Remington new army Target - pietta vs uberti

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
tdm
Posty: 16
Rejestracja: czw 29.lip.2021 - 20:20
Lokalizacja: Wlkp.
Moja broń: .44 Target

Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: tdm »

Co byście bardziej polecili na pierwszy rewolwer CP, raczej pod kątem strzelania tarczowego dla osoby ze słabszym wzrokiem?
Interesuje mnie raczej wygoda użytkowania, celność, niż absolutna wierność realiom historycznym.

Myślę wstępnie o Remik new model army 8" Target, chyba raczej oksyda niż inox (twardsza stal wydaje się zaletą, różnica cenowa przy wersjach Target jest duża, a rdza wg. poradnika saguaro-arms o czyszczeniu broni to mit - link: https://www.youtube.com/watch?v=5ZoGEiN-a6Y). Proszę mnie skorygować jeśli ten wybór nie jest słuszny.

I teraz nie wiem co tu wybrać Pietta czy Uberti, różnica w cenie wersji Target obu tych marek jakieś 200zł, jedynie do inox trzeba by dopłacić jeszcze dodatkowe 600zł. Czy wersje Target obu marek różnią się w praktyce jakimiś cechami które mają znaczenie dla wygody użytkowania. Skłaniam sie ku droższemu uberti, ale może tańsza pietta w wersji Target byłaby z jakichś powodów lepszym wyborem?
Znalazłem takie porównanie wersji zwykłej i target i autor posiadając oba modele chwali sobie Target - https://youtu.be/6YYcHOLw5HM . Niestety porównanie obejmuje jedynie markę uberti, o pietta ani słowa. Może ktoś z was miał możliwość porównania obu marek w wersjach Target?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: mar_kow »

tdm pisze: pt 30.lip.2021 - 22:39 [...]
Interesuje mnie raczej wygoda użytkowania, celność, niż absolutna wierność realiom historycznym.
Myślę wstępnie o Remik new model army 8" Target,
[...]
Może ktoś z was miał możliwość porównania obu marek w wersjach Target?
Przede wszystkim jeżeli chcesz zachować absolutną wierność realiom historycznym to target odpada bo to wymysł współczesny.
Moim pierwszym rewolwerem był target - brałem go ze względu na przyzwyczajenie do współczesnych przyrządów celowniczych ale później się przekonałem że niekoniecznie miałem rację. Wersja inox dodatkowo wpłynie negatywnie na celność ze względy na refleksy błyszczących powierzchni.
Przy intensywnym treningu słaby wzrok będą wspierały nawyki - na początku radziłbym skorzystać z doświadczenia kolegów na strzelnicy lub wziąć lekcje u instruktora strzelectwa.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: raguel »

Kolego wydaje mi się, że jesteś już zdecydowany na konkretny model, niepotrzebnie roztrząsasz. Dodam tylko że wersja target zazwyczaj ustawiona będzie sportowo "pod czarne", poza tym nie postrzelasz z niej na zawodach (wymagana zgodność hist.). Pietta zdaje się ma płytsze bruzdy, jest tak jakby bardziej pod kule. Poza tym i w piettach i uberti zdarzają się miny jak i perełki. Rewolwery pietty bywały w przeszłości mniej dbale wykończone (zacieki na oksydzie, rysy itp.) ale za to od kilku lat dbają bardziej o powtarzalność produkcji (zainwestowali w park cnc) i stal jest wyraźnie twardsza niż w uberti. Z kolei lufy uberti są ponoć kute, a te w piettach odlewane. Są to jednak niuanse - jedna i druga marka to budżetówki (takie CCC wśród obuwia), obie są porównywalne jakościowo i mają swoich przeciwników jak i zwolenników. Najlepij gdybyś w sklepie stacjonarnym obejrzał jeden i drugi model i wybrał co lepiej leży.
tdm
Posty: 16
Rejestracja: czw 29.lip.2021 - 20:20
Lokalizacja: Wlkp.
Moja broń: .44 Target

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: tdm »

jestem zdecydowany głównie na to, że chciałbym remika 8" new model army. Myślałem też o Cattleman, ale tam nie ma chyba współczenych celowników.
Udział w zawodach - dla mnie zbędny, a skoro wersja Target podobno ułatwie celowanie to chyba powinienem wybrać ten model.
Co do reszty: Uberti/Pietta, inox/oksyda - to kurczę nie mogę podjąć decyzji.....

