Sharps .45 gilzy mosiężne

Awatar użytkownika
Ellen
Moja broń:

Re: Sharps .45 gilzy mosiężne

Post autor: Ellen » pt 27.paź.2017 - 13:30

Jeszcze raz dziękuję wszystkim bardzo za odpowiedzi. Nie sądziłam że moje pytanie wywoła tyle emocji.
Myślę że nie ma o co kruszyć kopii. Każdy ma swoje zdanie i ma pełne prawo przy nim obstawiać. :-)
Lepiej spotkać się razem na strzelnicy i wspólnie postrzelać. :-)

Marius
Moja broń: brak

Post autor: Marius » pt 27.paź.2017 - 15:19

Myślę jednak , że jest o co kruszyć kopie . Zaworas to jedno , a historyczny Sharps to drugie . To taka różnica jak pomiędzy oryginalną Syrenką 105L , a tuningowanym cudakiem Syreną V8 . Niby skorupy te same , ale jednak "silniki" trochę inne . Moim zdaniem rozdzielenie tych klas , a raczej utworzenie klasy Sharps Historyczny to bardzo dobry pomysł.
Skoro koledzy ryją się z butami ( czyli z zaworasem ) do tej konkurencji nie chcąc uszanować tradycyjnego papierowego sharpsa i strzelających z nich ludzi , nie pozostaje nic innego .
p.s. Marek nie pisz wywalili Wojtka , tylko Pokulniewicz wywalił , za Twoją aprobatą . Zresztą jak patrzę to dobrze Ci idzie , za chwilę będziecie sobie z Willym sami gadali do siebie .

Marek
VIP
Moja broń:

Post autor: Marek » pt 27.paź.2017 - 16:51

Tak za moją aprobatą jak i Twoją.
Przeceniasz moje możliwości, nie miałem żadnego wpływu na wywalenie Wojtka z forum, a największy wpływ miał on sam.

rusznik
VIP
Moja broń:

Post autor: rusznik » pt 27.paź.2017 - 17:24

W pelni sie zgadzam z powyzszym zdaniem kolegi Marius...pora najwyzsza zrobic porządek aby bylo zgodnie z miedzynarodowymi zasadami strzelan z broni historycznej...bo skoro rewolwery niehistoryczne typu Peacemaker kapiszonowy , Ruger OA czy inne wspolczesne wydumki sa NIEDOPUSZCZANE do zawodow tak w typie MLAIC jak i innych znaczacych federacji strzelectwa historycznego to my POWAZNIE traktujacy swe hobby cp niepowinnismy SKUNDLAĆ tego pieknego strzelectwa cp. Jestem dwoma rekami za tym aby od Nowego Roku byl prowadzony ranking oraz osobne konkurencje=klasyfikacja sprzetowa podczas zawodow - Sharps Historic czyli odtylcowki kapiszonowe epokowe orginaly i repliki zgodne z epokowym pierwowzorem do tego grona warto dokoptowac wszelakie karabiny rewolwerowe...oraz konkurencja dla wspolczesnych konstrukcji niech sie zwie Sharps Modern tu znajda saguaro sharpsy , sharpsy na mosiezne gilzy czy inne wspolczesne udziwnienia.Kolega Marek z Gliwic niema sie co tu przejmowac dysponuje swietnym sprzetem w kazdej z tych kategori Sharps Historic ma na papierowe patrony Sharpsa IAB , oraz dla konkurenci Sharps Modern wspolczesna niekoszerna wydumke zwana saguaro sharps...kwestia otwarta czy polaczyc to z nabojowkami czy nabojowki cp oddzielic i klasyfikowac w grupie np. Sharps Cartridge ?

Tu tez uklon w kierunku kolegi Derek aby sie pochylił nad mozliwoscia wprowadzenia do rankinkgu [jaki swietnie zreszta to prowadzi :brawo: ] kwesti dopisu pod danymi zawodnika z jakiej broni strzela , wystarczy tylko pierwsza 10tka z rankingu - w tym model broni i kal. oraz [O] orginal czy [R] replika , natomiast jesli idzie o odtylcowki to Sharps Historic [SH] czy Sharps Modern[SM] oraz model i kal. bron ....to naprawde duzo wniesie dla przejzystosci strzelectwa cp w Naszym kraju.
Oczywiscie nietrzeba robic osobnych zawodow czy konkurencji wszyscy mozemy strzelac wspolnie w zawodach typu Sharps to TYLKO kwestia klasyfikacji sprzetowej tak na zawodach jak i w rankingu...

