Pistolet z olx

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
PanDarecki
Posty: 5
Rejestracja: pn 24.maja.2021 - 13:45
Moja broń: colt 1851 navy .36

Pistolet z olx

Post autor: PanDarecki »

Czy warto kupić ten pistolet i w takiej cenie z przeznaczeniem tarczowym? https://www.olx.pl/d/oferta/pistolet-ka ... KfYAO.html
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pistolet z olx

Post autor: Wycior »

Do celów rekreacyjnych ten pistolet na pewno się nada. W ofercie gość napisał: "Bardzo celny pistolet". Pytanie: czy da się z niego celnie strzelać? W pistolecie dużo zależy od "twardości" spustu i ogólnie od kultury oraz powtarzalności jego pracy. Po broni tej klasy za wiele bym się nie spodziewał. Jeżeli zależy Ci na rzeczywiście celnym strzelaniu, to rozejrzałbym się raczej za jakimś pistoletem z przyśpiesznikiem.
PanDarecki
Posty: 5
Rejestracja: pn 24.maja.2021 - 13:45
Moja broń: colt 1851 navy .36

Re: Pistolet z olx

Post autor: PanDarecki »

Dzięki za odpowiedź. Czyli bez przyspiesznika strzelanie do tarczy będzie podobne jak strzelanie z colta.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pistolet z olx

Post autor: Wycior »

Nie twierdzę że z pistoletu bez przyśpiesznika nie da się celnie strzelać. Z rewolwerów, które też nie mają przyśpieszników, niektórzy strzelają bardzo celnie. Wymaga to jednak więcej treningu i z reguły dużo mocniejszej dłoni. Poza tym rewolwery do celów zawodniczych są z reguły są dopracowane pod kątem zmiękczenia spustu. W pistolecie z przyśpiesznikiem problemów z pracą na języku spustowym, w szczególności ze zrywaniem strzałów, dużo łatwiej uniknąć. Można się skoncentrować na pozostałych 99 problemach, np. skupianiu oka na muszce ...
MisterTwister
Posty: 63
Rejestracja: ndz 28.mar.2021 - 19:29
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Smith .50

Re: Pistolet z olx

Post autor: MisterTwister »

Byś może ten pistolet podobnie jak Kentucky od Ardesy ma możliwość regulacji twardości spustu. Za tą cenę ja bym się nie zastanawiał - dostajesz fajny pistolet z wygodnym chwytem i być może z czułym spustem. Dla mnie ergonomia jest kluczowa. Gdybym nie kupił Patriota z przyspiesznikiem, zapewne jeśli ten pistolet byłby nadal dostępny bez wahania bym go kupił.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pistolet z olx

Post autor: Wycior »

Kluczowe są frazy: "być może" i "bym się nie zastanawiał". To wyrób z najniższej półki (przy okazji: niehistoryczny), za tę cenę jakości sę nie kupi. Próg zadziałania spustu może być np. 3 kg. Zmiększony spust nie jest ekwiwalentem dla przyśpiesznika. Poza tym nadmierne zmiękczanie spustu może dać bardzo niebezpieczny w użyciu zamek.

Zapytaj gościa o spust a najlepiej poproś go aby przysłał zdjęcie zamka od środka. Będziesz wiedział czy jest regulacja spustu, a przy okazji - w jakim stanie ten zamek jest. Zarazem sprawdzisz czy masz do czynienia z rzetelnym sprzedającym. Smutna prawda jest taka że na olx na początku najbezpieczniej na każdego patrzeć jak na potencjalnego oszusta lub naciągacza. Lepiej aby po sprawdzeniu okazało się że gość jest OK niż gdyby bez sprawdzenia okazało się że miałem rację.Twoja kasa, Twoja decyzja.
MisterTwister
Posty: 63
Rejestracja: ndz 28.mar.2021 - 19:29
Lokalizacja: Zabrze
Moja broń: Smith .50

Re: Pistolet z olx

Post autor: MisterTwister »

Trudno za kwotę 700zł oczekiwać wyrobu z górnej półki. Ceny CP w ostatnim czasie poszybowały mocno w górę. Za używany tarczowy pistolet należy wydać lekko 2,5-3k - i też nie będziemy mieli pewności co do jakości i potencjalnych ukrytych wad. Taki jest niestety rynek wtórny - tego typu zakupy zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem. Z mojego punktu widzenia 700zł jest kwotą, przy której warto ponieść takie ryzyko. Tak jak pisał @Wycior, można poprosić sprzedającego o dodatkowe zdjęcia, informacje. Zakup oczywiście za zaliczeniem pocztowym, płatne przy odbiorze najlepiej z możliwością sprawdzenia przesyłki :-)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pistolet z olx

Post autor: Irek M »

Mam akurat i Patriot Ardesy z regulacją na orzechu siły nacisku spustu i Pioniera Mendi. Chwyt pistoletu teJ firmy jest tak kanciasty, że mnie akurat bardzo źle trzyma się bo w dłoni. Ale za to zdziwiłem się, że na ok 30m jest stosunkowo celny gdyż wiele trafień prawie jedno w drugie, a wszystko w czarne. Mam łez przyspiesznika. Za to ten, o który pyta kolega bardzo dobrze leży w dłoni. Mimo, źe mam bo z przyśpiesznikiem to chyba dopiero dwa razy miałem bo na strzelnicy.
LongTom
Posty: 53
Rejestracja: śr 19.gru.2018 - 20:36
Moja broń: głównie colty...

