Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Awatar użytkownika
Wena2k432
Bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt 26.kwie.2016 - 07:55
Moja broń:

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Wena2k432 »

Rusznik chwali Vesuvit :oczy: A ja myślałem, że już widziałem wszystko :lol:

A tak na poważnie to ZS niestety ma bardzo różną jakość, w zależności od partii. Proch, który kupowałem 1,5 roku temu, był bardzo fajny, o regularnych ziarnach i małym zapyleniu. Ten, który dostałem na początku tego roku, niestety był już dużo gorszy. Powiedziałbym, że nawet gorszy od czeskiego. I nie jest to tylko moja opinia, bo proch kupowałem wspólnie z kolegami. Dlatego jeśli ZS się nie poprawi, to przy tej cenie warto albo kupować Vesuvit, albo dopłacić do Szwajcara.
Staszek L
Bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw 23.lut.2017 - 18:08
Lokalizacja: Środek Polski
Moja broń: Niezawodna

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Staszek L »

Czy Złoty Stok jest do bani?
Tarcza na 300m średnica żółtego pola 15cm.
1510920241192-2143174971.jpg
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: slaw29 »

Slaw niebede tolerowac trolowania oraz bredni na moj temat...rusznik.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Marek »

Gdybym nie miał kasy na proch to tez bym strzelał Vesuvitem.
Jak to mówią tanie wina są dobre bo są tanie.
Tyle lat nic nie poprawili że juz najwyzszy czas i za to prawie użytkownicy Vesuvitu powinni podziękować ZS. 
Może teraz po przesianiu, wysuszeniu, oddzielenie grafitu na coś się nada :ok:

Moje "zwiazanie" z ZS jest bardzo proste,
pomagam gdy jestem potrzebny, robię testy, za to gdy sam potrzebuje pomocy przy organizacji Mistrzostw Polski otrzymuje ją.
Ostatecznie ta pomoc trafia między innymi do takich osób jak np. Wojtek  w postaci prochu nagrodowego (stąd pewnie jedynie go zna bo dostał za darmo) lub w postaci medali jak w tym roku.
To tyle jeśli chodzi o powiązania.

Podobnie postępuje z kolegami potrzebującym pomocy, pomagam jeśli mogę, podpowiadam czy to na żywo czy telefonicznie tez za darmo   :-P nie prowadzę działalność.
Mam nadzieje że kiedyś i oni mi pomogą.
To moje hobby i ciasnym rozumkom się to nie mieści ze tu się wydaje pieniądze a nie zarabia.

Również niebede tolerował powielania trollingu i wypisywanych bredni na mój temat choćby były to cytaty kolego Marku...rusznik.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Marek »

Jeszcze jedno, już kiedyś było jeczenie że nagar itd. wiec w czasie zawodów w Jasieniu zrobiłem zdjęcie
Obrazek
To po przetarcia sanftla cal 35 strzelam z 15 gr ZS2 , ta na jagu po jednym przetarciu lufy, te na stole wykorzystałem 2 razy.
Druga fotka to z Whitwortha i tu juz 105 gr ZS 4 (w pudełku widać przybitki)
Obrazek

Jak widać odpowiednio dobrana naważka prochu pozwala na jego ładne dopalenie i małą ilość nagaru. Chciał bym 10 lat wstecz żeby z Vesuvitu tak było :) wtedy nie było nic innego i walka z nagarem była odwiecznym problemem, wpychało się jakieś kartonowe przekładki i inne cuda które miały zepchnąć nagar w dół pod pocisk, suszyło się i odsiewało grafit a i tak twardy nagar potrafił zablokować pocisk w lufie, potem na szczescie pojawił się szwajcar i większość zapomniała o Vesuvicie, a wyniki nasze skoczyły o kilka punktów w górę .