Derek
VIP

Post autor: Derek » pt 27.paź.2017 - 18:54

rusznik pisze:
pt 27.paź.2017 - 17:24
Tu tez uklon w kierunku kolegi Derek aby sie pochylił nad mozliwoscia wprowadzenia do rankinkgu [jaki swietnie zreszta to prowadzi :brawo: ] kwesti dopisu pod danymi zawodnika z jakiej broni strzela , wystarczy tylko pierwsza 10tka z rankingu - w tym model broni i kal. oraz [O] orginal czy [R] replika , natomiast jesli idzie o odtylcowki to Sharps Historic [SH] czy Sharps Modern[SM] oraz model i kal. bron ....to naprawde duzo wniesie dla przejzystosci strzelectwa cp w Naszym kraju.
Oczywiscie nietrzeba robic osobnych zawodow czy konkurencji wszyscy mozemy strzelac wspolnie w zawodach typu Sharps to TYLKO kwestia klasyfikacji sprzetowej tak na zawodach jak i w rankingu...
Bardzo ciekawa propozycja zresztą chyba dotycząca wszystkich konkurencji a nie tylko sharpsa. Gdyby zawodnicy na kartach startowych deklarowali model broni, kaliber i czy oryginał tak jak na GP Cracovi.
Łoj kolejne 3 zmienne :shock: ale dam radę :?: Byle tylko zainteresowani chcieli podawać te dane.
Co do rankingu to jak już coś mam w bazach to segregowanie po kolejnych zmiennych nie jest problemem.

Takie rozwiązanie chyba zadowoli każdego bo nie trzeba tworzyć kolejnych bytów (konkurencji) i razem się bawimy dalej w strzelectwo historyczne :)

Staszek L
Moja broń: Niezawodna

Post autor: Staszek L » pt 27.paź.2017 - 19:09

Koledzy jak macie wymyślać dziesięć konkurencji Sharps'a to proponował bym zrobienie jednej odpowiedniej na współczesne czasy np: wrzucić do jednego worka Sharpsy zaworasy, scalone oraz cywilne karabiny ODPRZODOWE. Strzelanie z podpórki dystans np: 100, 200, 300 jeśli było by 50m zrobić tradycyjnie i niech koledzy rywalizują która broń lepsza. Celowo napisałem z podpórki, bo wówczas zobaczymy potencjał broni a nie strzelca. Zadaniem strzelca było by tylko poukładanie tych puzzli aby osiągnąć najlepszy wynik. Jeśli za bardzo zaczniemy dzielić to równie dobrze moglibyśmy zrobić konkurencje dla każdego coś WŁASNEGO.

Marek
VIP
Moja broń:

Post autor: Marek » pt 27.paź.2017 - 20:45

Wojtek nie wiedziałem, że aż tak Ci zależy na wygraniu ze chcesz sam ze sobą strzelać :piwo:
Bo wg tego Twojego pomysłu to nie wchodzą ani sharpsy IAB - niehistorczyne kalibry, ani te karabinki rewolwerowe dziś sprzedawane bo tez wymiarowo nie pasują.

Jak chcecie coś zrobić z sensem to proponuje zrobić konkurencje sharps orginał tak jak w Krakowie Jedynie to ma sens z całego tego płaczu, zreszta nie byle kto na to wpadl tylko znakomity sedzia i serdeczny kolega Silwer :brawo: .

