Tuning, modyfikacje, naprawa

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
cezary.pl
Posty: 28
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 13:58
Lokalizacja: Puszcza Stromiecka
Moja broń:

Tuning, modyfikacje, naprawa

Post autor: cezary.pl »

Postanowiłem założyć taki wątek, bo przecież ciągle coś poprawiamy, lub chcemy poprawić w naszej broni.
Rewolwery są wdzięcznym obiektem do modyfikacji zwłaszcza te z firm, które produkują tanie repliki. W tych drogich przeważnie nic nie trzeba poprawiać.
Poprawa wyglądu broni ma również ogromne znaczenie, zwłaszcza dla estetów i ludzi lubiących otaczać się ładnymi przedmiotami. 8)
Zachęcam też do pisania na temat sposobów naprawy uszkodzonych rewolwerów i niech ten temat, stanie się kompendium wiedzy dla rusznikarzy-majsterkowiczów i nie tylko.

Na początek Colt Navy .44 firmy Pietta.
Wykonałem w nim złocenie mosiężnej ramy, oczywiście jako inwestor, gdyż nie posiadam własnej galwanizerni. Główny powód złocenia to moje zwykłe lenistwo, gdyż czyszczenie broni po strzelaniu jest niezwykle łatwe, a i estetyka ma znaczenie. Została też wykonana regulowana w poziomie mucha, osadzona na jaskółczy ogon.
Prace mechaniczne, włącznie z przygotowalnią do galwanizerni wykonał Kriss. Mam nadzieję że niebawem zawita na to forum.
Obrazek
Pozdrawiam
Cezary
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Stary bywalec
Posty: 516
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Re: Tuning, modyfikacje, naprawa

Post autor: cpt.Nemo »

cezary.pl pisze:Postanowiłem założyć taki wątek, bo przecież ciągle coś poprawiamy, lub chcemy poprawić w naszej broni.
Dlatego wlasnie mamy tu dzial : Rusznikarnia.

Przeciez nie bedziemy pisac oddzielnie o olejowaniu kolby Colta a oddzielnie pistoletu czy karabinka :) To tak jak ze zloceniem elementow mosieznych :) w kazdej broni oddzielnie tego nie warto opisywac :)

Moj post tez prosze wywalic, bo powinienem to na priv zalatwic, czyli post pierwotny Cezarego do rusznikarni a pozostale nasze komentarze do smieci :)
Ostatnio zmieniony ndz 15.paź.2006 - 13:33 przez cpt.Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.
cezary.pl
Posty: 28
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 13:58
Lokalizacja: Puszcza Stromiecka
Moja broń:

Post autor: cezary.pl »

Chyba nie zajrzałem do rusznikarni. :?
Kapitanie masz rację.
Proszę Administratora o przeniesienie tematu do rusznikarni, bądź o usunięcie jeśli niepotrzebny.
Pozdrawiam
Cezary
ODPOWIEDZ