Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: mar_kow »

dziechu pisze: pn 17.sie.2020 - 22:55 [...]
Ja strzelałem na zawodach z KBKSu ponad czterdzieści lat temu i nikt mnie takich rzeczy nie musiał uczyć - to się wiedziało z doświadczenia. I nie trzy pozycje, a niekończoność - brało się poprawki na odległość, na wiatr itp. "na wyczucie". Niech ci się nie wydaje, że jak ktoś używa kolimatora, to nie ma pojęcia o klasycznych przyrządach - może mieć większe niż ty.
Tylko nie popadnij w samouwielbienie... Bajki o poprawkach "na odległość, wiatr i wyczucie" przy strzelaniu z kbks'u pozostaw dla wnuków, przynajmniej na początku uwierzą...
Dopóki nie narusza to zasad bezpieczeństwa możesz montować co tam sobie chcesz i prezentować na Forum. Zasadnym byłoby stworzyć osobny wątek prezentujący takie "dziwolągi"...
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: wyrzucony »

Hi, hi ja strzelałem jak miałem 16 lat na PO (na zawodach miejskich zresztą też) czyli już dobre ponad 40 lat temu i nic to nie znaczy w przypadku wiedzy jak strzelali w XIX w. Dlatego podałem źródło i rycinę.

p.s. Dziechu proszę nie cytuj całego fragmentu wypowiedzi tylko tą istotna część do której się odnosisz.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Arab »

Jesuuuuuu !
Zamknijcie tą dyskusję i wrzućcie do kosza ! Ten wynalazek łamie wszelkie kanony 'strzelectwa CP ' i implikacji wynikających z tego faktu .
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Marek »

Arab, nie bądź taki !
On szuka kolegów !
Na fejsie nie znalazł to może tu znajdzie :lol:
Takie tematy zbierają ludzi podobnie myślących, prawie jak zlot LGBT, mają szansę się wyłonić z tłumu.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Slonik »

Może dajmy mu szansę, co?

Dziechu, nie zrozum nas źle. Każdy może robić ze swoją bronią CP, co mu się podoba - nawet pomalować na różowo. Spróbuj jednak zrozumieć, jak bardzo to, co zrobiłeś ze swoją bronią, odbiega od np. tego, co załączam. Ty po prostu ranisz moje uczucia. Kocham repliki broni CP, a ich „uwspółcześnianie” uważam za zbezczeszczenie, wręcz splugawienie. Nic do Ciebie nie mam. Masz prawo do swoich przeróbek, ale one kłócą się z tym, czym dla mnie są repliki broni CP.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 558
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

I jak już mówiono na początku:Wstawianie zdjęć jest w pewnym sensie pytanie o opinie. A zwłaszcza jeżeli się wie jakie reakcje oczekiwać na forum które się głownie składa z tradycjonalistów...to jest po prostu trollowanie się potem skarżyć że nastąpiło ocznym się wiedziało że nastąpi.
Niech facet robi co mu się podoba, ale niech nie oczekuje komplementów za budowanie jakiś pokrak i Frankensteinów z tradycyjnej broni.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: mar_kow »

gureb pisze: sob 15.sie.2020 - 21:31 [...]Dobrze napisane. Mam dokładnie takie samo zdanie.
Osobiście mam trochę replik i do nich wszystkich przyrządy celownicze typowo z epoki (np. diopter do Sharpsa), ale od dawna mam chrapkę na Rolling Block .50 z szyną i lunetą, dla mnie ta broń wygląda naprawdę dobrze:
[...]
Marek pisze: wt 18.sie.2020 - 21:53 [...]
Takie tematy zbierają ludzi podobnie myślących, prawie jak zlot LGBT, mają szansę się wyłonić z tłumu.

Dokładnie tak... Dlatego mądrością Forum jest na początku delikatnie wskazać kierunek i ewentualnie zamknąć ścieżki rozbieżności...
gureb
Posty: 25
Rejestracja: śr 25.wrz.2019 - 15:54
Lokalizacja: Pszczyna
Moja broń: Remington 44

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: gureb »

Teksty jak od jakiegoś przygłupa z tym LGBT, ale co się dziwić.
mar_kow pisze: wt 18.sie.2020 - 08:25Dopóki nie narusza to zasad bezpieczeństwa możesz montować co tam sobie chcesz i prezentować na Forum. Zasadnym byłoby stworzyć osobny wątek prezentujący takie "dziwolągi"...
Może zróbcie nowy dział to przynajmniej was tak dupa nie będzie piekła aby te dziwolągi oglądać ;) Niech sobie ludzie robią to co jest możliwe według ogólnych zasad (prawa) i dopóki ta osoba nie narusza tych zasad dopóty może robić to co mu się podoba. Oczywiście co innego jak ktoś jawnie łamie prawo, ale tu nawet nie ma co dyskutować.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: mar_kow »

gureb pisze: śr 19.sie.2020 - 10:04 Teksty jak od jakiegoś przygłupa z tym LGBT, ale co się dziwić.
[...]
Może zróbcie nowy dział to przynajmniej was tak dupa nie będzie piekła aby te dziwolągi oglądać ;) [...]
Grabisz sobie...
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Slonik »

