walker

Awatar użytkownika
daniel
Posty: 18
Rejestracja: wt 24.mar.2009 - 21:58
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

walker

Post autor: daniel »

witam wszystkich zainteresowanych i pozdrawiam chcialem zapytac o rady na temat jak zaczac strzelanie z walkera dostalem w prezecie od brata zawsze mnie pasjonowaly rewolwery z dzikiego zachodu :-) co mi teraz potrzeba rewolwer sprawdzilem zastosowalem sie do rad kapitana nemo 8) jakie nawazki zastosowac na poczatek poprostu co i jak?
Awatar użytkownika
Mincerz
Stary bywalec
Posty: 762
Rejestracja: czw 26.paź.2006 - 00:25
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Mincerz »

Co do amunicji da Walkera.. To można się stosować do rad dotyczących Dragoona.
Kulka .454 albo .457 (aby odcinał się pierścionek ołowiu)
Proch od 1,5 grama w górę. Wolne miejsce w komorze uzupełnić kaszką prawie do końca komory. Ważne aby po wciśnięciu kulka była ledwo co zagłębiona w komorze.
Kapiszony to już każde 4 mm. Ważne aby dobrze pasowały do kominków i nie spadały. To już musisz sobie sam sprawdzić.
Komory zasmarować. Można nawet kremem nivea.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 18
Rejestracja: wt 24.mar.2009 - 21:58
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Post autor: daniel »

dzieki bardzo za rady napewno sie zastosuje
pozdrawiam
Awatar użytkownika
robson372
Posty: 5
Rejestracja: ndz 21.cze.2009 - 14:08
Lokalizacja: Pszów
Moja broń:

Post autor: robson372 »

Mam nowego Walkera więc podzielę się z moim niewielkim doświadczeniem,według mnie najlepsza naważka do Walkera do ok 2,5g daje to dużą siłę strzału i celność,przy naważce 3g bardzo mocno kopie ale celność też nie jest najgorsza,na razie więcej proch nie daje,uważam że 3g prochu do Walkera to maksimum,więcej bym się nie odważył sypać bo i w sumie po co ryzykować.
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

A czym to miałbyś niby ryzykować :shock: :shock:
Awatar użytkownika
robson372
Posty: 5
Rejestracja: ndz 21.cze.2009 - 14:08
Lokalizacja: Pszów
Moja broń:

Post autor: robson372 »

Jak to czym?Rozerwaniem bębna,dlatego dragon miał skrócony bęben,wiem że dzisiejsza stal jest podobno lepsza niż kiedyś była,myślę że strefa bezpieczeństwa to 3g,zresztą przy takiej naważce to i tak kopnięcie jest niesamowicie mocne a co dopiero przy 4g.Jaki jest twój rekord jeśli chodzi o naważkę?I ile sypiesz zazwyczaj?
Awatar użytkownika
daniel
Posty: 18
Rejestracja: wt 24.mar.2009 - 21:58
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Moja broń:

Post autor: daniel »

ja sypie tak 3 gramy bo mam taka miarke :-D reszte uzupelniam kaszka jak kolega mincerz doradzil jakos mam respekt zeby nasypac wiecej :lol: i tez nie wiem czy jest sens bo z 3 gr moc duza 8-)
ale niech wypowiedza sie tez inni bo ja raczej expertem nie jestem i naleze do ostroznych :lol:
Awatar użytkownika
robson372
Posty: 5
Rejestracja: ndz 21.cze.2009 - 14:08
Lokalizacja: Pszów
Moja broń:

Post autor: robson372 »

No właśnie jakie jest zdanie ekspertów,głównie chodzi mi o opinię Kapitana Nemo,w sumie to ciekawy jestem ile maksymalnie wchodzi prochu do Walkera tzn proch i bezpośrednio kula bez przybitki
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

U mnie 4.1 grama.Walker Hege - Uberti.W innych firm może wchodzić trochę mniej z powodu trochę płytszego wiercenia komór.
ODPOWIEDZ