Wada Cattleman

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
ktokolwiek22@op.pl
Posty: 4
Rejestracja: pn 24.wrz.2018 - 12:00
Moja broń: brak

Wada Cattleman

Post autor: ktokolwiek22@op.pl »

Witam

Jestem od dłuższego czasu posiadaczem Cattlemana Hege-Uberti w stali nierdzewnej i byłem ciekaw o jakiej wadzie konstrukcyjnej jest mowa tutaj na forum.
Szukałem w starych tematach, ale nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi od posiadacza danego modelu broni.

Jeżeli ktoś posiada taką wiedzę, cieszyłbym się za chęć podzielenia.

Pozdrawiam :piwo:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Wada Cattleman

Post autor: mar_kow »

Porównaj nawet na fotce różnice w budowie bębna np. Remingtona a Catllemana. Biorąc pod uwagę siły wsteczne jakie działają na bęben podczas strzału porównaj jaka jest powierzchnia kontaktu bębna ze szkieletem pomiędzy rewolwerami. Przy częstym strzelaniu sam odpowiesz sobie na pytanie.
Oczywiście sklepanie a tym samym powiększenie szczeliny nie nastąpi tak szybko więc moim zdaniem nie należy się tym przejmować tylko strzelać. Wiele osób posiada Cattlemana i jakoś nie widziałem częstych narzekań.
ktokolwiek22@op.pl
Posty: 4
Rejestracja: pn 24.wrz.2018 - 12:00
Moja broń: brak

Re: Wada Cattleman

Post autor: ktokolwiek22@op.pl »

Remingtona również posiadam, czyli wada o której mowa to obawa o rozpłaszczenia tyłu stalowego bębna od strzelania z czarnego prochu?

Czy jakaś jeszcze inna wada, bo takie spłaszczenie, jeżeli nawet możliwe (nie wiem po ilu set strzałach) będzie naprawione wymianą bębna na nowy?

W coltach navy i army chyba jest podobna szerokość stali stykająca się z ramą? Czy się mylę?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Wada Cattleman

Post autor: mar_kow »

ktokolwiek22@op.pl pisze: ndz 28.paź.2018 - 11:37 [...]
Czy jakaś jeszcze inna wada, bo takie spłaszczenie, jeżeli nawet możliwe (nie wiem po ilu set strzałach) będzie naprawione wymianą bębna na nowy? [...]
Wymiana bębna usunie problem tyko częściowo bo niezbyt dobra stal szkieletu też zostanie odkształcona... Ale przecież nic nie jest wieczne i po prostu trzeba się cieszyć korzystając ze strzelnicy...
ktokolwiek22@op.pl
Posty: 4
Rejestracja: pn 24.wrz.2018 - 12:00
Moja broń: brak

Re: Wada Cattleman

Post autor: ktokolwiek22@op.pl »

OK Dzięki za odpowiedź :piwo:
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Wada Cattleman

Post autor: Willie357 »

w prawdziwych problem nie występuje.
ODPOWIEDZ