AMR C-28 skałka

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1072
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

AMR C-28 skałka

Post autor: Irek M »

Tak mnie zachęciliście, że w końcu ostrzelałem się z tym pistolecikiem. Mam go od wielu lat ale nigdy nie udało się wykrzesać jakiejkolwiek iskry. Dopiero w listopadzie zabrałem się za niego ale dziś było pierwsze strzelanie w historii :-) Pistolecik podoba mi się bo ma taki chyba późno XVII lub wczesno XVIII wygląd. Kaliber .533 gładka lufa. Ponieważ trochę więcej sypiemy do skałki więc dałem 2,4g, a co mi tam :-) Chyba to trochę za dużo, w dłoni czuć kop, spust bardzo twardy ale wrażenia extra :-)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: AMR C-28 skałka

Post autor: slaw29 »

Fajnie.... pierwszy raz jak obejrzałem to myślałem że cygaretka Ci zgasła w ustach z wrażenia w czasie strzelania tym pistoletem. Widać że fajnie odpala . Pogratulować fajny film i fajnie że ci się chce kręcić to w zwolnionym tempie. Poprosimy zdjęcia tego pistoletu .
Ponieważ trochę więcej sypiemy do skałki więc dałem 2,4g, a co mi tam
Do kuli 395 sypię w karabinie 2,3 czecha i 1,5ml kaszy . Przy mniejszych naważkach nie łapałem skupienia .
Ale w Charles Moore gładkolufowym kolega do strzelań tarczowych stosował przy kuli 433 naważkę 1,32 grama CH2 co może odpowiadać około 1,5 Vesuwitu . Może Wycior coś wie na temat jakimi dawkami karmiono skałki :) w epoce .
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1072
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: AMR C-28 skałka

Post autor: Irek M »

Więcej spytałem do tego malucha dzisiaj, zwykle do każdego pistoletu spytałem 1g, niż do Sharp carbine .54. Ale o tym w innym miejscu napiszę.
Uczę się dopiero montażu stąd te niedociągnięcia. Aż zdziwiło mnie, że prawie nie było opóźnienia ale w zwolnieniu widać, że jest. Największe było przy ostatnim wystrzale ale tą razą :-) panewka była całkowicie zasypana, tak się nasypało. Nie wiem czy to znikome opóźnienie to efekt skośnie do przodu wykonanego otworu zapałowego.
W ustach trzymam endorfa z prochem, zawsze jest jakiś szczegół o którym zapomnę formując.
1pop.jpg
2pop.jpg
Awatar użytkownika
BEAR
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 27.lut.2017 - 21:11
Moja broń:

Re: AMR C-28 skałka

Post autor: BEAR »

Hehe Irek ja tam widzę cygaro :D będzie Hit!

A tak na poważnie ciekawy pistolet ciekawe jak z celnością na większej nawazce.
stangret
Bywalec
Posty: 223
Rejestracja: sob 13.lut.2010 - 17:52
Lokalizacja: Londyn
Moja broń: Zdrowy rozsądek niepoprawny politycznie :)

Re: AMR C-28 skałka

Post autor: stangret »

A ja widzę cholernie zły nawyk co świadczy o małym obyciu z bronią :?
A jaki to niech sam filmowiec wyciągnie wnioski 8)
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: AMR C-28 skałka

Post autor: slaw29 »

stangret pisze: czw 18.mar.2021 - 08:51 A ja widzę cholernie zły nawyk co świadczy o małym obyciu z bronią :?
A jaki to niech sam filmowiec wyciągnie wnioski 8)
A może obycie nie jest małe tylko spusty twarde i jeszcze nie padł strzał niespodziewany ?
mnie juz pare razy odpaliło , ale przestrzegam żelaznej zasady lufa w stronę tarczy . Raz nawet na zawodach w 6 trafiłem ze stolika.
Stangret trzeba przekazywać wiedzę i nie moralizować tylko nauczać .
Nasz mądraliński sam krzyczał bezpieczeństwo , bezpieczeństwo i dup w stolik :-D
Kozichwost
Posty: 24
Rejestracja: wt 19.sty.2021 - 11:06
Moja broń: brak

Re: AMR C-28 skałka

Post autor: Kozichwost »

Naważki twoje bardzo skromne. Z mojego gładkolufowego pistoletu w kalibrze 0.62 strzelam z 70grn czecha. Inaczej nie ma skupienia

W epoce naważkę określano kładąc kulę w dłoń i obsyoywano ją prochem. Jak była cała obsypana to była naważka.
Biorąc pod uwagę, że prochownice nie miały zaworków, a rolę dozownika pełniła ich zatyczka, to naważki nie były małe...
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1072
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: AMR C-28 skałka

Post autor: Irek M »

Skromne...ale w rękach czuć :-) Tyle samo lub lekko więcej - nie pamiętam już - strzelałem z tego Tower.69
IMG_0087pop.jpg
Tu była frajda niestety sprężyna odkształciła się i już nie działa :-( Może ktoś zająłby się tym ?:-)
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1072
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: AMR C-28 skałka

Post autor: Irek M »

Sławek, co do papieroska to chyba teraz będziesz szczęśliwy :-) Fotka ze wspomnianego klipu, chciałem Ci przesłać ale nie udało mi się skompresować z zip
a2.jpg
a4.jpg
ODPOWIEDZ