Pomyślałem, że wskazówki może dostarczyć sprawdzenie które modele cieszą się największym zainteresowaniem wśród innych kupujących. Nie mam dostepu do renomowanych sklepów z bronią ale podobnych statystyk dostarcza np. Militaria.pl https://www.militaria.pl/szukaj.xml?sea ... &_limit=48
Dla wersji klasycznej najpopularniejszy jest uberti oksyda (60 opinii), potem uberti inox (27 opinii) i pietta inox (18 opinii)
Dla wersji Target proporcje się odwracają - najpopularniejszy uberti inox (21 opinii), za nim uberti oksyda (9 opinii), zaś na końcu pietta oksyda (3 opinie).

Wiem że inox to najbardziej miękka wersja stali, czy przy umiarkowanym użytkowaniu rekreacyjnym może to stanowić jakiś większy problem?
Tutaj znalazłem filmik, gdzie ktoś ocenia zużycie inoxa po wystrzeleniu z niego 5kg prochu, którego raczej nie szanował: https://www.youtube.com/watch?v=m-RJj0qF4mk Okiem laika nie wygląda to źle, drobniejsze elementy można niedrogo wymienić. Jedynie wżery na dole i górze szczeliny mi się nie podobają, nie wiem co o tym sądzić. Czy przy stali węglowej tez takie powstają?
Ewentualnie pytanie w drugą stronę - czy inox poza wyglądem zapewni jakieś istotne plusy w użytkowaniu, obsłudze, konserwacji - tak że jednak warto dołożyć do takiej własnie wersji?
Przy modelach Target celowniki są czarne i matowe, więc chyba w odróżnieniu od historycznej wersji - tutaj ten materiał nie będzie utrudniał celowania.
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: gondoljerzy »

tdm pisze: ndz 01.sie.2021 - 10:37 ...
Tutaj znalazłem filmik, gdzie ktoś ocenia zużycie inoxa po wystrzeleniu z niego 5kg prochu, którego raczej nie szanował: https://www.youtube.com/watch?v=m-RJj0qF4mk Okiem laika nie wygląda to źle, drobniejsze elementy można niedrogo wymienić. Jedynie wżery na dole i górze szczeliny mi się nie podobają, nie wiem co o tym sądzić. Czy przy stali węglowej tez takie powstają?
...
Wżery to normalna sprawa i powstają w obydwu typach materiału, ale przy strzelaniu tarczowymi naważkami nieprędko będą problemem. Przy większych naważkach wystąpią szybciej. Filmem bym się zbytnio nie sugerował. Autor nagrania ewidentnie traktował swój rewolwer jako ekwiwalent broni do obrony osobistej: noszenie w kaburze i mnóstwo rys od kabury, bębny noszone po pół roku w stanie załadowanym, eksperymenty z amunicją i śrutem itp. Przy strzelaniu tarczowym i odrobinie dbałości potrzeba by chyba kilkudziesięciu lat, żeby tak porysować rewolwer. Nie bardzo wierzę we wgniotki na bębnie od kapiszonów. Kapiszony są miedziane, a miedź jest dużo miększa od stali, nie powinna spowodować wgnieceń. Może jakieś nie do końca udane zabawy w szybkie strzelanie z wciśniętym spustem i szarpaniem za kurek. Trzeba by zerknąć gdzie uderzy kurek, gdy bęben nie ustawi się na właściwym miejscu.
W wyborze Uberti czy Pietta ja bym wybrał tę drugą, bo sam mam Piettę i jestem zadowolony. Przykład z filmu: popychacz bębna zużyty, a bęben nienaruszony. W Pietta mam niewielkie ślady na bębnie, a sam popychacz jeszcze nienaruszony. Czy nierdzewka, czy oksyda, to już sam wybieraj.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: KUKUŁKA »

