Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
RusznikarzWP
Posty: 1
Rejestracja: wt 30.kwie.2019 - 00:08
Moja broń: Remik i Colt SAA

Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: RusznikarzWP »

Ukończenia SChSUiE, dowodzenie przez 8 lat rusznikarnią pułkową. Od paru lat właściciel broni CP. Jak mnie nie wywalą bo nie koszerny to służę profesjonalną radą. Naważki, pociski, prędkości początkowe, skoki gwintu. Prawdziwa wiedza o Czarnym prochu podparta znajomością współczesnego uzbrojenia. Nie wiem. Demokracja tego forum. Jak dostali w doopę podczas sprawdzamy swoje racje na strzelnicy to dali mi bana. Poczytajcie wpisy autora ,, gunsmith" bo nie wszystko wykasowali. Poza służbą biegły sądowy w sprawach gdzie pojawia się broń palna a tu jakiś pan Kazio, Stasio daje mnie bana bo nie po jego myśli piszę. Macie prawo do rzetelnej wiedzy i powiedzcie to adminom.Ich wiedza i moja to macie rozum i sami zdecydujecie. Ban to komuna. Czyli macie słuchać jednej słusznej władzy adminów. Zgadzacie się na to?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: mar_kow »

Tylko nie propaguj jak wtedy strzelania pociskami płaszczowymi i innych opowieści "z mchu i paproci". Niczemu nie służy nakręcanie młodzików chętnych do noszenia załadowanej broni do "obrony miru domowego"... Wykształcenie nie świadczy o rozsądku - nazbyt wielu jest ludzi inteligentnych z dewiacjami... I nie wszczynaj rewolucji przeciw adminom podburzając użytkowników bo kolejny nick zniknie z Forum...
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: gondoljerzy »

Witaj chłopie po urlopie. :ok:
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: .44 »

Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: Wycior »

Natura nie znosi próżni. Potrzeba lepszego przykładu?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: wyrzucony »

RusznikarzWP udał się w podróż za swoim pierwotnym awatarem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: mar_kow »

RusznikarzWP pisze: wt 30.kwie.2019 - 01:03 [...] Macie prawo do rzetelnej wiedzy i powiedzcie to adminom.Ich wiedza i moja to macie rozum i sami zdecydujecie. Ban to komuna. Czyli macie słuchać jednej słusznej władzy adminów. Zgadzacie się na to?
Derek pisze: wt 30.kwie.2019 - 10:34 RusznikarzWP udał się w podróż za swoim pierwotnym awatarem.
I tu się w pełni zgadzam... Wiedza @gunsmitha vel @RusznikarzWP była kombinacją opowieści "z mchu i paproci" z domieszką niebezpiecznych eksperymentów na granicy legalności...
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: RedGuy »

No to się facet napisał ;(
Awatar użytkownika
JamagicUSA
Posty: 9
Rejestracja: pn 29.kwie.2019 - 19:46
Moja broń: SF Optimo

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: JamagicUSA »

RusznikarzWP - Kolego czy mógłbyś się wypowiedzieć o dwóch rewolwerach Remingtona?
Interesuje mnie wersja 44 od Ubertiego i Pedersoli.
Chodzi głównie o ich wytrzymałość ogólną, wytrzymałość oryginalnych bębnów oraz wytrzymałość pobojczyków.
Awatar użytkownika
Rotmiszcz
Posty: 69
Rejestracja: sob 30.gru.2017 - 18:07
Moja broń:

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: Rotmiszcz »

Pokaż tego colta saa po spotkaniu z mlotkiem i pazur odbijajacy energie od pocisku pelnoplaszczowego ;)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: mar_kow »

JamagicUSA pisze: pt 03.maja.2019 - 23:16 RusznikarzWP - Kolego czy mógłbyś się wypowiedzieć o dwóch rewolwerach Remingtona?
Interesuje mnie wersja 44 od Ubertiego i Pedersoli.
Chodzi głównie o ich wytrzymałość ogólną, wytrzymałość oryginalnych bębnów oraz wytrzymałość pobojczyków.
@RusznikarzWP/@gunsmith jako niepoprawny praktyk raczej nie będzie miał szans odpowiedzieć... Co do drugiej części pytania - każdy współczesny egzemplarz ma podobną wytrzymałość, różnią się jakością wykonania. Wszyscy biorą stal najtańszą czyli z Chin, poszczególne rodzaje niewiele się różnią od siebie. Często starsze egzemplarze są trwalsze ze względu na rodzaj stali.
Produkty o ile są używane zgodnie z przeznaczeniem i zasadami obsługi to posłużą długo.
Natomiast jak odlejesz kule (albo kupisz tanie) z ołowiu z ciężarków do kół to przy odrobinie większej sile złamiesz każdy pobojczyk. Jak nasypiesz nitro do bębnów to po którymś razie na pewno rozsadzi komory, nieważne czy Uberti czy Pedersoli...
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: Wycior »

mar_kow pisze: sob 04.maja.2019 - 08:36 Jak nasypiesz nitro do bębnów to po którymś razie na pewno rozsadzi komory, nieważne czy Uberti czy Pedersoli...
Ten "któryś" raz to może być z dużym prawdopodobieństwem ten pierwszy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: mar_kow »

Wycior pisze: sob 04.maja.2019 - 10:52 Ten "któryś" raz to może być z dużym prawdopodobieństwem ten pierwszy.
I ostatni z tej ręki... Później może brakować palców...
Kyle
Posty: 44
Rejestracja: pn 26.lis.2018 - 11:22
Moja broń: brak

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: Kyle »

mar_kow pisze: sob 04.maja.2019 - 08:36 Jak nasypiesz nitro do bębnów to po którymś razie na pewno rozsadzi komory, nieważne czy Uberti czy Pedersoli...
... a dokładnie za pierwszym razem :)
mar_kow pisze: sob 04.maja.2019 - 12:26 I ostatni z tej ręki... Później może brakować palców...
Różnie to bywa. Jak do tej pory widziałem dwa przypadki i "strzelcy" mieli szczęście, że tylko broń rozerwało. Jeden z nich:
https://www.youtube.com/watch?v=WgVRMUGzm24
Awatar użytkownika
JamagicUSA
Posty: 9
Rejestracja: pn 29.kwie.2019 - 19:46
Moja broń: SF Optimo

Re: Profesjonalna wiedza udokumentowana świadectwem

Post autor: JamagicUSA »

Nie mam zamiaru sypać prochu nitrocelulozowego, wolę mieć wszystkie palce i całą rękę.
Broń czarnoprochowa jak nazewnictwo wskazuje jest do użytku z prochem czarnym, nie z nitro i nie z trotylem.
Nie mam w zwyczaju kombinować z takimi rzeczami :)
ODPOWIEDZ