Pierwszy rewolwer

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
nitro
Posty: 2
Rejestracja: śr 22.maja.2019 - 16:06
Moja broń: Colt Walker

Pierwszy rewolwer

Post autor: nitro »

Dzień dobry, jestem nowy na tym forum i chciałbym niedługo zacząć moją przygodę z bronią czarno prochową. Planuję kupić rewolwer Dragoon 1848 "Whitneyville" i w związku z tym chciałbym was o coś spytać:
1. Możecie mi polecić jakiś sprawdzony i pewny sklep internetowy z bronią, w którym mogę dokonać zakupu? Pytam bo w końcu podczas transakcji trzeba podać numer dowodu osobistego albo i PESEL, więc wolałbym aby te dane nie trafiły w nieodpowiednie ręce.
2. Klucze do kominków. Domyślam się, że nie są one uniwersalne, więc nie chciałbym kupić pierwszego z brzegu i żałować. tak więc który naklepiej pasuje do wyżej wymienionego przeze mnie rewolweru.
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję
Len
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: śr 12.lip.2017 - 21:35
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Len »

A może warto poszukać sklepu gdzieś w swojej okolicy? Jeśli chodzi o udostępnianie danych od klienta, to temat ten wygląda wszędzie tak samo. Jeśli chodzi o wciskanie "wadliwych" egzemplarzy, to jeden sklep jest lepszy, drugi gorszy i na to bym patrzył. Niemniej zachęcam do zakupów osobistych.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Wycior »

1. Szkoda że nie napisałeś jakiej marki - zakładam że Uberti bo to Dragoon najbardziej u nas rozpowszechniony.
2. Jedynym celem okazania dowodu osobistego jest ustalenie wieku nabywcy. Zgodnie z RODO obowiązują tu zasady Ograniczenia Celu i Minimalizacji Danych - sklep nie ma prawa pytać o numer dowodu ani o PESEL. Przeczytaj to:
https://blackpowder.pl/jak-kupowac-i-sp ... oprochowa/
3. Kominki do Dragoona (i Walkera) Uberti są specyficzne i różnią się od kominków do pozostałych rewolwerów tej firmy. Tym niemniej do wszystkich tych kominków pasuje ten sam klucz.
4. Przy zakupie w sklepie zachodzą dwa podstawowe zjawiska:
4.1. Sklep przede wszystkim chce sprzedać (sklepy tak mają). Jakość jest sprawą wzgędną. Gdy da się wcisnąć szmelc nabywcy który nie protestuje, to dla sklepu jest OK. Jeżeli nabywca grymasi, to trudno, dla uświęconego celu sprzedaży trzeba się będzie wysilić, nawet zgrzytając po cichu zębami.
4.2. Jakość sprzętu jest zróżnicowana i niestabilna. Temu samemu producentowi zdarzają się wyroby względnie dobre i porządnie spartaczone. Jeżeli pojedziesz do sklepu osobiście to przy wcześniejszym odrobieniu lekcji możesz spróbować wybrać egzemplarz z pierwszej grupy (najlepiej byłoby zabrać ze sobą doświadczonego kolegę). Z drugiej strony w sklepie internetowym masz prawo zwrócić towar bez podania przyczyny. Będziesz miał czas aby rewolwer spokojnie obejrzeć i sprawdzić, a w razie wątpliwości zasięgnąć zdania kolegów.

W kwestii opinii różnych sklepów i indywidualnych doświadczeń kolegów z owymi sklepami na tym forum znajdziesz sporo informacji. Decyzja należy - niestety - do Ciebie.
czarek00
Posty: 37
Rejestracja: pn 15.mar.2010 - 17:37
Lokalizacja: Koszalin
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: czarek00 »

Możesz podać pesel wygenerowany na necie i tak nie sprawdzają.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Wycior »

1. A niby jak sklep mógłby PESEL sprawdzić, nawet gdyby chciał?
2. Jest różnica między świadomym (i zupełnie zbędnym) wciskaniem ściemy a odmową podania danych, wynikającą z obowiązującego prawa.
Flash
Bywalec
Posty: 202
Rejestracja: śr 08.lis.2017 - 11:32
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: Flash »

to wciskanie ściemy ma prawdopodobnie nazwę w kk i odpowieni art. dlatego bym mocno uważał co i jaki sposób oświadczam.
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Posty: 15
Rejestracja: czw 20.cze.2019 - 21:12
Lokalizacja: Jawiszowice
Moja broń: New Army .44

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: tGW Hunter »

Witam wszystkich!
Z racji tego że beżowe forum trochę obumiera (w moim mniemaniu) w tamatyce CP postanowiłem się tutaj przenieść.
I na sam początek z zapytaniem, a tutaj... By po prostu nie robić kolejnego topica o tym samym.

