Obecne utrudnienia przy nabyciu czarnego prochu - Krakow

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
kuternoga48
Posty: 18
Rejestracja: pn 30.gru.2019 - 13:25
Moja broń: brak

Re: Obecne utrudnienia przy nabyciu czarnego prochu - Krakow

Post autor: kuternoga48 »

Bo jeśli już zakładasz użycie broni przeciw innym osobom, to może faktycznie powinieneś posiadać co najwyżej obieraczkę do warzyw 😉
Brak logiki.
Od zarania dziejów, głównym zadaniem broni jest użycie przeciw innym osobom ;)
Ostatnio zmieniony ndz 19.kwie.2020 - 13:41 przez kuternoga48, łącznie zmieniany 1 raz.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Obecne utrudnienia przy nabyciu czarnego prochu - Krakow

Post autor: Slonik »

kuternoga48 pisze: ndz 19.kwie.2020 - 12:30
Bo jeśli już zakładasz użycie broni przeciw innym osobom, to może faktycznie powinieneś posiadać co najwyżej obieraczkę do warzyw 😉
[/quote]
Brak logiki.
Od zarania dziejów, głównym zadaniem broni jest użycie przeciw innym osobom ;)
[/quote]

Coś Ci się w cytowaniu popiętroliło 😉
Ustawodawca nie po to dał nam możliwość legalnego posiadania broni CP (bez pozwolenia) by dowolnie używać jej przeciw innym osobom. Powodem poluzowania ówczesnych obostrzeń była chęć ułatwienia działalności między innymi rekonstruktorom itp. hobbystom. W żaden sposób ówczesnej liberalizacji dostępu do broni CP nie należy utożsamiać ze zmianą restrykcyjnej polityki państwa w ogólnym zakresie prawa obywateli do posiadania broni - w tej materii nic nie zmieniło się i jeśli, np. przez taki pokątny handel CP, damy państwu pretekst do ponownego dokręcenia śruby, to państwo chętnie i szybko z tego pretekstu skorzysta. To dlatego nie akceptuję pewnego rodzaju kombinacji z bronią CP i nabywaniem CP, do których niektórzy mają niepokojące skłonności.
kuternoga48
Posty: 18
Rejestracja: pn 30.gru.2019 - 13:25
Moja broń: brak

Re: Obecne utrudnienia przy nabyciu czarnego prochu - Krakow

Post autor: kuternoga48 »

[/quote]
Coś Ci się w cytowaniu popiętroliło 😉
Ustawodawca nie po to dał nam możliwość legalnego posiadania broni CP (bez pozwolenia) by dowolnie używać jej przeciw innym osobom. Powodem poluzowania ówczesnych obostrzeń była chęć ułatwienia działalności między innymi rekonstruktorom itp. hobbystom. W żaden sposób ówczesnej liberalizacji dostępu do broni CP nie należy utożsamiać ze zmianą restrykcyjnej polityki państwa w ogólnym zakresie prawa obywateli do posiadania broni - w tej materii nic nie zmieniło się i jeśli, np. przez taki pokątny handel CP, damy państwu pretekst do ponownego dokręcenia śruby, to państwo chętnie i szybko z tego pretekstu skorzysta. To dlatego nie akceptuję pewnego rodzaju kombinacji z bronią CP i nabywaniem CP, do których niektórzy mają niepokojące skłonności.
Wiadomo, broni należy używać tylko w razie uzasadnionej konieczności.
Powodem dla którego możemy posiadać broń CP, jest jej stosunkowo mała wartość bojowa w porównaniu do broni współczesnej, dlatego jest jeszcze tolerowana. Do dokręcenia śruby nie potrzeba pretekstu, zawsze się znajdzie uzasadnienie w razie potrzeby.
Posiadanie broni to wielka odpowiedzialność, zawsze i wszędzie będą osoby które nie dorosły do jej posiadania, ale dostęp do niej jest jednym z wyznaczników wolności.
Niewolnik nie może posiadać broni.
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Obecne utrudnienia przy nabyciu czarnego prochu - Krakow

Post autor: Slonik »

Tak. Jeśli jednak państwo nie pozostawi mi innego wyboru, to będę starał się o pozwolenie. Koszty niemałe i procedury upierdliwe, ale przynajmniej byłaby szansa popykać z kilku modeli (np. S&W 29 lub Anacondy), na które mam ochotę.
ODPOWIEDZ