Jak już pisałem dla konkurencji Sharps 50 i Sharps 100 od lat jest regulamin i nie zanosi sie na zmiany.
Gdybym kilka lat temu nie rozpoczął tej konkurencji i nie namówił kolegów żeby też ją wprowadzili to by może nadal jej nie było.
Po to ustala się regulaminy i potem ich przestrzega żeby coś ujednolicić i moc nawet po latach porównywać wyniki. Nie zmienia się nagle regulaminu jakieś konkurencji dlatego ze ktoś ma jakiś widzimisię.
Po za tym nie za duże macie ego ?
Coś się komuś ubździ i juz cała Polska ma stać na baczność :shock:

rusznik
VIP
Moja broń:

Post autor: rusznik » sob 28.paź.2017 - 07:08

No dalej sie tu bronioznawczo KOMPROMITUJ Marku i zaraz wszystkie Sharpsy kapiszonowe kal.45 wyleca z hukiem jako niehistoryczne w kwesti kalibru gdyż firma Sharps NIEPRODUKOWALA swe karabiny Sharps KAPISZONOWE w kalibrze .45 byl to natomiast kaliber .44....oraz musze Cie zmartwic gdyz Sharpsy w kal.54 istnialy w produkcji [prototypowy Sharps z 1848 roku to przerobka odprzodowego Mississippi Rifle wlasnie w kal.54'']co prawda tylko w wersjach tarczowych=cywilny ale istniala taka produkcja ''kalibrowa'' byly tez seryjnie produkowane Sharpsy wojskowe US w kal.56 i oraz dla angli w kal.55 i .577''...natomiast nawet slynny bronioznawca i autor ksiazki o sharpsach Selers nigdy niewidzial epokowego szarpasazaworasa :lol:
Co do replik karabinkow rewolwerowych Remingtona to fakt maja bezsesownie przykrotkawe lufy lecz sa produkowane zgodnie z duchem epoki i w odpowiedniej formie oraz kalibrze...wiec zachowuja wszelkie normy repliki historycznej broni , zapomniales o Root-Colcie i jego replice z firmy Palmetto to naprawde swietna replika jesli idzie o odwzorowanie formy broni i ogolnych wymiarow , niestety Wlosi spaprali dokladnosc wykonania tej repliki co popsulo jej celnosc w stosunku do orginalu.

Sam ze soba nawet z orginalnych EPOKOWYCH odtylcowek niebede strzelal gdyz z samymi orginalnymi karabinami Maynarda jest nas aż trzech strzelcow : Wojtek , Pawel i Cezary do tego jeszcze jest kilku kolegow z roznymi kammerladerami oraz jakies Podewils-Lindnery no i Westley-Richardsy ze trzy sztuki sie znajda...wiec jesli cos tu piszesz Marku to nie patrz w międzyczasie w lusterko :piwo:

Swiat idzie do przodu w tym w samej histori federacji strzelectwa historycznego MLAIC tylko na przestrzeni ostatnich 15 lat powstalo kilka NOWYCH konkurencji i klas strzeleckich takich jak np. rewolwer na 50m Donald Mason rozne konkurencje druzynowe i karabinowe , powstaly tez konkurencje przy MLAIC [non MLAIC]...wiec pora najwyzsza cos unormowac i odświeżyć w konkurencji Sharps aby bylo w duchu historycznego strzelectwa a nie robienia konkursu ktory ma dluzsze pejsy :-D

Marek
VIP
Moja broń:

Post autor: Marek » sob 28.paź.2017 - 09:14

Moja mojasza i najmojsza. ..
O nic innego Ci nie chodzi tylko o własny mały interesik, próbujesz wymyślać jakieś wyższe cele a to tylko bzdury dla mydlenia oczu i tyle.
Co do dalszego Twojego wywodu no, jak te kilka prototypowych sztuk Mississipi przerobionych na system sharpsa ma cos wspolnego z sharpsami1863 np IAB to gratuluję wiedzy - wróć do pierwszego wiersza czyli moja mojasza i najmojsza.
Ten root to faktycznie bardzo dobry :) pomysł - czyli juz wygrałeś każde zawody bo tyle ich jest, że aź zrobi się tłok. :brawo:
Remingtony sam napisałeś ze nie bardzo pasują, a co do ducha epoki to sturmgewehr 44 ma takie go samego ducha epoki jak kałach, podobnie zresztą jak to Mississipi z Sharpsem.
Jak coś pasuje choć ciut do tych pokretnych wywodów to już znaczące różnice konstrukcyjne nie grają dla Ciebie roli gratuluję :brawo:

Cel macie całkiem inny przyziemny i śliski, bo to zwykła zawiść.
Cały czas boli was Saguaro Sharps i z zawiści chcecie zniszczyć konkurencje Sharps 50 I Sharps 100.
Strzelców nie interesuje ta wasza zawiść, wolą się dobrze bawić.
Na szczęście jest do tego jedna droga robisz licencje sędziowską, potem minimum drugą klasę organizujesz w Goleniowie zawody i tworzysz sobie konkurencje np Zawistny Sharps, gwarantuje że strzelając do lusterka wygrasz, to dobry pomysl.

Konkurencja Sharps 50 I Sharps 100 ma się dobrze i nie zanosi sie na zmiany z powodu czyjejś zawiści.

Mlaic jak nadal nie wiesz to strzelctwa z broni odprzodowej jak sama nazwa wskazuje i nie zanosi sie by zmiano regulaminy. Załatw sobie u nich żeby te płaczki do regulaminu Mlaic zastosowali :-P .

I musze Cie jednak zmartwić bo nawet na Mistrzostwach Świata gdzie rozegrano narodową jak to określili wegierscy organizatorzy konkurencje Berdan a jest to prawie dokaldnie sharps 50 m, wszystkie sharpsy kapiszonowe strzelały w jednej konkurencji obok mnie strzelał Amerykanin z shapsa kawaleryjskiego w kal 45 na mosiężne gilzy, podobnie jak Marek Pajerski (który zresztą też leje Wam na zawodach - wywalić go ? ) kawałek dalej strzelał Węgier który zdobył MŚ Sharpsem z gilzami mosiężnymi, jakoś nikt nie wnosił protestów, dalej strzelał Marek z Saguaro Sharpsa i tez nikt nie wnosił protestów, a za każdymi 3 zawodnikami stał sędzia stanowiskowy.

Jak z tego wynika nijak się to nie ma do rzeczywistości i to kolejny krzyk na pustyni. Jak już dożyjesz czasów że nie będziesz musiał strzelać do lusterka i będzie kilku zainteresowanych konkurencją sharps orginał, to może widzę jakieś zmiany.
Teraz to tylko lament i zawiść.

Derek
VIP

Post autor: Derek » sob 28.paź.2017 - 11:15

Moi mili adwersarze może jednak pax ogłosimy bo wbrew pozorom głosicie mniej więcej to samo.
Bardzo mnie cieszy, że prekursorem konkurencji Sharps Oryginal był Silver bo to nazwisko samo w sobie jest autorytetem. Gdy się uda zorganizować tę konkurencje to będzie tylko zwykła reanimacja :)
Marku- odpuściliśmy zmiany w konkurencji Sharps50 i 100 bo fakty sa nieubłagane strzela tę konkurencję zaledwie 30-40 strzelców i wpływ sharpsa-zaworasa na nią jak na razie jest znikomy, dwóch może trzech strzelców z Tobą od niedawna posługuje się tą bronią.
Wojtek zaproponował jedynie zastosowanie dodatkowych informacji o kalibrze, typie broni, O/R i czy Modern. Bez jakichkolwiek zmian w regulaminie czy dopuszczania do jakiejkolwiek konkurencji. Zresztą zaproponował by te informacje znalazły się przy każdej konkurencji a nie tylko sharps50/100.

Co do wycieczek osobistych typu "Pajerski nas leje" to mnie to akurat cieszy bo Pajer strzela z patronów :P a jeszcze nas leje Michał z Krakowa i też z patronów nawala nam ile trzeba :) i nie zapomnijmy o Markuj (też patrony).
Aha i nie wiem czy pamiętasz ale to Ty mnie uczyłeś jak strzelać z patronów :) Zresztą Twe wyniki świadczą (oprócz ostatniego), że strzelając z patronów można być naprawdę bardzo dobrym strzelcem :brawo:
Na koniec chciałbym przypomnieć, że Mariusz stał w klasyfikacji Berdan na MŚ za tym Węgrem co był pierwszy strzelając z gilz. Mariusz jak doskonale sam wiesz strzelał z patronów i zdobył Wice Mistrzostwo Świata ! Warto takie osiągnięcie nie przeoczyć.