Żeby nie było tak różowo dodam że nie ma prochów uniwersalnych i nie do każdej broni każdy się nadaje .
Co do szmocy tu sa wyniki a w sumie jedna z tabel z wielu badań wykonanych przez Niemców
http://zlotystok.com/prochemist/proch-c ... rzelniczy/
To nie moje testy, ale je potwierdziły i można powodzieć że to wynik musi być obiektywny bo pochodzi od konkurencyji dla ZS bo Niemców.
Kolejna sprawa najlepsi strzelcy na Mistrzostwach Świata bo reprezentacja Niemiec bardzo sobie chwali proch ze Złotego Stoku i strzela nim, szczególnie w karabinach wojskowych, to chyba o czymś świadczy.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: slaw29 »

usunięto przez rusznik ze względu na trolling...
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Marek »

Już kiedyś mówiłem wystarczy Marek.

Staszek świetna tarcza :brawo:
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: slaw29 »

usunięto przez rusznik ze względu na trolling...
Napiszę prosto -Twoja opinia o prochu z Białego Stoku moim zdaniem wynika z braku obiektywizmu , spowodowanego tym że nie dostajesz tego prochu na testy i tyle . Co jak powszechnie w gronie strzelców wiadomo bardzo Cię boli .

Po drugie pisanie o cenie ni jak ma się do twojej nikłej wiedzy ekonomicznej . Nigdy nie zrozumiesz dlaczego ten proch nie jest dla producenta
" Interesem " A w prawdziwym interesie strzelców CP w POLSCE leży aby produkcja tej fabryki była utrzymana . Co pewno nie jest proste po wypadku który tam miał miejsce .
Więc prawdziwy nie wysrany na groszową kasę POLSKI STRZELEC CP powinien swoimi zakupami wspierać istnienie tej fabryki aby utrzymać jej produkcję. Choćby ze względu na swoje interesy dostępności w przyszłości prochu . Bo strzelaniem raczej nie powinien się zajmować ktoś kto zwraca uwagę na to że proch do rewolweru kosztuje na strzał 12 groszy więcej a do karabinu jakieś 20 - 40 groszy .
Te groszowe kwestie nie maja znaczenia .

Łatwo zlikwidować fabrykę a trudniej ją uruchomić . Mam gruby proch z Złotego Stoku i moim zdaniem jest bardzo ładny . W podrównaniu do czecha to prawdziwa profeska wykonania .

Ponadto nie jestem pewnien czy frakcja pylista przy odsiewaniu nie stwarza większej możliwości zapalenia się jak frakcja granulowana .
Więc nie wiem czy dobrym pomysłem dla swierzaka jest odsiewanie prochu i dzielenie frakcji występujących w czechu .
Dobrze by było aby ktoś obeznany w temacie wypowiedział się na temat możliwości zrobienia sobie kuku przy odsiewaniu frakcji .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: sob 18.lis.2017 - 16:37 Nigdy nie zrozumiesz dlaczego ten proch nie jest dla producenta " Interesem ".
Ja też mam kłopot ze zrozumieniem tego, ponieważ w zdrowo zarządzanej firmie produkcja czegokolwiek powinna być opłacalna - ekonomicznie albo w jakiś inny sposób, a jeżeli nie od razu, to w dającej się przewidzieć przyszłości. Chyba nie zakładamy, że produkcja prochu czarnego jest elementem ich programu charytatywnego. Jeżeli jednak produkcja prochu czarnego dla Złoty Stok Grupa S.A. jednak nie jest interesem, to może warto napisać donos do Rady Nadzorczej tej spółki, że w podległych jej zakładach Prochemist Sp. z o.o. źle się dzieje i zarząd działa tam na szkodę udziałowca? Może mają na to, jak to poetycko ująłeś, "wysrane"? (Upsss, przepraszam ...)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: slaw29 »

Ruszniku - dobrze że nie moderujesz swoich własnych wypowiedzi bo świadczą o Twojej kulturze . Naczytałeś się poradników internetowych dla matołów i używasz prostych sformułowań typu co ty wąchasz białego , starając się w bardzo prosty i sposób zdyskredytować osobę z którą prowadzisz polemikę.