Moim zdaniem, Uberti jest zrobione ze zwykłej miękkiej stali konstrukcyjnej - wystarczy zauważyć jakie wgnioty , po kilku dosłownie " klikaniach " pozostają na bębnie od stukającej blokady - nawet byle gówniany materiał można w zakładzie elegancko wypolerować i zaoksydować . Pietty miałem i faktycznie są wykonane z czegoś troszkę twardszego. Jeśli ma to być coś naprawdę trwałego polecam gorąco Shootera Pietty - tam nie byłem w stanie ( w miejscach niewidocznych ) pilniczkiem zrobić nawet ryski, ślizgał się :ok: Pietta ma jakby ciut większą rękojeść, rama jest masywniejsza i kilka innych szczegółów. Na temat inoxa się nie wypowiem , nigdy nie brałem pod uwagę zakupu broni z tego materiału, podejrzewam że jednym z plusów jest to że porysowaną sztukę łatwo "odnowić" - wystarczy spolerować ryski. Ale skoro wzrok słabszy, po co go męczyć refleksami odbitego światła? To, że można trafić na felerną sztukę w obu firmach , nie ma wątpliwości i tu już jest loteria.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ale czego ja nie rozumiem w tej całej dyskusji Uberti vs Pietta: Jeżeli rewolwer wytrzymuje do czego jest przeznaczony, dlaczego twardość stali ma jakiekolwiek znaczenie?
Gdybyśmy mówili o nożach albo mieczach, no w porządku tu by miało znaczenie.
Albo gdyby Pietta ze swoją twardością umożliwiała użytku prochu bezdymnego tak jak rewolwery Old army firmy Ruger potrafią, to bym tą dyskusje rozumiał.
Ale w tej sytuacji jej jakoś nie rozumiem bo ta drobna różnica w twardości stali nie ma chyba żadnego znaczenia dla użytkownika. Czy ma?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: zbiho »

Bo lepiej twardym być a nie miętkim.
Awatar użytkownika
KUKUŁKA
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: wt 01.lip.2014 - 07:17
Lokalizacja: POGÓRZE SUDECKIE
Moja broń:

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: KUKUŁKA »

A ma , a ma - bo potem są na forum nowe tematy - a to pobojczyk się wygiął lub urwał , a to że rewolwerek się w try miga rozklekotał .
Jak sobie kupisz tani rower i już podczas pierwszej regulacji wysokości siodełka upier ..li się gwint na śrubie bo rower jest zrobiony z guana to jest trochę przykro? A nie jest to sprzęt wyczynowy - poprostu chcesz pojeździć......
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ok to jest argument.
Ale oprócz Polski w całym internecie jeszcze nie słyszałem żeby ktoś chwalił Piette nad Uberti.
To mnie strasznie dziwiło.
Te wszystkie filmiki na Youtube i ich twórcy(prócz polskich) mówią mniej więcej "Jak możesz kup Uberti, jak chcesz oszczędzać, jesteś nowy i nie chcesz strzelać na poważnie, kup Piette.
Bo w tym przypadku tańszym rowerem jest Pietta.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: Willie357 »

W przypadku prawdziwych peacemakerów jest odwrotnie,ale tu ta kwestia jest pomijalna.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

PS: Zanim tu dojdzie do wypadków. Się akurat trochę wczytałem w temat "Ruger Old Army i proch bezdymny"
i wygląda na to że w fabryce te rewolwery były przetestowane prochem bezdymnym ale się tego nie poleca.
Strzelanie prochem bezdymnym z Ruger Old Army NIE JEST bezpieczne.
Awatar użytkownika
Mark
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: pt 13.paź.2006 - 22:27
Lokalizacja: Beskid Mały - Zagórnik
Moja broń: brak

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: Mark »

Twardość stali ma znaczenie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Wow. To już jest faktycznie za miękkie do swojego przeznaczenia. Jeszcze nie widziałem takiego obrazka.
To jest Artax nie Uberti. Ale rozumiem argument że twardość ma znaczenie. Tylko myślę że gdyby Uberti produkowali takie gówna, by nie mieli reputacji jaką mają.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remington new army Target - pietta vs uberti

Post autor: RedGuy »

Obie te firmy produkują budżetówki a różnica w cenie to zaledwie 100-200pln. W obu tych firmach trafiają się buble. Pamiętam jak sam przebierałem remika z Uberti. Następne z kupiłem z PIetty i obyło się bez wymian. W obu firmach na cenę zapewne ma wpływ obróbka. W Uberti miałem zrobioną koronę - w PIettcie już nie było. Uberti miękki spust - PIetta nie. Ale na pewno nie jest tak że budżetówka z PIetty jest z gównolitu a Uberti szlachetna stal - wystarczy poczytać tematy o zakupie rewolweru których pełno na forum. Podsumowując: przymierz się w sklepie do jednego i drugiego i wybierz. Przy strzelaniu rekreacyjnym i odpowiednim dbaniu nie zajeździsz go. Osobiście polecałbym standardowe przyrządy celownicze. W razie rozczarowania łatwiej takiego sprzedać a celowanie to kwestia ćwiczeń.
ODPOWIEDZ