Marek
VIP
Moja broń:

Post autor: Marek » sob 28.paź.2017 - 12:02

Myślałem że Ty Darku to nie będziesz mial problemu zrozumieć, że nie neguje celności czy możliwości żadnego z Sharpsów sam strzeliłem 97 pkt na zawodach, ciężko więcej bo to jdnak nie tarczowka, a przykład z Mistrzostw Świata miał pokazać tylko to że nikt takich różnic nie robi w tej kategorii broni nawet na MŚ żeby coś rozdzielać.

Zaraz pasuje do tego kawał o Polakach w piekle których kotła nikt nie pilnuje bo się sami nazad wciągają.

Wroc do wczesniejszych postow bo cała ta dyskusja wzięła się od Ciebie i stwierdzenia w skrócie że Saguaro Sharps jest zbyt dobry żeby konkurować z nim innymi kapiszonowymi sharpsami. To duża reklama dla tego karabinu chociaż nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.
Ano jest bardzo dobrym karabinem, trudno zaprzeczyć, jednak sam wiesz że przy strzelaniu z wolnej ręki to już drugorzędna kwestia, tym bardziej na 50m bo jak sam wiesz strzelać powyżej 90 pkt da się z każdego typu sharpsa, miałem nawet okazję strzelać z 45 IAB w tej wersji kawaleryjskiej, tym z lufą o skercie 1:48 wchodziło do niego ledwo z 30 gr prochu do ich oryginalnych gilz, był prosto ze sklepu z frankoni a i tak dystrzelalem dziurę na 4 cm z ręki, wiec da się !
Nie znajdziesz nigdzie mojego stwierdzenia ze się nie da !
Z Saguaro Sharpsem tez się da i tyle, tyło trzeba potrafić, wcałe nie jest to proste.
Sam wiesz ze to od operatora zależy co zrobi na tarczy, wystarczy sobie w pesel popatrzeć i się przestać napinać bo raz jest dobrze a raz słabo i lepiej nie będzie, niech młodsi się popisują wynikami.

A i taka kwestia jeżeli Darku z Saguaro Sharpsa od Twojego kolegi wystrzelałeś o 7 pkt wiecej niz z Twojego IAB to wniosek jest nie inny jak że masz sknoconą amunicję, coś trzeba poprawić. Twój sharps na 100m powinien lekko zrobić 5 cm rozrzutu, jeśli się nie to udaje to trzeba cos zmienić, albo pocisk albo nawazke, a może smar, w przypadku sharpsa smar ma b. duże znaczenie.
Jak chcesz to mam jeszcze sporo różnej maści pocisków i mogę Ci pomóc coś dobrać, albo zrobić odpowiednia kokile czasem też potrafili zrobić marny stożek przejściowy i w nim może leżeć problem. A moze ze dużo prochu sypiesz w 54 najlepiej sprawdza się około 52 grein ZS4. Większy ładunek zwiększa nieszczelności i szybko wypala płytę.
Chyba że te gilzy com kupiłeś z tej 16 stosujesz ?
Jak się spisują?
Wtedy można dać więcej prochu

Derek
VIP

Post autor: Derek » sob 28.paź.2017 - 12:52

Dobra biorę na klatę tę niepotrzebną dyskusję na tą chwilę :)
W takim razie już się nie kłóćcie przeze mnie bo będzie mi co raz bardziej głupio :(
Co do mojego sharpsa IAB .54" to strzelam z 46gr ZS4 plus 5 gr ZS1 (jako podsypka na dno patronu) pocisk Lorenz (8-9 BHN). Z gilz nigdy nie strzelałem ten pomysł zarzuciłem. Wyniki tak jak sam piszesz to PESEL + umiejętności. Amunicję jeszcze będę dobierał no i popracuję nad smarem. SPG się nie sprawdził ale ostatnio dostałem smary do sprawdzenia to będę eksperymentował :P

ODPOWIEDZ