Sklep w którym miałem plan odebrać w tym tygodniu mojego pierwszego colta niestety się na mnie wypiął i zrezygnował ze sprzedaży modeli o kaliberze poniżej 44.
Tak też więc po weekendzie wybieram się w blisko 300 kilometrową podróż do ozorkowa...

Pytanie moje jest takie... Jak koledzy oceniają rzetelność sprzedawcy saguaro arms, bo w kwestii ceny i asortymentu są zdecydowanie bezkonkurencyjni... Jak u nich wygląda sprawa ze sprawdzaniem klamek (rozkładanie, sprawdzanie osiowości itd.) ? Bardzo są cierpliwi, czy może wolą krótką piłkę?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: RedGuy »

tGW Hunter pisze: czw 20.cze.2019 - 21:25 Witam wszystkich!
Z racji tego że beżowe forum trochę obumiera (w moim mniemaniu) w tamatyce CP postanowiłem się tutaj przenieść.
I na sam początek z zapytaniem, a tutaj... By po prostu nie robić kolejnego topica o tym samym.

Sklep w którym miałem plan odebrać w tym tygodniu mojego pierwszego colta niestety się na mnie wypiął i zrezygnował ze sprzedaży modeli o kaliberze poniżej 44.
Tak też więc po weekendzie wybieram się w blisko 300 kilometrową podróż do ozorkowa...

Pytanie moje jest takie... Jak koledzy oceniają rzetelność sprzedawcy saguaro arms, bo w kwestii ceny i asortymentu są zdecydowanie bezkonkurencyjni... Jak u nich wygląda sprawa ze sprawdzaniem klamek (rozkładanie, sprawdzanie osiowości itd.) ? Bardzo są cierpliwi, czy może wolą krótką piłkę?
Osobiście nie miałem problemów z Saguaro Arms, co prawda u nich kupowałem wysyłkowo. Największy problem nie jest w sklepie lecz w różnej jakości wykonania włoskich produktów. Więc wybierając się do sklepu dobrze wziąć kogoś kumatego ze sobą by rewolwer przejrzał po swojemu. 300km to trochę daleko, może taniej będzie kupić przez neta, sprawdzić w jakim stanie jest i w razie babola odesłać. Ja w zamówieniu napisałem prośbę by sprawdzono dokładnie osiowość i działanie mechanizmów by uniknąć niepotrzebnych reklamacji i mnie chyba posłuchano bo rzeczywiście przyszedł osiowy. Jeśli zdecydujesz się na wysyłkowy sklep to jest jeszcze:
https://elcolt.pl/pl/c/CZESCI-DO-BRONI/154/3
https://www.kaliber.pl/41_uberti
Oczywiście jeśli jeszcze nie trzymałeś swego wybranego modelu w rękach to dobrze byłoby jednak osobiście by się przymierzyć jak leży w dłoni. Z tego co wiem są drobne różnice w wymiarach między producentami i mimo takiego samego modelu mogą inaczej leżeć w dłoni.
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Posty: 15
Rejestracja: czw 20.cze.2019 - 21:12
Lokalizacja: Jawiszowice
Moja broń: New Army .44

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: tGW Hunter »

No tego się trochę boję że może dojść nie "taki", ale skoro do wysyłki na odległość mogli sprawdzić to może i przy ladzie pomogą. Mój problem jest taki że potrzebuję sobie znaleźć rewolwer w wersji która mi najbardziej będzie leżeć w dłoni. Planuję police pocket z lufą 5,5 ale wpierw potrzebuje go sobie przyrównać do wersji dłuższej, porównać w chwycie z coltem navy itp.
Trochę tych rewolwerów już namacałem ale w sumie fajnie jest wziąć dwa różne do ręki, jeden do lewej drugi do prawej, odczuć różnicę i z czystym sumieniem powiedzieć "tak, to tego biorę"... Stąd wolę osobiście...

