Repliki niekonwencjonalne

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Repliki niekonwencjonalne

Post autor: PanTadeusz1 »

Witam, jestem nowy , więc może mogę się powtarzać, lub wcinac " w tematy już przerobione.
W spadku po zmarłym "Wujku" zostało kilka ciekawych projektów które próbowałem ogarnąć.
Większość niestety została zmarnowana przez syna który nie pozwolił mi na dokończenie jego projektów.
Generalnie wygląda to tak, że sam wykonywał repliki a właściwie interpretacje replik mające możliwości oryginałów.
Lufy pistoletów wykonane z rurek wysokociśnieniowych ' 700mpa,
Generalnie wykonane repliki w zasadzie są naśladownictwem pistoletów czarnoprochowych ale z dozą własnej interpretacji.
alterjorge

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: alterjorge »

A ten wytwórca interpretacji replik to był rusznikarzem? Bo jak wytwarzał tak sobie funkcjonalne repliki to ... Resztę można doczytać w kilku aktach prawnych.
P.S. Czyli te opowieści o wujkach i ich synach dotyczyły jednego zagadnienia.
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: PanTadeusz1 »

No masz rację, ale repliki robił sam,nie czytał aktów prawnych., był jednym z budowniczych zapory na Solinie, kolega właściciela chatki Puchatka na poloninie Wetlinskiej
No i jak to interpretować znaczy nielegalnie??
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: PanTadeusz1 »

A kak już zrobił a ja to dostałem to już jest legalne czy nie???,
alterjorge

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: alterjorge »

Trzeba to zanieść do rusznikarza. On powie co z tym można zrobić. Wytwarzanie bez uprawnień rusznikarskich - jeżeli wytwory spełniają definicję broni palnej- jest nielegalne.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: zbiho »

A jakbyś znalazł to uważasz że by było legalne? Np takiego mośka z wojny, i nie piszę tu o góralu z góry Synaj.
alterjorge

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: alterjorge »

Ja myślę, Kol Zbiho, że gdybyśmy tylko powiedzieli, że to legalne, już owe " interpretacje" byłyby oferowane na sprzedaż. Tu albo gdzie indziej. Tak myślę.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1145
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: zbiho »

Nawet się nie chciałem wypowiadać, bo śmierdzi to na km, ale nazakładał tematów że całe forum tymi "replikami" zmasakrował.
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: PanTadeusz1 »

No to przepraszam , chciałem się dowiedzieć a nie zamieszać. W tej sytuacji nie będę kontynuował projektów, inaczej mówiąc nie zrobię żadnych replik.Troche szkoda ale nie chce działać wbrew prawu.
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: PanTadeusz1 »

zbiho pisze: pn 22.mar.2021 - 19:42 Nawet się nie chciałem wypowiadać, bo śmierdzi to na km, ale nazakładał tematów że całe forum tymi "replikami" zmasakrował.
Chyba trochę przesadzasz, nie zakładałem żadnych tematów,
Więc stwierdzenie że "forum zmasakrował "jest co najmiej nieprawdziwe a wręcz jest to złośliwy atak na nowego forumowicza. Wskaż te założone tematy albo przeproś za złośliwość.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: Irek M »

A Ty nie masz za co przepraszać? Najpierw piszesz, że to "spadek po rodzinie" Ostatni wpis ...nie będę produkował skoro to niezgodne z przepisami.
Od osoby w Twoim wieku wymagane są standardy na wyższym poziomie niż od nastolatka.
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: PanTadeusz1 »

Panie Irek ,proszę o czytanie ze zrozumieniem i nie używanie jako argumentów sformułowań których nie używam, mój ostatni wpis jest zupełnie inny niż przytaczasz a to co robisz jest zwykłym manipulanctwem .Wytykanie wieku i używanie sformułowań których nie użyłem świadczy o twojej niedojrzałości do rozmowy i chęci do deprecjacji kontrrozmowcy.(jeśli rozumiesz co mówię)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1073
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: Irek M »

By odpowiedzieć tobie - już celowo mała literą musiałbym położyć się na dywanie by zejść do twego poziomu. Nie robiłem tego i nie zrobię więc życzę radosnej zabawy w piaskownicy. Tylko nie baw się rurkami, nawet tymi bezszwowymi chyba , że masz na myśli spodnie rurki... Miłej zabawy chłopaczku.
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: PanTadeusz1 »

TP jeden z projektów "niekonwencjonalnych"
Załączniki
20140705_151601.jpg
PanTadeusz1
Posty: 34
Rejestracja: wt 16.mar.2021 - 13:28
Lokalizacja: Włocławek
Moja broń: Replika wariancją le page

Re: Repliki niekonwencjonalne

Post autor: PanTadeusz1 »

Robisz to celowo i złośliwie, To jest spadek, i nic nie pisałem o produkcji. Gdybyś chciał zejść do mojego poziomu to czekałaby cię(z małej litery) długa wspinaczka z twojego dywanu, a w piaskownicy to się mogłeś bawić z moimi dziećmi. Smutne jest to ,że masz się za takiego wielkiego speca a jesteś tylko złośliwym niedowartościowanym człowieczkiem.. Koniec rozmowy..nie wysilaj się na odpowiedź.
ODPOWIEDZ