyby poprosic ich o wskazanie, jakaz to amunicja do broni sportowej jest elaborowana prochem czarnym.

Ceny sa dobre, ale smuci mnie bezprawie, a jeszcze bardziej jawna akceptacja takiego stanu rzeczy przez niektorych kolegow.

Ciekawe, co powiecie, jak pewnego dnia jakis urzedniczyna wymysli na przyklad, ze do prawa jazdy potrzeba badan jak do licencji pilota odrzutowcow, albo jak przy wyrabianiu paszportu beda zadac zaswiadczen o niezaleganiu z podatkami...
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

mackra pisze:Tak sie zastanawiam, co napisaliby w MSWiA, gdyby poprosic ich o wskazanie, jakaz to amunicja do broni sportowej jest elaborowana prochem czarnym.

...
Od 1997 r miałem zarejestrowaną Pensylwanię .45 z Ardesy .
Jako karabinek sportowy .


pozdrawiam
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Mariusz to spróbuj ją zarejestrować teraz i kupić na to tego szwajcara.Naprawdę nie dostrzegasz różnicy między tym co było a tym co jest??
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Pensylwani się nie da zarejestrować .
Chyba , że udowodnię , iż jest z np. 1860 r. :lol: .
I na 100% zarejestrują ją jako broń sportową .
Oczywiście jest różnica pomiędzy 1997 , a 2008 r .
Teraz można mieć broń wyprodukowaną przed 1850 r i jej repliki bez zezwolenia , można mieć amunicję do niej . Po prostu bajka .
Kiedyś trzeba było mieć dużo samozaparcia , aby móc strzelać .
Wszystko było o tysiąc razy bardziej skomplikowane .
W oparciu o mój przykład widać , że zmiany są i idą w dobrym kierunku . Może nie jest wszystko tak jakbyśmy chcieli , ale jest znacznie lepiej niż było .


pozdrawiam

p.s. remiki są normalnie rejestrowane .
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

Dalsza informacja o dystrybucji prochu szwajcarskiego - Zaczyna się decentralna dystrybucja szwajcara: Pionki starają się wyjść nam naprzeciw jak tylko się da, nawet są gotowi dowieźć proch zamówiony telefonicznie na umówione miejsca. A odbywa się to tak: a) zamówienie przez telefon lub faks, b) przefaksowanie legitymacji posiadacza broni myśliwskiej lub sportowej, c) telefon zwrotny, gdzie i kiedy będzie dokładnie transport amunicji, który przy okazji weźmie proch (do 20kg). Przy odbiorze prezentacja oryginału legitymacji i tyle… już więcej wygody nie możemy wymagać. Będzie ta sama procedura jak zamówi się proch na Grand Prix do Krakowa !
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Post autor: Marek »

już więcej wygody nie możemy wymagać
I to jest dobra wiadomość, wyprawa do Pionek to dla minie 500 km.
Krzysztof Pawlik
Posty: 87
Rejestracja: ndz 15.paź.2006 - 22:58
Moja broń:

Post autor: Krzysztof Pawlik »

W ubiegłym tygodniu wysłałem zamowienie, chyba jako pierwszy na forum.
Czekam teraz na informacj e o transporcie, jak dojedzie, to napiszę.
lukas220
Posty: 8
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 19:15
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń:

Post autor: lukas220 »

Ma ktoś może numer pod którym można składać zamówienia i wysłać fax?
Awatar użytkownika
HEGE
Posty: 41
Rejestracja: pn 14.kwie.2008 - 09:30
Lokalizacja: Messkirch (Niemcy)
Moja broń:

Post autor: HEGE »

Zamówienia w FAM Pionki przyjmują pani Ziarkowska i pani Płachta pod numerem tel.: 048 384 00 52 a numer faksu na przesłanie kopi legitymacji: 048 385 27 90.
Do Krakowa na strzelnice Pasternik dostawa prochu będzie samochodem ADR w środę wieczorem (21.5) i w czwartek rano (22.5.2008).
Awatar użytkownika
mkl1
Stary bywalec
Posty: 1000
Rejestracja: śr 25.paź.2006 - 14:18
Lokalizacja: KATOWICE
Moja broń:

Post autor: mkl1 »

Koniec "róży" = zostaje czeski, niemiecki i szwajcarski :-(
mkowalczuk
Stary bywalec
Posty: 2304
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 09:23
Moja broń:

Post autor: mkowalczuk »

Co się stało? Zakończyli produkcję? Cóż - mają spory zapas szwajcara. Szkoda, że wolą handlować jak produkować.
ODPOWIEDZ