Proch innym sposobem...

Boungler
Posty: 6
Rejestracja: czw 05.sty.2012 - 11:02
Moja broń:

Post autor: Boungler »

Co do Twojej odpowiedzi to wielokrotnie już zwracałem na to uwagę aby nie ciągnąć tematu survivalu ponieważ interesowała mnie tylko odpowiedź na moje pytanie o prochu. Ale ty cały czas do tego wracasz się nie ma co wybaczać - zwyczajnie przestań go kontynuować.
A może szukasz środka by wywołać "rewolucję"? Tu też Cię zmartwię. Cp to tego się nie nada i ja osobiście bardzo się z tego cieszę.
- wiesz, może przeproszę Cię że zawracałem Ci głowę, ty nie znasz mnie a ja nie znam Ciebie - ale tutaj to przeszedłeś wszelkie możliwe granice. Myślałem że rozmawiam z kimś poważnym.

Co do Twojej wypowiedzi to raczej się nie ustosunkuję bo nie o tym jest temat i nic nowego nie wnosi do tego co wiem.

Tak czy inaczej - dziękuję za udzielona pomoc.
olry
Posty: 5
Rejestracja: sob 23.sty.2016 - 15:59
Moja broń:

Re: Proch innym sposobem...

Post autor: olry »

Historia lubi się powtarzać, czyli, że Chińczycy nie wynaleźli nitrocelulozy tylko CP.
Jeśli, już nacisną te guziki w swoich schronach to człowiek wróci do tego co znajdzie.
A łatwiej znaleźć/ zrobić węgiel drzewny i saletrę niż kwas siarkowy VI , kwas azotowy V i do tego chłodzone naczynie bo reakcja nitrowania celulozy jest egzotermiczna i jak się przegrzeje tylko troszkę to zobaczymy brunatne dymy i po reakcji. Na preparatyce organicznej nitrowanie zawsze było zimą .
W ostateczności można użyć saletry amonowej i węgla, ale ta ma właściwości bardziej burzące jak miotające.
Żeby coś rozwalić można mieszać saletrę amonową z olejem.
Ale tak na serio - jak już to wrócimy do kija i kamienia, bo zapasy epoki z czasów przed wielkim wybuchem szybko się skończą.
Awatar użytkownika
Bready
Stary bywalec
Posty: 1430
Rejestracja: czw 23.lut.2012 - 02:03
Lokalizacja: Dupont, PA, USA
Moja broń: Duzo ,dawno nie liczylem ;)

Re: Proch innym sposobem...

Post autor: Bready »

olry pisze:A łatwiej znaleźć/ zrobić węgiel drzewny i saletrę niż kwas siarkowy VI , kwas azotowy V i do tego chłodzone naczynie
Z tym bym polemizowal.
Saletra potasowa wystepuje jako mineral stosunkowo rzadko ,i nie w naszym rejonie ,a aby ja zsyntezowac potrzebne sa te same kwasy ,tzn potrzebny jest kwas azotowy ,ale do jego otrzymania potrzebny jest siarkowy.
Latwiej wyprodukowac nitroceluloze niz saletre potasowa.
Do produkcji saletry amonowej potrzebne sa rownierz te same kwasy ,w naturze nie wystepuje jako mineral.
ODPOWIEDZ