Re: Pistolet z olx

Post autor: LongTom »

MisterTwister pisze: ndz 27.cze.2021 - 16:40 (...) Ceny CP w ostatnim czasie poszybowały mocno w górę.
Z perspektywy sprzedającego (sporadycznie ale jednak) rynek CP się "zapchał", sytuacja z wirusami się kończy i wysokie ceny to raczej przeszłość, aczkolwiek 700 zł. za pistolet CP przed "poszybowaniem mocno w górę" to też była bardzo dobra cena.
MisterTwister pisze: ndz 27.cze.2021 - 16:40 Zakup oczywiście za zaliczeniem pocztowym, płatne przy odbiorze najlepiej z możliwością sprawdzenia przesyłki :-)
Z perspektywy sprzedającego wystarczy jeden nierzetelny kupujący, który nie pofatyguje się po odbiór paczki, by wszelkim pytającym o przesyłkę pobraniową odpowiadać NIE.
Po pierwsze sama przesyłka jest droższa, po drugie jeśli nie zostanie odebrana (bo się kupujący rozmyślił bez oglądania) sprzedający płaci drugi raz za przesyłkę...
Jak ktoś chce być pewnym kupowanej broni to polecam odbiór osobisty z możliwością sprawdzenia na strzelnicy.
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pistolet z olx

Post autor: Jaroslaw78 »

Mam pistolet Kentucky Ardesa w .45. Jak go kupiłem kilka lat temu,to spust był masakra. Język spustowy latał na wszystkie strony, nie dało się celnie strzelać. Niedawno zawiozłem do słynnego tunera wiatrówek. Jak robi spusty w wiatrówkach na "pierdnięcie komara",to myślę-poprawi i w CP. I poprawił. Jest przewidywalny,czuły,ale bez przesady. Teraz to czysta przyjemność strzelać z tego budżetowego pistoletu :)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pistolet z olx

Post autor: Irek M »

Wiesz, że w orzechu Ardesy często jest dodatkowa śrubka ze sprężynką dzięki czemu uzyskujesz efekt przyspiesznika?
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pistolet z olx

Post autor: Jaroslaw78 »

Rozbierałem go 2 razy i nie zwróciłem uwagi..w którym miejscu?
Zresztą po poprawie spustu nie jest potrzebny przyspiesznik. Kiedyś chciałem kupić Patriot z przyspiesznikiem,ale wtedy nigdzie nie był dostępny :-( Więc padło na Kentucky. Jak kolega z niego strzelił,to się zdziwił ,że taki dobry spust i że nie miał nawet takiego w karabinie Kentucky :-)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pistolet z olx

Post autor: Wycior »

Irek M pisze: pt 15.paź.2021 - 17:29 Wiesz, że w orzechu Ardesy często jest dodatkowa śrubka ze sprężynką dzięki czemu uzyskujesz efekt przyspiesznika?
To nie jest żaden efekt przyśpiesznika. To jest tylko regulacja zapasu z jakim zaczep spustowy utrzymuje orzech w pozycji napiętej. Można wprawdzie w ten sposób ustawić bardzo czuły spust ale aby to osiągnąć trzeba wyjść poza bezpieczny zakres nastaw. Przez to broń staje się mocno niebezpieczna, wrażliwa na byle wstrząs a nawet zwykłe dotknięcie kurka, itd. Ostrożne zajączki tak się nie bawią, zwłaszcza z prymitywnym, jednostopniowym mechanizmem spustowym jak w broni historycznej.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Pistolet z olx

Post autor: Irek M »

Dlatego kolego Wycior napisałem, że efekt przyspiesznika. Mam w 2 czy 3 ale też nigdy nie ustawiam na granicy. Tyle nie potrzebuję natomiast zdrowia i całych członków jak najbardziej :-)
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Pistolet z olx

Post autor: Jaroslaw78 »

Dokładnie. Mi tak ustawił,że jest bezpieczny. Zaczep nie puści. Ale spust zrobił się przyjemny i czuły. Oczywiście nie działa "na dotyk", bo zdaję sobie sprawę,że może być wtedy kuku i po zajączku.
ODPOWIEDZ