La Rochatte A.Paris

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Czess
Posty: 41
Rejestracja: sob 14.paź.2006 - 08:24
Lokalizacja: Śląsk
Moja broń:

La Rochatte A.Paris

Post autor: Czess »

Nabyłem ostatnio w ramach rozliczeń taki niepozorny pistolecik.

Właściwie dlatego.. że był ładny :) Piękne drzewo, błyszcząca oksyda, brak skaz w gwintach lufy, ot tak "bedzie ładnie wyglądał na półce".
U nikogo wcześniej go nie widziałem, produkcja Armi Sport.

Tutaj fotki:
Obrazek
Obrazek

Poprzedni właściciel z tego co wiem kupił go dokładnie z tego samego powodu co ja.
Tyle, że nawet z niego nie strzelał.

Ja, cóż poszedłem na strzelnicę, wziąłem kulki jakie miałem (.362) plus łatki 0.25mm. proch i miarkę.
Po kilku próbach z ustawieniem muszki i ładunkami prochu (dziurki zaklejone czarnymi kółkami na zdjęciu poniżej) - dałem ognia 20 razy w pełnym skupieniu z 1 łapki..
To co z tego wyszło widać poniżej ( dziurki niezaklejone czarnymi kółkami :D )


Obrazek

Poszło o wiele lepiej niż z innych pistoletów, którymi strzelałem.
Może uchwyt inny, może wyważenie lepsze. Na pewno lufa doskonale wykonana, strzela powtarzalnie i z dobrym skupieniem.
Jedynym mankamentem obecnie jest wysokość muszki - musiałem mierzyć "nad czarne" ale i tak nieźle wyszło.
Awatar użytkownika
amadeusz
Stary bywalec
Posty: 594
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 09:44
Moja broń:

Post autor: amadeusz »

Obiecuję ( sobie i Wam ) , że już nikomu nie odstapię zabawek o ile najpierw z nich nie postrzelam :D .

amadeusz
Awatar użytkownika
Łucznik
Bywalec
Posty: 157
Rejestracja: czw 12.paź.2006 - 10:29
Lokalizacja: Czerskie Bractwo Kurkowe
Moja broń:

Re: La Rochatte A.Paris

Post autor: Łucznik »

Czess pisze:Nabyłem ostatnio taki pistolecik ... właściwie dlatego.. że był ładny ... Poprzedni właściciel z tego co wiem kupił go dokładnie z tego samego powodu co ja...
Kształt kurka i kształt osłony spustu. Pasują do siebie tak, jakby były od tego samego pistoletu. Poza tym są ładne ...

Naprawdę zgrabny pistolet.
Żółtodziób
Posty: 24
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 17:51
Moja broń:

Post autor: Żółtodziób »

Zajebisty !!! *)

*) Jesli to brzydkie słowo to zmienię (ale bardzo mnie ono smieszy :) )
Awatar użytkownika
Big Bear
Bywalec
Posty: 274
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 18:22
Lokalizacja: Gdynia
Moja broń:

Post autor: Big Bear »

Mariusz już się tak nie zarzekaj :P Oddasz coś fajnego a potem i tak z jakiegoś złomiastego Kentacky Ardesy skopiesz wszystkim tyłki na zawodach :-D Ty to robisz chyba tak specjalnie na podpuchę :lol: :lol:
ODPOWIEDZ