Chłopie na broni to ty się znasz jak mało kto w PL ale nad resztą twojej inteligencji to załamać ręce .
Ja też mam kłopot ze zrozumieniem tego, ponieważ w zdrowo zarządzanej firmie produkcja czegokolwiek powinna być opłacalna - ekonomicznie albo w jakiś inny sposób, a jeżeli nie od razu, to w dającej się przewidzieć przyszłości.
Żeby zrozumieć jak działa firma trzeba przez choć jakiś czas mieć swoją .
Zdawać sobie sprawę z kosztów jej prowadzenia i utrzymania .
a jeżeli nie od razu, to w dającej się przewidzieć przyszłości.
Jakieś 25 lat prowadzę swoją własną firmę - od 5 klasy technikum chodziłem do szkoły płaciłem ZUS i prowadziłem firmę .

Sek w tym że w Ostatnim okresie w PL to prowadzenie firmy zaczyna się głównie opierać na
a jeżeli nie od razu, to w dającej się przewidzieć przyszłości.
Głównie zyskach przewidywanych w przyszłości .
Wycior jak ZS zniknie z rynku to reszta podniesie ceny i pogorszy jakość . Jak ktoś mądry wpadnie że prochu nie wolno przewozić przez granicę to wszyscy będziemy w czarnej dupie .
Tak naprawdę załatwienie strzelców CP można by przeprowadzić przy pomocy jednego zdania w odpowiedniej ustawie . Zdania zabraniającego przewóz przez granicę bez odpowiednich zezwoleń materiałów wybuchowych i zaliczenia do tych materiałów czarnego prochu . Dania z 15 lat za złamanie przepisu i olbrzymiej kary finansowej i Vezuwitu w PL nie ma :-D

Sprawa do załatwienia w jedno popołudnie w sejmie .A ci tworzą ustawy i sranie w banie , wiele roboty i mało efektów .
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Marek »

Tak merytorycznie to testy na proch w Zlotym Stoku byly robione juz kilka lat temu ale skad taki dyletant ja ty ma o tym wiedziec
Skąd byś miał wiedzieć że testy robi się nadal :-P

Jak się czujesz po drugiej stronie lustra :P poprawiaj kogoś na czerwono nie czarno, no i nie wypada żeby "moderator" pisał o kimś
Naprawde jestes zalosna kreatura
Niedługo zawody, poczekamy, zobaczymy 8) bo huk i odrzut to miara jak z kawału o ruskiim radarze i przekroczeniu prędkości : miało być brum brum a było brrrrumm.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: slaw29 »

Ponadto panowie ZS to taki następny krok po Czechu a przed Szwajcarem . Wszak wszyscy chyba lubimy dobierać , ważyć , analizować i mieć poczucie że może teraz skupienie będzie lepsze . Granulacja ZS jest piękna . Jedyne czego bym sobie życzył to to żebym mógł cały komplecik ich buteleczek zakupić bez zbędnej biurokracji . Komplecik buteleczek na dobór i elaborację . Bo lubię mieć komplecik i komplecikiem się cieszyć jak dziecko . Komplecikiem różnokolorowych nalepek i tym że nie muszę sitkiem siać .
Jak jeszcze jako hobbysta zużywam kilo rocznie czy dwa kilo to w dupie mam czy on kosztuje 100 czy 180 zł . Dla mnie to nie ma znaczenia . Dla producenta ma olbrzymie znaczenie i dla jego rady nadzorczej . Więc wydaje mi się że jako Polscy Strzelcy CP i Pasjonaci dymu miejmy w dupie te 80 zł
i cieszmy się że w PL się produkuje proch i kupując nie dopuśćmy do tego by zaprzestano jego produkcji :-D Bo drugi raz jej już nie uruchomią .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: Wycior »

