Zakładanie bębna

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
daex
Posty: 3
Rejestracja: pn 12.kwie.2021 - 20:06
Moja broń: brak

Zakładanie bębna

Post autor: daex »

hej
Dopiero co zakupiłem dwa remingtony, po kilku próbach w jednym z nich bębenek potrafię sprawnie wyjąć i założyć już bez najmniejszych problemów, natomiast w drugim część, która ogranicza jego włożenie jest bardzo sztywna i wydaje się bardzo napięta.

Czy to tak ma być, czy to są poprawki do zrobienia?
Załączniki
Zrzut ekranu 2021-04-12 o 20.13.58.png
marekp
Bywalec
Posty: 140
Rejestracja: wt 27.lis.2007 - 20:52
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: brak

Re: Zakładanie bębna

Post autor: marekp »

Ta czesc to jest popychacz bebna. Skoro masz dwa to porównaj jak to dziala. Przesuwa bęben i potem sie chowa do nastepnego przesuniecia. Jesli jest sztywne (kurkiem poruszaj) to cos jest zle.

MarekP
daex
Posty: 3
Rejestracja: pn 12.kwie.2021 - 20:06
Moja broń: brak

Re: Zakładanie bębna

Post autor: daex »

po porównaniu jeden popychacz ułatwia założenie bębna, a drugi wręcz oporuje i trzeba używać lekko siły i sposobu żeby go założyć

czy takie coś powinno się reklamować?
daex
Posty: 3
Rejestracja: pn 12.kwie.2021 - 20:06
Moja broń: brak

Re: Zakładanie bębna

Post autor: daex »

po porównaniu jeden popychacz ułatwia założenie bębna, a drugi wręcz oporuje i trzeba używać lekko siły i sposobu żeby go założyć

czy takie coś powinno się reklamować?
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Zakładanie bębna

Post autor: jedna_brew »

daex pisze: pn 12.kwie.2021 - 21:04 po porównaniu jeden popychacz ułatwia założenie bębna, a drugi wręcz oporuje i trzeba używać lekko siły i sposobu żeby go założyć

czy takie coś powinno się reklamować?
nieczego nie reklamuj. są generalnie dwie metody wkładania bębna do Remika:
1. Odciągasz kurek do pierwszej pozycji a następnie obniżasz dźwignie ładowania bębna (pobojczyk) aby wysunąć oś bębna. bębenek wkładasz od prawej strony rewolweru w ten sposób że wkładając delikatnie przekręcasz go w prawo tak aby tylną częścią bębenka delikatnie wcisnąć popychacz do tyłu żeby nie przeszkadzał przy wkładaniu bębna.
2. Ta metoda jest dużo szybsza i z powodzeniem można jej użyć na bębenku bez założonych kapiszonów: kurek w pozycji 0 (czyli bez odciągania, kurek widać wewnątrz ramy, tak jak po oddaniu strzału), bębenek wkładamy od lewej strony, (można też obrócić rewolwer poziomo, tak aby lewa strona była u góry, grawitacja potem pomaga) w taki sposób że najpierw wkładamy bębenek celując żeby to kominek znalazł się pod kurkiem i kiedy to się stanie wystarczy tylko delikatnie wcisnąć bębenek aż blokada bębna wskoczy w wycięcie w bębnie. Metoda o tyle lepsza, że bębenek zostaje zablokowany w jednej linii z osią bębna - po prostu wystarczy ją wcisnąć, domknąć pobojczyk i tyle.
Nessel1
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: pn 03.maja.2021 - 12:08
Lokalizacja: Rzeszów
Moja broń: Saguaro Sharps 45-70 + 3 rewolwery

Re: Zakładanie bębna

Post autor: Nessel1 »

Ja miałem problemy z założeniem bębenka ,jestem zupełnie początkującym użytkownikem, ale znalazłem na You Tube rewelacyjny sposób zakładania tegoż na kanale Sławek Michalski .Bębenek zakłada się od lewej strony ,uprzednio centrując dzyndzel wystający z dolnej części ramy do wycięcia w bębnie .Robi się to przy lekko odwiedzionym kurku. Nawet dla takiego żółtodzioba o dwóch lewych rękach ,jak ja " piece of cake "
Awatar użytkownika
Jaroslaw78
Bywalec
Posty: 394
Rejestracja: ndz 10.paź.2021 - 14:13
Lokalizacja: Opole
Moja broń: Remington Pietta 1858 .44 , Jakieś Colty .44

Re: Zakładanie bębna

Post autor: Jaroslaw78 »

Popychacz bębna powinien się schować po delikatnym odciągnięciu kurka. Jeśli tego nie robi to coś jest nie tak.
Temat Stary,pewnie już to ogarnąłeś. Popychacz jest przykręcony małą śrubką do kurka. Jest tam taki kawałek blaszki przy popychaczu ,jakby sprężynka która dociska popychacz do bębna. Może z nią jest coś nie tak,za bardzo wygięta? Ja bym sprawdził właśnie tą część,bo praktycznie nie ma innej opcji, żeby było coś innego.
ODPOWIEDZ