Pytanie o różnice między Remikiem kilku firm

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Matisan77
Posty: 11
Rejestracja: pt 24.lis.2017 - 22:27
Moja broń: Colt Army 44 /Uberti

Pytanie o różnice między Remikiem kilku firm

Post autor: Matisan77 »

Witam mam takie pytanie jakie są różnice w naważkach min i max w remikach Santa Barbary,Piety , Ubertiego i Armi san Paolo
Najbardziej w sumie mi chodzi o Barbarke i Armi San Paolo bo o Piecie to na forum tym i konkurencyjnym w sumie sporo info jest.O Ubertim też jest troche ale o Barbarce czy Armi San Paolo nie znalazłem i nie wiem czy bliżej im do Piety czy Ubertiego czy może jeszcze inaczej.

ps. czy szczelina 0,4 bardzo będzie wkurzać ? Bo kiedyś szukałem opinii i znalazłem sprzeczne,nie planuje strzelania na zawodach,ot rekreacja do tarczy na strzelnicy bez jakiejś napinki. Colta mam ,naszła ochota na Remika i porównanie co i jak.

Rozglądam się pomału za Remikiem jakimś starszej daty i na gunserwis pojawiła sie Barbarka w kalibrze 44 który mnie interesuje. 36 pełno wszędzie a na 44 od jakiegoś czasu posucha.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pytanie o różnice między Remikiem kilku firm

Post autor: mar_kow »

Matisan77 pisze: czw 06.wrz.2018 - 14:36 [...]
Rozglądam się pomału za Remikiem jakimś starszej daty i na gunserwis pojawiła sie Barbarka w kalibrze 44 który mnie interesuje. 36 pełno wszędzie a na 44 od jakiegoś czasu posucha.
Raczej nie kupuj jej wysyłkowo - "komory bębna w stanie dobrym", szczelina 0,4 różnie mówi... Najlepiej obejrzeć niż się później denerwować... Wolałbym coś od nas z bazarku pozyskać, parę setek może więcej ale jak dla mnie pewniejsze źródło...
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Pytanie o różnice między Remikiem kilku firm

Post autor: Ptaku_1 »

Weź pod uwagę że do P czy U dokupisz od reki sprężynki i inne a do SB czy SP może być kłopot.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Pytanie o różnice między Remikiem kilku firm

Post autor: amigo »

Szybciej się to wspólczesne P czy U rozleci niż w Santa Barbarze będzie coś do wymiany :) Po prostu inna klasa materiałów i wykonania - SB to jest prawdziwa broń :ok: Jedynie włoski remik z gwintem progresywnym może z nią konkurować.
radecek
Posty: 6
Rejestracja: czw 04.lip.2019 - 15:42
Moja broń: Uberti Remington 1858 .36

Re: Pytanie o różnice między Remikiem kilku firm

Post autor: radecek »

Prosty sposób na sprawdzenie szczeliny to na papier. Jak się wsunie go do komory, zacznie obracać bębnem, to powinien pojawić się opór.

Obrazek
PosiadaczProcy
Bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt 10.maja.2019 - 14:10
Moja broń: brak

Re: Pytanie o różnice między Remikiem kilku firm

Post autor: PosiadaczProcy »

"Z braku laku i kit dobry" - powiada znane porzekadło, ale najlepszy jest bogato wyposażony szczelinomierz. :-D
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pytanie o różnice między Remikiem kilku firm

Post autor: RedGuy »

Wydaje mi się że szczelina nie jest tak ważna jak osiowość komory bębna-lufa i działanie mechanizmów, choć za wielka czy nierówna też może przeszkadzać. Dobrze byłoby sprawdzić sprzęt zanim wywalisz na niego parę setek. Pamiętaj że to narzędzie jak każde inne i może się zużyć. W razie wtopy możesz się potem bujać po rusznikarzach czy szukać części które też nie do wszystkich marek są łatwo dostępne :-( .
Ruszony remikową ciekawością kiedyś kupiłem:
https://saguaro-arms.com/product-pol-12 ... BSH44.html
tyle że był w promocji za jakieś 1000zł. Kurek odciąga się dość ciężko ale strzela się ok. Ponoć rewolwery poszczególnych firm ciut różnią się wymiarami wiec w ręce mogą leżeć inaczej a wykonanie poszczególnych sztuk nawet z jednej firmy też nie jest jednakowe. Podsumowując co byś nie kupił należy to sprawdzić ;).
ODPOWIEDZ