Substytut czarnego prochu.

mmma3h1

Substytut czarnego prochu.

Post autor: mmma3h1 »

Witam . Mam pytanie czy są jakieś dostępne lub do sprowadzenia substytuty czarnego prochu? Szukam ale ciężko...
Znalazłem pewien artykuł:

http://rzutek.phpzilla.net/Proch_01.html?ckattempt=2


Ponoć proch o nazwie Goex Clear Shot jest najlepszy... przede wszystkim nie brudzi i nie wytwarza tyle dymu przy spalaniu..

Jeśli ktoś coś wie proszę o radę... już wiem że za szwajcara przepłaciłem 200 zł nie wiem skąd sprzedawca taką sumę naliczył 450zł... za 250 stoją a nawet mniej. :-(


POZDRAWIAM.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Substytut czarnego prochu.

Post autor: Bready »

Znowu szukasz wynalazkow.
Strzelam z Goexa ,bo u mnie to najpopujarniejszy proch ,ale nie jakiegos "Clear Shot" ,a z tradycyjnego w czerwonym opakowaniu.
Amerykanie oceniaja go na Nr2 ,zaraz po szwajcarskim.
A tego w bialym pudelku w zyciu nie widzialem ,wiec zgadnij jaka masz szanse zobaczyc go w Polsce ?
Pyrodex w polsce sprzedaja ,ale ze to nie jest proch czarny to jest na zezwolenie na bron ,tak jak prochy nitro.
http://parabellum.pl/elaboracja-amunicj ... ugiej.html
Idz na strzelnice ,postrzelaj z tego co masz ,a nie tylko z klawiatury ,i bedzie o czym pisac :-)
mmma3h1

Re: Substytut czarnego prochu.

Post autor: mmma3h1 »

[quote="Bready"]Znowu szukasz wynalazkow.
Strzelam z Goexa ,bo u mnie to najpopujarniejszy proch ,ale nie jakiegos "Clear Shot" ,a z tradycyjnego w czerwonym opakowaniu.


Czym się cechuje ten proch Goex od prochu czarnego? A pyrodex? Mam możliwość go posiadać. Proszę odpisz mi na wszystko jeśli możesz;)

Tak byłem strzelać, muszę jeszcze trochę skalibrować lunetę bo miałem skupienie trzy dziewiątki w promieniu 7cm na 100m , 6,5 grama prochu pocisk 34 gramy.
mmma3h1

Re: Substytut czarnego prochu.

Post autor: mmma3h1 »

''Mimo, że Pyrodex jest bezpieczniejszy i wydajniejszy od prochu czarnego pod względem ilości oddanych strzałów z tej samej jednostki masy, stopień zanieczyszczania lufy jest taki sam. Pyrodex jest także żrący i powoduje korozję''.



To prawda???
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Substytut czarnego prochu.

Post autor: Bready »

mmma3h1 pisze:Czym się cechuje ten proch Goex od prochu czarnego? A pyrodex? .
Goex to najprawdziwszy proch czarny ,produkowany nieprzerwanie od 1802 roku.
Prawdopodobnie drugi po prochu Swiss pod wzgledem jakosci i "mocy" ;)

Pyrodex to substytut prochu czarnego , troche bardziej energetyczny ,troche trudniej odpala przez co nie nadaje sie do broni sklalkowej ,w zasadzie dedykowany do broni In-Line z zaplonem splonka 209 magnum ,bardziej korozyjny ,i troche brudzi lufe.
W broni kapiszonowej mozna uzywac przy troche zmniejszonych nawazkach ,ale zadnej rewelacji.
Czysciej spalajaca sie odmiana jest TripleSeven ,ale tez rewelacji nie ma.
I jezeli bron nie jest z Inoxu ,to wstepne czyszczenie i zaoliwienie jeszcze na strzelnicy ,bo sie rudo zrobi.
mmma3h1 pisze:''Mimo, że Pyrodex jest bezpieczniejszy i wydajniejszy od prochu czarnego pod względem ilości oddanych strzałów z tej samej jednostki masy, stopień zanieczyszczania lufy jest taki sam. Pyrodex jest także żrący i powoduje korozję''.



To prawda???
Prawda
mmma3h1

Re: Substytut czarnego prochu.

Post autor: mmma3h1 »

Taki proch posiadam aktualnie....może być?
IMG_M0507_E_06.jpg
IMG_M0507_E_06.jpg (44.99 KiB) Przejrzano 9856 razy
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Substytut czarnego prochu.

Post autor: Bready »

Lepszego raczej nie ma :)
mmma3h1

Re: Substytut czarnego prochu.

Post autor: mmma3h1 »

Bready pisze:Lepszego raczej nie ma :)

Dzięki za uzupełnienie wiedzy;) pozdrawiam 8-)
ODPOWIEDZ