Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: wyrzucony »

No i nie siać na stalowych sitach tylko mosiężnych, z tworzyw sztucznych ewentualnie z nierdzewki - iskrzenie. Szpatułka do przesuwania prochu po sicie drewniana lub mosiężna.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: slaw29 »

Mam dwa konkretne pytania dla kolegów Derka i Wyciora .
1) Czy koledzy przesiewają w bloku ?
2) Czy można przesiewać w bloku proch ?
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Wycior »

Ad. 1. Nie mieszkam w bloku (rozumiem że chodzi o blok mieszkalny, a nie np. polityczny).
Ad. 2. NIe mam pojęcia. Zagadnienie pokrewne: czy można w bloku (mieszkalnym) nasypywać proch do fiolek?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: wyrzucony »

Nie przesiewam - nie używam VCL, ZS jest po prostu lepszy.
Zasady nieiskrzenia materiałów stosowane są w każdej kopalni węgla kamiennego i wystarczy trochę pomyśleć co może spowodować bum.
Kolejne pytania nie na temat :(
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: slaw29 »

Derek wręcz przeciwnie - Może trzeba uświadomić ludziom że jak ktoś chce to może sobie przesiewać w prywatnym domu. W bloku to trochę nie uczciwe względem innych mieszkanców . No chyba że się ma innych w tyłku .
Obawiam się też że nie wszyscy w różnych rejonach polski znają zagadnienia z kopalni węgla kamiennego .

Więc może dobrze napisać że to trudny temat i nie do końca bezpieczny dla otoczenia.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: pn 20.lis.2017 - 06:34 ... przesiewać ... W bloku to trochę nie uczciwe względem innych mieszkanców . No chyba że się ma innych w tyłku .
Więc może dobrze napisać że to trudny temat i nie do końca bezpieczny dla otoczenia.
Postawię inne pytanie: czy posługiwanie się w blokach gazem - wszystko jedno - z rury czy z butli - też jest nieuczciwe? Gaz może być dużo większym zagrożeniem od prochu. Nierzadko słyszy się przecież i czyta o poważnych (i nagłych!) zmianach dokonanych w substancji architektonicznej przez nieostrożnych albo debilnych użytkowników gazu i niesprawne instalacje. Sądzę że podstawowym problemem jest bezpieczne, tzn. odpowiedzialne, ostrożne i zgodne z zasadami posługiwanie się danym medium - gazem, prochem, benzyną, itp. Dlatego - racja - o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z prochem trzeba stale przypominać. W końcu proch czarny sam z siebie nie wybucha.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: wyrzucony »

Slaw29 kolejne trollowanie nie na temat byle zawalić watek czymś innym niż tym o czym dyskutujemy. Jedną z metod trolla jest doprowadzanie do ad absurdum. Proszę daj sobie już spokój z tym szkodliwym działaniem na tym forum.
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Heimdallr »

Dzisiaj testowałem naważki z użyciem Vesuwitu.

Łatwo nie ma bo wolny gwint więc i kulka (.54) na łacie ;)
Została niewielka korekta przyrządów ale skupienie chyba się nadaje?
5 strzałów. 4 jak widać, jeden jakiś odskok w pole 9tki ale potestuję jeszcze.

Myślę, że to całkiem przyzwoity proch. Gdybym miał chrono to też bym się pobawił.

Obrazek
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: wyrzucony »

No Piotrze pięknie nie ma co świetny z Ciebie strzelec :D
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Heimdallr »

To z podpórki jaśnie Panie! :D Jeszcze jak nauczę się trzymać te luśnię to klękajcie narody ;) Do mikołajkowych spróbuję się nauczyć. Z pieczołowitością godną najznamienitszych alchemików zasiadam wieczorami przy stole w celu uszlachetnienia wspaniałego Vesuwitu czyniąc swoje Magnum Opus. Najwyżej zwalę na smar choć niby się nie da bo na mleku baranim uwarzon zostało. ;) Nie mam na co narzekać. Najgorzej bo napatrzyłem się i zacząłem naważki ustalać z dokładnością do 1graina i w notatkach pojawiła się rubryka o pogodzie i temperaturze. Barometru jeszcze nie mam ;) Czas pokaże czy zdrowie psychiczne utrzyma się na odpowiednim poziomie :D
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Wycior »

Dodaj jeszcze datę i dokładny czas, bo mając otwartą muszkę przy bocznym oświetleniu prędzej czy później możesz zauważyć drobne odchylenia w lewo lub w prawo ... Wtedy będziesz mógł zwalić na słońce.
Awatar użytkownika
Heimdallr
Bywalec
Posty: 123
Rejestracja: pt 18.mar.2016 - 21:58
Lokalizacja: Zagłębie
Moja broń:

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Heimdallr »

Dzięki Wojtku! Zdrowie psychiczne się przyda. :D Muszę przyznać, że smar jest niezwykły bez względu na to czyje w nim mleko ;) Wyniki będziem wklejać.

Jedyną wadą Vesuwitu póki co, jest to, że przesiewam go na dwie frakcje. Grubsza idzie do karabinów a drobniejsza do pistoletu. Strzelam z kilku karabinów i tej grubszej frakcji mi ciągle brakuje natomiast gromadzi mi się ta drobniejsza bo strzelam słabymi naważkami z jednego pistoletu. Gdyby jakiś rewolwerowiec/pistoleciarz miał odwrotny problem to niech o mnie pamięta ;)
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Willie357 »

Pomijając kwestie granulacji, co się Wojtuś stało ,że wolisz owieczki ?, dawniej tak nie miałeś.....
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: slaw29 »

...nie na temat- usuniete przez rusznik.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: wyrzucony »

Ja to znam z peuntą:
"A to żescie se wybrali najbardziej świdratą" :P
ODPOWIEDZ