Colt army problem z wyborem

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Magua
Stary bywalec
Posty: 548
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Colt army problem z wyborem

Post autor: Magua »

Ja swojego nigdy pobojczykiem nie ładowałem, nabyłem praskę i tak zostało
Gorzej, jak będziesz kiedyś chciał wziąć udział w zawodach.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Colt army problem z wyborem

Post autor: RedGuy »

Jak mnie kiedyś najdzie to się będę martwił ;)
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Colt army problem z wyborem

Post autor: raguel »

Nie mam Colta Army, ale w Navy 1861 prod. Uberti kal. 36 pociski Coltowskie (w. 44 nazywane Johnston & Dow) wchodzą poprawnie, nie wadząc. W 1851 pietta jest z nimi problem i trzeba ściągać lufę. Zważ jeszcze że gwint w Pietta jest płytki i nieco wolniejszy niż Uberti, co sugeruje że projektowano go pod kulki (z resztą sama podkreślają to w instrukcji). Oryginalne gwinty były stosunkowo głębokie i progresywne i żadna z obecnie produkujących firm w przypadku Coltów tego nie odtwarza, jednak pomijając samą progresywność gwintu bliższe oryginałom są zazwyczaj repliki Uberti. Mój rewolwerek od Uberti spokojnie radził sobie z historycznymi pociskami pędzonymi historyczną naważką prochu (17 grein). Pietta wyraźnie woli kule (i strzela nimi super celnie).
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Colt army problem z wyborem

Post autor: Biker »

Army ma to podcięcie mniejsze niż Navy. Johnson&Dow wchodzą "na styk" bardzo ciężko. Ale strzela się nimi przyzwoicie.
Jasiek
Posty: 9
Rejestracja: pn 11.cze.2018 - 08:22
Moja broń: Remington 1858 New Army Target .44

Re: Colt army problem z wyborem

Post autor: Jasiek »

Dziwne, że patrony nie wchodzą. Mam zarówno Colta (Police) jak i Remingtona (44 i 36). Tylko w Remingtonie 36 trudno jest włożyć patron ale nie jest to niemożliwe.
W Colcie i R44 to po prostu bajka. Ja akurat lubię patrony. Szybkie ładowanie. Idealna powtarzalność zarówno ładunków jak i przybitki bo robione wieczorami w domu, w wolnej chwili.
Polecam zrobienie jednego patrona nawet bez prochy i próba w jakimś sklepie czy wejdzie.
Jeśli chodzi o firmy to w moim przypadku mam lepsze wrażenia z Uberti. W Piecie już kilka nacięć śrub zerwałem bo miękkie. Teraz kupuje razem z bronią zapasowe śrubki.
We wszystkich modelach na 25m zarówno przy kulach jak i conical wyniki podobne.
ODPOWIEDZ