Derringer Philadelphia 45 Jukar

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
lukaszgawel1993
Posty: 8
Rejestracja: czw 02.kwie.2020 - 19:20
Moja broń: Remington 44 8'

Derringer Philadelphia 45 Jukar

Post autor: lukaszgawel1993 »

Witajcie.
Chciałem coś dla Kobiety. Żeby ją przekonać do mojego hobby. Remik był za ciężki, więc szukałem jakiegoś pocketa, mały pistolet itp.. Nabyłem za nieduże pieniądze Derringera Philadelphia. Kaliber 45. Pistolet śmierdział strasznie piwnica, oksyda zamieniła się w rudy nalot, parę grubszych wżerów. Mechanicznie działał. Korona lufy była dosyć zniszczona. Drewno zabejcowane w kiepskim kolorze.
Drewno przeszlifowałem papierami od 320 do 1500. Zaolejowałem bezbarwnym olejem i wypolerowałem ręcznie filcem. Poprawiłem koronę lufy papierem na kulce. Elementy metalowe wrzuciłem do kąpieli w kwasku. Drobnicę włóknina przeszlifowałem. Lufę od p320 do 1500 plus polerowanie na lustro polerką z filcem przy pomocy pasty Meguiars All Metal Polish. Mosiądze wypolerowałem również na lustro. Pokancerowane śrubki przeszlifowałem papierem i pilnikiem. Przygotowałem oksydę na gorąco. Pooksydowalem elementy. Kurek i spust nie przyjęły oksydy niestety (jakieś odlewy). Zaprojektowałem grawer i zaprogramowałem maszynę. Całość złożyłem. Sprawdziłem działanie. Czekam tylko na pudełko i czerwony welur.
Obrazek
Obrazek
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Derringer Philadelphia 45 Jukar

Post autor: wyrzucony »

Dobra robota :) Prezentuje się ładnie i oryginalnie prezent extra :D
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Derringer Philadelphia 45 Jukar

Post autor: Wycior »

No i super! Jeszcze drobna sugestia. Zapisując obraz w Fotosiku, w polu: Po kliknięciu w zdjęcie, lepiej nie zostawiać domyślnej opcji: Otwórz zdjęcie w serwisie, która dołączy do powiększonego zdjęcia masę irytującej, binarnej gnojówki. Korzystniej wybrać opcję: Otwórz zdjęcie w oryginalnym rozmiarze, co spowoduje pokazanie samego zdjęcia bez niechcianych dodatków.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Derringer Philadelphia 45 Jukar

Post autor: Slonik »

Piękny 🙂
Ja zastanawiam się nad pozbyciem się lakieru z rękojeści i moletowaniem. Niestety nie mam talentu do pracy z drewnem, więc musiałbym zlecić to.
lukaszgawel1993
Posty: 8
Rejestracja: czw 02.kwie.2020 - 19:20
Moja broń: Remington 44 8'

Re: Derringer Philadelphia 45 Jukar

Post autor: lukaszgawel1993 »

Pozbycie się lakieru i olejowanie poprawi dużo wygląd :)
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Derringer Philadelphia 45 Jukar

Post autor: Slonik »

A chwyt? Bo przez lakier po kilku wystrzelonych bębnach broń zaczyna ślizgać się w mojej dłoni.

Czym najlepiej pozbyć się lakieru, a czym olejować?
lukaszgawel1993
Posty: 8
Rejestracja: czw 02.kwie.2020 - 19:20
Moja broń: Remington 44 8'

Re: Derringer Philadelphia 45 Jukar

Post autor: lukaszgawel1993 »

Chwyt też na plus. W Remingtonie też okładki olejowalem. Od razu pewniej w dłoni leży. Najlepiej preparat do usuwania farb ( nawet z castoramy) i papiery od 320 do minimum 1000. Olej mam jakiś najtańszy do osad.
fish
Posty: 11
Rejestracja: czw 26.mar.2020 - 19:40
Moja broń: brak

Re: Derringer Philadelphia 45 Jukar

Post autor: fish »

Kolego, chciałbym by Twoją Kobietą ;-)))
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1140
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Derringer Philadelphia 45 Jukar

Post autor: zbiho »

Ale to nie tylko prezenty.
ODPOWIEDZ