Nietypowy rozmiar kul?

.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Nietypowy rozmiar kul?

Post autor: .44 »

Janusz.szczela pisze:Źle się wyraziłem - ciężki dziś dzień. Średnice są takie jak podałem pierwotnie.
To stary rewolwer - gdzieś trafiłem na informację, że stara włoska produkcja miała mniejsze średnice - ten przypadek to potwierdza (ale to może być plotka).
Kupiłem kule 451, jak będą dużo za duże (w co wątpię - ołów jest miękki i się poddaje). to je po prostu wystawię w dziale "sprzedam".

Na marginesie - suwmiarkę mam z noniuszem. Tym tańszym z okienkiem nie ufam, przerobiłem już kilka w poprzednim miejscu pracy, nie dawały powtarzalnych wyników. Nie używam ich aż tak często i wydatek 450 zł byłby czymś z gatunku perwersji.
A pamiętacie suwaki logarytmiczne? To był dopiero kosmos...
Mam Mitutoyo za właśnie tyle i nie żałuję, sęk w tym że żyje z obróbki metalu i w posiadaniu dobrej suwmiarki nie widzę niczego zdrożnego.
W naszym mieście absolwenci politechniki jeżdżą wózkami widłowymi w zakładach Phillipsa.
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Nietypowy rozmiar kul?

Post autor: .44 »

Trudną sztukę pomiaru suwmiarką noniuszową której uczą na Politechnice opanowałem w podobnym wieku jak Bready czyli koło 4 klasy szkoły podstawowej.
I jutro z tej umiejętności przeegzaminuję syna. W końcu Politechnikę Poznańską skończył ...
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Nietypowy rozmiar kul?

Post autor: Bready »

.44 pisze:Mam Mitutoyo za właśnie tyle i nie żałuję, sęk w tym że żyje z obróbki metalu i w posiadaniu dobrej suwmiarki nie widzę niczego zdrożnego.
Te chinskie tez nie sa takie zle ,po dwoch tygodniach mierzenia przestaje byc konieczna kalibracja przed kazdym pomiarem i sprawdzenie zera po.
Wiekszym problemem jest dokladnosc wykonczenia powierzchni pomiarowych.
Na dodatek robia coraz gorsze.
Mam jedna chinska co ma okolo 5 lat i jest ok ,tyle ze ostatnio potlukla mi sie w niej szybka ,wiec kupilem na e-bay druga taka sama.
Powierzchnie pomiarowe ma takie ze nadal mierze ta z potluczona szybka ,a ta nowa jest jako urzadzenie do pomiarow zgrubnych ;)
ODPOWIEDZ