Pistolet do konkurencji Cominazzo

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nerokpl
Bywalec
Posty: 263
Rejestracja: pt 10.mar.2017 - 06:53
Lokalizacja: Piaseczno
Moja broń: nie mieści się już w opisie

Pistolet do konkurencji Cominazzo

Post autor: nerokpl »

Przeglądałem wykaz konkurencji MLAIC na stronie kolegi Dereka i w przedziwny sposób przemówiła do mnie konkurencja Cominazzo. Jaki pistolet byłby najlepszy do tej konkurencji, zarówno replik jak i oryginałów?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Pistolet do konkurencji Cominazzo

Post autor: wyrzucony »

ciężko dostać bo musi być gładki to i wiele wariantów nie ma :(
Zielonorogii
Posty: 53
Rejestracja: pn 24.gru.2018 - 14:11
Moja broń: brak

Re: Pistolet do konkurencji Cominazzo

Post autor: Zielonorogii »

Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pistolet do konkurencji Cominazzo

Post autor: Wycior »

Gdyby chodziło o oryginał to może warto się rozejrzeć za jakimś pistoletem olstrowym z okresu połowy do końca XVIII wieku, np. z Francji, bo o taki u nas najłatwiej. Panowała wtedy moda na długachne pistoleciska półmetrowej długości. Zdarzały się okazy nawet pod 60 cm. Była oczywiście broń regulaminowa ale na jej podobieństwo robiono mnóstwo pistoletów cywilnych. W porównaniu z wojskowymi były one często lepiej (a prawie zawsze ładniej) wykonane, a przy zakupie dzisiaj - dużo tańsze. Tego typu pistolet świetnie się trzyma i jest zaskakująco dobrze wyważony:
Obrazek
Oprócz długiej linii celowania pistolety te przeważnie miały także muszkę:
Obrazek
a odpowiednio ustawiona śruba warkocza może spełnić rolę całkiem funkcjonalnej szczerbiny:
Obrazek
Podobnych pistoletów jest na rynku dość sporo. Rozglądając się tu i ówdzie, przy odrobinie szczęścia można ładny i jak najbardziej użytkowy egzemplarz dostać poniżej ceny średniej klasy repliki.
salvatorfabris
Posty: 37
Rejestracja: śr 27.lut.2008 - 14:02
Moja broń:

Re: Pistolet do konkurencji Cominazzo

Post autor: salvatorfabris »

Sensowne i dostępne bez wielkich komedii pistolety to pedersoli Boutet oraz Le Page z gładką lufą. Jak ma to być sztuka dla sztuki/dla jaj i tanio, to można użyć i 1777 "Charleville". :lol:
ODPOWIEDZ