Zresztą przywyknięty już do kupowania broni reglamentowanej, jakoś do mnie nie dochodzi że broń palną można kupić wysyłkowo 😁

Ale o to mi mniej więcej chodziło... W sensie że można im, do pewnego stopnia, zaufać
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: RedGuy »

Już pisałem kilkakrotnie jak to było z moim pierwszym rewolwerem zakupionym w stacjonarnym sklepie. Też mi go sprawdzano, ale po powrocie do domu przewertowałem go dokładnie latarką i patyczkiem i wyszła mała nieosiowość.
viewtopic.php?f=2&t=2678&p=26731#p26731
Jeśli sam myślisz jechać to dokładnie poczytaj co i jak sprawdzać i nie krępuj się zabrać patyk czy latarkę.
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Posty: 15
Rejestracja: czw 20.cze.2019 - 21:12
Lokalizacja: Jawiszowice
Moja broń: New Army .44

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: tGW Hunter »

RedGuy pisze: czw 20.cze.2019 - 22:36 Już pisałem kilkakrotnie jak to było z moim pierwszym rewolwerem zakupionym w stacjonarnym sklepie. Też mi go sprawdzano, ale po powrocie do domu przewertowałem go dokładnie latarką i patyczkiem i wyszła mała nieosiowość.
viewtopic.php?f=2&t=2678&p=26731#p26731
Jeśli sam myślisz jechać to dokładnie poczytaj co i jak sprawdzać i nie krępuj się zabrać patyk czy latarkę.
No ja się tam wybieram z patykami, szczelinomierzami, latarkami i innymi bajerami o których się naczytalem. I pomimo iż nastawiłem się na police pocketa to biorę również gumowy młoteczek 😏
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: RedGuy »

Gumowy młotek, ale nie żeby sobie wybić z głowy :-D ? Z której części Polski jedziesz do Saguaro?
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Posty: 15
Rejestracja: czw 20.cze.2019 - 21:12
Lokalizacja: Jawiszowice
Moja broń: New Army .44

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: tGW Hunter »

Młotek do wybijania klina... Ale takiego bez procentów :lol:, zza Oświęcimia jadę
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: RedGuy »

JA młotka nie używam, wyciągam i wkładam bez młotka. Oczywiście za pierwszym razem klin wychodził z oporem. Pierwszy zakup zrobiłem w Pentagonie w Katowicach. Naprawdę dobry sklep i fachowa obsługa, tyle że ostatnio nie widzę u nich na stronie broni CP. Może warto by do nich zadzwonić, miałbyś bliżej.
Awatar użytkownika
tGW Hunter
Posty: 15
Rejestracja: czw 20.cze.2019 - 21:12
Lokalizacja: Jawiszowice
Moja broń: New Army .44

Re: Pierwszy rewolwer

Post autor: tGW Hunter »

Kolego, cały górny Śląsk i kraków, bielsko, żywiec i parę innych ciekawych miejscowości już zwiedziłem...
NIE MA! Pentagon zrezygnował z coltów (po za cattlemanami) - mają 1 pocketa ale z lufą 6,5 - nie mam porównania do krótszego egzemplarza, łowca ma tylko ramę zamkniętą i Dragoony, żywiec ma tylko piettę... itp. itd.
nie ma... po prostu nie ma dobrych sklepów z CP w tej części polski już... Muszę pogadać z Saguaro czy by nie chcieli otworzyć fili na południu... :) mam spory kawałek ziemi do odstąpienia...

W sumie jeżeli mowa o bliższych lokalizacjach, ogladałem sobie asortyment puchacza i o ile Coltów tam dużo nie ma to jest tam coś takiego:
http://www.puchacz.net/rewolwer-pietta- ... -3756.html

Remingtony na ogół mi się nie podobają bo są masywne u góry, a ja mam dość małe łapki... Ale ten model wyjątkowo mi się spodobał.

Wiem też że remiki są dość popularne wśród polskich (i nie tylko) strzelców więc pytanie - jak się ta broń porównuje do coltów i na co zwracać uwagę podczas zakupów? Bo jak colta kupić to już generalnie wiem... Ale Remingtony do tej pory ignorowałem, więc nie wiem 😁

A puchacza akurat znam... Kupowałem tam już sztucer, strzelbę i kupę akcesoriów, więc mam do nich zaufanie.
ODPOWIEDZ