Colt Model Army cal. .044 - Pietta

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Maciej
Posty: 17
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 10:56
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: Maciej »

Dzięki za odpowiedzi. Rewolwer podobał mi się bardzo, ale nie do tego stopnia, żebym kupował broń wymagającą zdobycia pozwolenia. Jest lekki i poręczny. Dawniej oglądane rewolwery wydawały się takie klocowate :) No i ta długa lufa! Fajnie leży w dłoni, choć rękojeść wydaje się odrobinkę za mała, a dłonie mam przecież nieduże.
Czy mówiąc o osiowości sugerujecie, że osie bębna i lufy mogą być nierównoległe? Zresztą widoczne odblaski od czoła bębna wyraźnie wskazują, że bęben "nie trafia" idealnie w lufę, więc "osiowości" nie ma i tak.
Poradnik oczywiście czytałem, ale ktoś taki jak ja, kto nie ma doświadczeń praktycznych z rewolwerem, często będzie miał wątpliwości. Czas już jednak kupić własną broń.
hubertus
Posty: 52
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 21:32
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń:

Post autor: hubertus »

Jeżeli to twój pierwszy rewolwer, to stanowczo odradzam Piette, raczej kup Uberti, oszczędzisz sobie sporo stresów, model opisywany przez Ciebie, koszerny raczej nie jest, ale zdania są podzielone, ale będziesz musiał uważać na strzelnicy, natomiast jeżeli kolekcjonujesz rewolwery to być może warto się zastanowić nad zakupem, Pietta z otwartą ramą, nawet w idealnym stanie, nie jest więcej warta jak 800 PLN.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Post autor: Willie357 »

Podzielam pogląd iż to chyba najładniejsze dzieło imć pułkownika Sama C
ODPOWIEDZ