Nowy colt navy

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Bekon1
Posty: 5
Rejestracja: pn 11.maja.2020 - 14:28
Moja broń: Colt

Nowy colt navy

Post autor: Bekon1 »

Witam serdecznie wszystkich...jestem świerzakiem w temacie czarnego prochu i mam pytanie do doświadczonych kolegów.Kupiłem nowego colta navy cal.44 przez internet. Kupiłbym oczywiście w sklepie stacjonarnym,ale ze względu na sytuację z koronką jest problem.Mam pytanie czy w colcie oś bębna powinna wchodzić w lufę w miarę ciężko i być sztywna bo w moim egzemplarzu jest spory luz i rusza się na boki nie zakładając oczywiście na te dwa piny w ramię...na złożonym rewolwerze i założonym klinie też jest delikatny ruch lufy na boki... wydaje mi się że tak nie powinno być . Klina nie dobijałem niczym jest sztywno włożony ale mozna wyciągnąć ręką ewentualnie lekko czyms podważyć i wychodzi...w związku z panującą sytuacją nie mam z kim porozmawiać o tym i tutaj pojawia się moja prośba i pytanie gdyż teoretycznie mogę odesłać jeszcze ten rewolwer.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Nowy colt navy

Post autor: Irek M »

Kolego, oś bębna pod żadnym pozorem nie powinna wchodzić w lufę!!! co to za kombinacje? Oś częściowo oczywiście powinna wchodzić tylko w swoje gniazdo w bloku lufy, a nie w lufę...Wydaje mi się, że właśnie to miałeś na myśli :-) Kupiłeś nowego dla Ciebie czy to miał być zupełnie nie używany. Jeśli nówka to nie powinno tak się dziać, przynajmniej w moich nie wyczuwam takich luzów.
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Nowy colt navy

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Co mnie troche dziwi to ze Navy w kalibrze .44. Beben i lufa maja ten sam kaliber?
Bo myslalem zawsze ze roznica miedzy modelem Army i modelem Navy to wlasnie jedynie kaliber. .44 dla wojsk ladowych a .36 dla Marynarki.
Bekon1
Posty: 5
Rejestracja: pn 11.maja.2020 - 14:28
Moja broń: Colt

Re: Nowy colt navy

Post autor: Bekon1 »

Oczywiście chodzi o blok w lufie nieprecyzyjne się wypowiedziałem 😉... rewolwer jest nowy ze sklepu internetowego, kupiłem go dla siebie. Strzelnice teraz są zamknięte i nie mam go komu pokazać gdyż to mnie zaniepokoiło... chciałem zasięgnąć porady kogoś innego niż sprzedawcy bo sprzedawca może mi ciemnotę wciskać . Navy są też w kalibrze 44.
Bekon1
Posty: 5
Rejestracja: pn 11.maja.2020 - 14:28
Moja broń: Colt

Re: Nowy colt navy

Post autor: Bekon1 »

Wydaję mi się ,że gniazdo w lufie w które wchodzi ośka jest źle spasowane jest za duże tzn.jak wyciągnę klin i przechyle rewolwer do ziemi to praktycznie lufa wypada🤔...nie miałem wcześniej colta w dłoni,ale z tego co czytałem to złożony colt powinien być bardzo sztywny i nie posiadać żadnych luzów.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Nowy colt navy

Post autor: RedGuy »

W moich coltach po wyciągnięciu klinów lufa nie spadnie, ale to raczej dlatego że siedzi ciaśniej na dwóch pinach ją stabilizujących osadzonych w korpusie. Gdy osadzę ją na osi tak by piny jej nie sięgały to też swobodnie się zsunie.Wydaje mi się że nie jest to jakiś wielki problem. Gorzej jest gdy podczas wkładania klina lufa zaczyna się odchylać ku górze. Może jakiś doświadczony "naprawiacz" coś bardziej fachowego podpowie?
Bekon1
Posty: 5
Rejestracja: pn 11.maja.2020 - 14:28
Moja broń: Colt

Re: Nowy colt navy

Post autor: Bekon1 »

Dziękuję za zainteresowanie tematem.Wydaje mi się,że właśnie ze względu na tą luźną ośkę w bloku lufy rewolwer ma delikatne luzy po złożeniu tzn.lufa delikatnie się rusza w górę i na boki. Czy w waszych coltach można wyczuć jakiś delikatny ruch między lufą, a ramą czy wszystko jest sztywne jak zespawane?
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Nowy colt navy

Post autor: zbiho »

Nie ma prawa drgnąć.
Bekon1
Posty: 5
Rejestracja: pn 11.maja.2020 - 14:28
Moja broń: Colt

Re: Nowy colt navy

Post autor: Bekon1 »

Dziękuję...o to mi chodziło...konkretna odpowiedź.
Myślę, że tyle wystarczy w tym temacie.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Nowy colt navy

Post autor: Slonik »

Oś bębna ma być sztywna. Wczoraj odebrałem od rusznikarza mojego Police, bo rozchwiała się po pierwszym strzelaniu. Trzeba było wymienić klin. A to już trzecia poprawka (wcześniej sam wykonałem) w sumie dwóch kupionych jako nowe rewolwerach produkcji Uberti. Nie świadczy to dobrze o producencie.
ODPOWIEDZ