slaw29 pisze: sob 18.lis.2017 - 19:02 Żeby zrozumieć jak działa firma trzeba przez choć jakiś czas mieć swoją .
Miałem firmę jeszcze za PRL, dlatego na hasła o stałym dopłacaniu do interesu patrzę nieufnie. Nie twierdzę, że cena ZS nie jest uzasadniona ekonomicznie, aczkolwiek przypuszczam że głównym elementem kosztów jest amortyzacja (bo przecież nie surowce). Dla rekreacyjnego strzelca ZS jest jednak nie tylko droższy od zupełnie wystarczającego mu Vesuvitu (to pół biedy), ale przede wszystkim trudniej dostępny (EKB). Więc jak ma popierać te polską produkcję?
slaw29 pisze: sob 18.lis.2017 - 19:24 Jedyne czego bym sobie życzył to to żebym mógł cały komplecik ich buteleczek zakupić bez zbędnej biurokracji
Święte słowa! Podpisuję się oburącz. A może na razie mogliby go eksportować do Czech, np. do Wojoczka, aby normalny polski strzelec CP mógł go sobie nabyć bez EKB?
Ostatnio zmieniony sob 18.lis.2017 - 19:59 przez Wycior, łącznie zmieniany 2 razy.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: slaw29 »

Dubel
Ostatnio zmieniony sob 18.lis.2017 - 19:58 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Czeski Vesuvit czyli czarne chmury nad Zlotym Stokiem

Post autor: slaw29 »

Miałem firmę jeszcze za PRL, dlatego na hasła o stałym dopłacaniu do interesu patrzę nieufnie.
Kolego Wycior Firma w PRL to można było pierdizeć nic nie robić i kasa była .Produkowało się cokolwiek i to było opłacalne bo wbrew pozorom był mały fiskalizm i obciążenia podatkowe . Sumarycznie 20%dochodu
Teraz całkowity fiskalizm i obciążenia podatkowe to 60 % więc powiedz mi kiedy trzba było mniej się narobić aby UCZCIWIE ZAROBIĆ
Kolega Wycior to mądry człowiek więc popatrzy ze szczególnym uwzględnieniem na tabelkę USA . tak to też mniej więcej wyglądało w PL
https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%8 ... Podatkowej

Całkowite opodatkowanie pracy było na poziomie 20%
Teraz opodatkowanie tej samej pracy jest na poziomie 60% więc statystycznie jest dużo gorzej zarobić pieniądze .
Aktualnie najwyższym kosztem są ludzie . Policz sobie żeby gość produkujacy proch strzelniczy dostał do reki 3000 zł to firmę kosztuje to 6000 zł ( podatki , zusy , urlopy , księgowi , i chorobowe) I tutaj jest dupa blada .


Oż w mordę jeża to Kolega Wycior wymyślił inteligentnie . Lepiej jak nasz sejm z parlamentem do kupy . Kolega Wycior na Prezydenta :piwo:

Mamy tutaj Pana Marka może Pan Marek jako strzelec testowy ZS mógłby ten cudowny pomysł podsunąć w ZS . Ja sam reflektuje na komplecik nawet po 200 za butelkę . Ale ma być komlecik . Ładną walizeczkę sobie dorobię sam .
Niedługo zawody, poczekamy, zobaczymy 8) bo huk i odrzut to miara jak z kawału o ruskiim radarze i przekroczeniu prędkości : miało być brum brum a było brrrrumm.
No to prawie jak we Francji
Ciekaw jestem wyników rywalizacji pomiędzy przesianym czechem i nie sianym ZS.

Ciekawe który ze strzelców zachowa zimną krew i opanowanie :-D

Ciekawe czy Rusznik ze swoim nie dyletanctwem pokona Pana Marka . Czy dyletant Pan Marek zwycięży i ręka nie zadrży , czy drżec będzie w czasie zawodów ręka Rusznika :piwo:

Gdzie i kiedy te zawody ? Była by możliwość zobaczenia na własne oczy jak wygląda cały przekrój i granulacja ZS ? Była by możliwość rozmowy po zawodach i porad dla głodnych wiedzy świerzków na tematy sprzętu i strzeleckie bez dopominania się o kasę ?
Ostatnio zmieniony sob 18.lis.2017 - 20:10 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