Pietta na początek?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Bastian2487
Posty: 25
Rejestracja: pn 04.maja.2020 - 20:33
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Moja broń: Remington New Army 44"; Rolling Block 45"

Pietta na początek?

Post autor: Bastian2487 »

Witam, zacząłem interesować sie tematem dosc niedawno, hobbystycznie i chetnie kupie swój pierwszy rewolwer, myśle na pierwszy rewolwer o firmie Pietta... Czy ktoś mógłby mi polecić coś w miare trwałego tej firmy... Gdzieś wyczytałem że nie we wszystkich modelach jest konieczność wyjmowania bębna w celu ładowania i chyba taki by mnie interesował, był jakiś model niby cattlemana Pietty 44" ale duża rozbieżność w latach produkcji i nie wiem czy wg prawa bedzie to legalne... Po prostu nie chce sie naciąć na jakiś badziew ale też nie potrzebuje złotego colta ;)
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Pietta na początek?

Post autor: Slonik »

Bastian2487 pisze: wt 05.maja.2020 - 06:15 Gdzieś wyczytałem że nie we wszystkich modelach jest konieczność wyjmowania bębna w celu ładowania i chyba taki by mnie interesował
Z powyższego wnioskuję, że naprawdę dopiero co zacząłeś interesować się tematem. Nie śpiesz się z zakupem. Poszperaj najpierw na stronach producentów (Pietta, Uberti). Napatrz się. Zdecyduj, co Ci się podoba - wybierz konkretny model lub modele, a potem poszukaj na YouTube filmów o nich, biorąc sporą poprawkę na wiarygodność autorów (arcydzieła „Czesiów” od strzelania do meblowych płyt wiórowych na podwórku między zardzewiałymi traktorami, Żukami itp. złomem oraz leczących kompleksy autorów sensacyjnych filmów pt. „Kupiłem coś tam - pierwsze rozpakowanie” od razu pomijaj). Gdyby chodziło o Uberti, to poleciłbym kanał https://www.youtube.com/user/capandball Kanałów na temat Pietta chyba nie znam.
Jednak przede wszystkim sam sobie odpowiedz na pytanie: czy fascynuje Cię broń czarnoprochowa, czy tylko chcesz mieć nie wymagającą pozwolenia klamkę, bo taka moda nastała? Jeśli to drugie, to odpuść sobie temat broni CP i zainwestuj w porządny miotacz gazu lub paralizator.
Bastian2487
Posty: 25
Rejestracja: pn 04.maja.2020 - 20:33
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Moja broń: Remington New Army 44"; Rolling Block 45"

Re: Pietta na początek?

Post autor: Bastian2487 »

Zdecytowanie interesuje mnie klimat broni czarnoprochowej, jeśli chodzi o przyrzady do samoobrony typu paralizator czy teleskop to od dawna mam ale dziękuje i za tą porade, nastepne pytanie miało być czy w czasach wolnych od pandemii organizowane są jakieś zloty miłośników właśnie rewolwerów na czarny proch, ogladałem filmiki, sprawdzałem aspekty prawne i dużo czytałem, teraz chciałbym uskutecznić praktycznie na bieżąco zdobywaną wiedze
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Pietta na początek?

Post autor: Slonik »

Jest na forum cały dział poświęcony takim imprezom.
Bastian2487
Posty: 25
Rejestracja: pn 04.maja.2020 - 20:33
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Moja broń: Remington New Army 44"; Rolling Block 45"

Re: Pietta na początek?

Post autor: Bastian2487 »

Teraz przydałoby sie coś na temat postu
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 560
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Pietta na początek?

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ja bym ci polecil Remingtona. Mozesz go ladowac wyciagajac beben ale i tez przez wbudowany pobojczyk. Mozesz tez kupic bebny zapasowe i je wymieniac dosc szybko. Masz wybor i to zawsze dobra rzecz. Tylko ze szybko stwierdzisz ze kazdy ma Remingtona. Co jest troche nudne. Ale sa powody dlaczego kazdy jednego ma. Tylko w tym miejscu ci powniem ze sam jestem swiezakiem i brakuje mi porownanie. Tylko wiem tyle:Wielu problemow ktore Colty maja, z Remingtonem nie bedziesz mial. Jak na przyklad kapiszony wpadajace w mechanizm. Albo nie celnosc bo szczerbinka siedzi na ruchomej czesci.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Pietta na początek?

Post autor: Slonik »

Chrzanisz, Chłopcze z Chylonii 😉 Zalety Remika są wyolbrzymiane, a jego wady pomijane, czyli odwrotnie niż w przypadku Coltów. Jeśli gość chce kupić Piettę, a nie Uberti, to tylko zakup Colta ma sens, bo to Pietta produkuje najbardziej zwariowane modele Coltów, które moim zdaniem są czasami mocno naciąganymi replikami, ale za to dają ludziom dużo frajdy. Sam, mając dwie dość wierne repliki produkcji Uberti, rozważam kupno trzeciej produkcji Pietty, bo mam ochotę na coś odjechanego. A Remiki są po prostu nudne 😉
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 165
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Re: Pietta na początek?

Post autor: Zurek »

Jedyną wadą remika względem colta jest to że konstrukcja pobojczyka jest słaba i lepiej go ładować na prasce, zwłaszcza jak się dużo strzela. Najlepiej kupić R&S bo ma ramę remika i pobojczyk colta, ale nie robi go pietta i chyba już nowych nikt nie robi. No może poza fwb, ale to już droga zabawa.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Pietta na początek?

Post autor: Slonik »

Oraz oś bębna, łatwiejsza do zapchania nagarem niż w przypadku Colta i jeszcze większa niż w przypadku Coltów wrażliwość na szerokość szczeliny między lufą a wylotem komory i nieosłonięte kapiszony... Ale to tak naprawdę bzdety, nieistotne w XXI wieku, bo nasze zabawki to tylko repliki zabytkowej broni, więc przede wszystkim bawmy się dobrze :?: A Remika to bym chciał, ale produkcji Pedersoli 🙂
ODPOWIEDZ