Oś bębna.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Oś bębna.

Post autor: RedGuy »

Mam pytanie odnośnie osi bębna w Remingtonie 5,5" Pietty. Ostatnio byłem pokopcić z tegoż wynalazka. Nawiasem mówiąc Remingtony jakoś do mnie nie przemawiają ale przez ciekawość nabyłem takie cudo. Po powrocie zabrałem się za czyszczenie i tu zdziwko 8( - nie mogę wyciągnąć osi bębna. Zapiera się kutwa o podporę pobojczyka. Jest na to w Piettcie jakiś patent czy trzeba z tym po prostu żyć?
Awatar użytkownika
Ellen
Posty: 79
Rejestracja: wt 26.wrz.2017 - 18:19
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń:

Re: Oś bębna.

Post autor: Ellen »

W Uberti jest tak samo. Pobojczyk jest krótszy niż w 8" i bez wybicia podpory pobojczyka osi nie da się wyjąć.
Inna sprawa że też nie bardzo jest po co ją wyjmować. :-)
jedna_brew
Bywalec
Posty: 217
Rejestracja: pt 22.cze.2018 - 15:04
Moja broń: Remigton NMA x 2, Colt SAA

Re: Oś bębna.

Post autor: jedna_brew »

Ellen pisze: pn 22.paź.2018 - 06:30 W Uberti jest tak samo. Pobojczyk jest krótszy niż w 8" i bez wybicia podpory pobojczyka osi nie da się wyjąć.
Inna sprawa że też nie bardzo jest po co ją wyjmować. :-)
dokładnie, osi bębna w remiku 5,5 cala się po prostu nie wyjmuje :)
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Oś bębna.

Post autor: RedGuy »

Ok dzięki.
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Oś bębna.

Post autor: PosiadaczProcy »

Jakby ktoś chciał dorobić taką oś a szukał idealnego materiału - jako surowiec wyjściowy polecam... zawory o średnicy trzonka 7.00 mm, pełno tego na złomowiskach czy warsztatach samochodowych Materiał jakościowo aż za dobry, niezbędne "wycięcia" też idzie dzisiaj wykonać bez problemu...nawet końcówkę chwytową osi można z grzybka swobodnie wedle gustu wyszlifować!! :)
ODPOWIEDZ