Czy replika broni CP z kolimatorem to jeszcze replika? Nie mam pewności. Moim zdaniem prawdziwym problemem jest to, że Polacy mają bardzo utrudniony dostęp do współczesnej broni palnej i stąd biorą się takie - dla pasjonatów broni historycznej raczej nieakceptowalne - modyfikacje. Gdyby kolega Dziechu mógł bez zbędnych utrudnień nabyć współczesny rewolwer, to nie musiałby kombinować i miałby do dyspozycji całe bogactwo dodatków, którymi mogą cieszyć się np. obywatele USA. No ale my niestety żyjemy w państwie, na którym dyktatury sanacyjna, a potem komunistyczna odcisnęły głębokie piętno, a podejście Polaków do broni jest podszyte niezdrowymi emocjami. I niestety będzie tylko gorzej, bo nie ma u nas prawdziwej prawicy i nie będzie, bo kult zasiłków sprzyja rozwojowi jedynie pasożytnictwa. Co stało się z programem budowy strzelnic w każdym powiecie? Właściwie nie funkcjonuje. Co stało się z politykami Zjednoczonej Prawicy, którzy jeszcze w 2015 roku deklarowali pozytywny stosunek do strzelectwa? Zmienili zainteresowania. Tylko czekać, aż proce zostaną zakazane, a może nawet puszczanie kamieniami kaczek na wodzie, bo to zakłóca spokój planktonu. Jeśli planowane zmiany wejdą w życie, to problem będzie nawet z posiadaniem broni bocznego zapłonu. Ale taki mamy klimat - nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Zatem nie dowalajmy sobie we własnym gronie, bo aż nazbyt wielu jest takich, którzy dowalą nam wszystkim - bez wnikania w niuanse, które są ważne tylko dla pasjonatów. Przepraszam za odejście od właściwego tematu.
gureb
Posty: 25
Rejestracja: śr 25.wrz.2019 - 15:54
Lokalizacja: Pszczyna
Moja broń: Remington 44

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: gureb »

mar_kow pisze: śr 19.sie.2020 - 10:32Grabisz sobie...
:lol:

Widzę, że obrażanie i porównywanie do LGBT działa tylko w jedną stronę ;)

W każdym wypadku spokojnie, jestem osobą, która nie lubi tracić swojego czasu na jakieś kłótnie w internecie, więc mi tam lotto co kto myśli o modyfikacjach autora, zrobił to zrobił, jego sprawa. Odpowiedziałem, ponieważ mnie zacytowałeś, niepotrzebnie, ale może chciałeś się czymś pochwalić. Mi się osobiście podoba wyłącznie Rolling Block .50 sprzedawany w wersji z lunetą, ale nigdy mnie nie skręci na tyle aby modyfikować np. swojego Sharspa czy Remingtona, tak dla jasności ;)
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: wyrzucony »

gureb pisze: śr 19.sie.2020 - 10:04 Oczywiście co innego jak ktoś jawnie łamie prawo, ale tu nawet nie ma co dyskutować.
To nie to forum jak ktoś u nas zamieszcza takie dziwolągi to niech się nie dziwi, że nie znajdzie tutaj zrozumienia ani aprobaty. Jeżeli się komuś nie podoba tradycjonalistyczne podejście do broni CP jakie jest na tym forum to niech się wypisze zamiast się tu męczyć i zbierać cięgi.
Obecność na naszym forum nie jest obowiązkowa są inne miejsca dla przyjaciół kolimatorów, wbijania młotkiem pocisków płaszczowych i innych tego typu wynalazków ale nie tu.
gureb
Posty: 25
Rejestracja: śr 25.wrz.2019 - 15:54
Lokalizacja: Pszczyna
Moja broń: Remington 44

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: gureb »

No, ale panowie, w czym problem aby napisać, że na forum wymagane są tylko i wyłącznie modyfikacje z epoki? Wydaje mi się, że w danej chwili nie ma takiej zasady a jedyne co jest to jakieś grupowe halucynacje.

Wystarczy dodać w regulaminie taki wpis i nikt nie będzie miał problemów. Temat do kosza (zgodnie z regulaminem) i problem z głowy. W danej chwili pozwalacie na takie tematy a jak ktoś napisze, że mu się coś podoba to od razu lecą jakieś żałosne teksty. Można było sobie tego oszczędzić z obu stron.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: Marek »

. Może zróbcie nowy dział to przynajmniej was tak dupa nie będzie piekła aby te dziwolągi oglądać
Nie ma powodu, my zbieramy przygłupów do kupy i wyrzucamy hurtem.
I do tego nikt po nich nie płacze.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Szyna montażowa 22mm na Remingtonie - zdjęcia.

Post autor: mar_kow »

Marek pisze: śr 19.sie.2020 - 15:08 Nie ma powodu, my zbieramy przygłupów do kupy i wyrzucamy hurtem.
I do tego nikt po nich nie płacze.
:ok:
ODPOWIEDZ