Modyfikacje rewolweru do szybkiego strzelania.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Czarnowidz
Stary bywalec
Posty: 813
Rejestracja: pt 18.lis.2011 - 21:37
Lokalizacja: 3Miasto
Moja broń: Remington NMA1858 uberti TI, Kentucky flintlock

Modyfikacje rewolweru do szybkiego strzelania.

Post autor: Czarnowidz »

Witam!
Kilkukrotnie słyszałem (między innymi na filmach Saguaro Mike'a) i czytałem (np. w postach rusznika) o tajemniczych modyfikacjach rewolwerów jakie trzeba przeprowadzić by rewolwer nadawał się do szybkiego strzelania (np. CAS czy innych strzelań dynamicznych). Jako że sam strzelam wybitnie statycznie do nieruchomego papieru a strzelania "szybkie" kojarzą mi się z katowaniem delikatnych mechanizmów rewolweru prowadzącym do ich przedwczesnego zużycia zastanawiam się na czym owe modyfikacje polegają i czy po takich modyfikacjach rewolwer nie będzie gorzej się sprawował w strzelaniach statycznych? Niestety nie znalazłem nic konkretnego w internecie o tych modyfikacjach więc pytam na czym one konkretnie polegają?

Jak powiadają: "Kto pyta nie błądzi" więc postanowiłem zapytać u źródła, ludzi uprawiających ten "proceder". ;) :lol: :lol: :lol:
Za odpowiedzi gorąco dziękuję i pozdrawiam wszystkich "dynamiczniejszych" odemnie. :D
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Modyfikacje rewolweru do szybkiego strzelania.

Post autor: mar_kow »

Do strzelania dynamicznego używa się broni (wszelkiego rodzaju) dostosowanej do strzelca. A głównie chodzi tu o mechanizm spustu. Najczęściej podpiłowuje się i poleruje ząb zaczepu spustu. Powinien to robić zakład rusznikarski pod preferencje i umiejętności strzelca. Jest to dość ryzykowny proceder - praktycznie widziałem wypadek postrzelenia się a ostatnio żołnierz z jednostek specjalnych postrzelił drugiego w brzuch (głośno było).
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń:

Re: Modyfikacje rewolweru do szybkiego strzelania.

Post autor: Zurek »

A czy przy strzelaniach CAS z rewolweru SA nie trzyma się wciąż wciśniętego spustu? Bo jeśli tak to bez sensu jest jego modyfikacja.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Modyfikacje rewolweru do szybkiego strzelania.

Post autor: mar_kow »

Zurek pisze: ndz 16.lut.2020 - 14:10 A czy przy strzelaniach CAS z rewolweru SA nie trzyma się wciąż wciśniętego spustu? Bo jeśli tak to bez sensu jest jego modyfikacja.
Chodzi o lekkość działania mechanizmów. Przy wciśniętym spuście pracuje tylko palec odciągający kurek przy jednoczesnym ciągłym celowaniu. Polerka podzespołów mechanizmu spustowego powoduje że wszystko chodzi płynnie...
Opowiem coś więcej później, od 28.03 zaczynam kurs instruktora strzelectwa. Jednym z elementów jest praktyczne strzelanie dynamiczne z różnych rodzajów broni. Oczywiście nie dotyczy to broni czarnoprochowej, ale przy większych nakładach finansowych u rusznikarza można zamówić tuning broni. Mam remika od Hege, niby "chodzi" lepiej ale szału "ni ma"... To co Kolega @Czarnowidz napisał - taki tuning jest z reguły nieodwracalny, powrót "twardości" spustu wiąże się z zakupem podzespołów.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Modyfikacje rewolweru do szybkiego strzelania.

Post autor: PosiadaczProcy »

Co prawda liwurwer nie CP, ale za to temat o modyfikacji...
https://tech.wp.pl/manurhin-mr-73-rewol ... 783563393a
ODPOWIEDZ