Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Abamor
Posty: 2
Rejestracja: wt 19.cze.2018 - 15:26
Moja broń: brak

Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: Abamor »

Witam :)
Chciałbym kupić dla siostrzeńca na prezent urodzinowy rewolwer czarnoprochowy. Nie moge nigdzie znaleźć ile Juli mocy ma taka broń i jak poważne obrażenia mogłaby spowodować gdyby ktoś nieumiejętnie się nią posługiwał.
Na pewno jest kilka razy mocniejsza od dostępnych wiatrówek na co2, więc zakładając jakby jakas osoba przypadkiem trafiła z bliskiej odległości kogoś w klatę, brzuch albo głowe to poszkodowana osoba będzie miała mała rane czy skutki mogą być poważniejsze ?
Mam takie pytanie ponieważ sam nigdy nie miałem jeszcze przyjemności strzelać z takiej broni.

Pozdrawiam
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: Wycior »

W powszechnym odczuciu białych ludzi śmierć jest skutkiem dość poważnym. To i owo na temat mocy rewolwerów czarnoprochowych znajdziesz tutaj:
viewtopic.php?f=2&t=2708
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: Ptaku_1 »

Po strzale w klate, niekoniecznie z bliska trzeba wzywać zakład pogrzebowy. Pod Gettysburgiem CP było dość skuteczne 50000 ofiar to dość sporo.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: zbiho »

A ten siostrzeniec to ma 18te urodziny chociaż?
Na strzelnicy nie ma przypadkowych strzałów w brzuch czy klatkę piersiową.
Nie wiem dlaczego wszyscy wyobrażają sobie że to są zabawki dla dzieci.
Abamor
Posty: 2
Rejestracja: wt 19.cze.2018 - 15:26
Moja broń: brak

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: Abamor »

Tak ma 20lat.
A macie Panowie może poradnik lub wiecie gdzie znaleźć informacje jak nabijać właśnie takiego np Walkera kaliber 44 żeby osiągnąć maksymalna prędkość wylotową 310m/s ?
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: wyrzucony »

Czy kolega Abamor przypadkiem nie chce użyć tego rewolweru niezgodnie z jego obecnym przeznaczeniem ?
Nawet laik wie, że jakikolwiek strzał z broni palnej w człowieka może być śmiertelny więc po co te pytania ?
Do strzelania rekreacyjnego nabicie Walkera maksymalnie nie jest potrzebne, to po co ?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: mar_kow »

Abamor pisze: wt 19.cze.2018 - 16:03 Tak ma 20lat.
A macie Panowie może poradnik lub wiecie gdzie znaleźć informacje jak nabijać właśnie takiego np Walkera kaliber 44 żeby osiągnąć maksymalna prędkość wylotową 310m/s ?
Ani Ty ani siostrzeniec nie znacie się na broni CP a już chcecie wyciągnąć max osiągi?? Poradziłbym na początek poczytać, przejrzeć Fora (i nie brać wszystkiego jako pewnik)... Inaczej faktycznie można sobie lub komuś postronnemu krzywdę zrobić...
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: raguel »

Bez dociekania po co te informacje:
postrzał z bliskiej odległości - ciężkie obrażenia ciała lub śmierć,
użycie poza strzelnicą - kara grzywny i przepadek broni,
użycie w stosunku do innej osoby - zarzuty prokuratorskie usiłowania zabójstwa niezależnie od motywacji.
Derek pisze: wt 19.cze.2018 - 16:47 Czy kolega Abamor przypadkiem nie chce użyć tego rewolweru niezgodnie z jego obecnym przeznaczeniem ?
Bardziej wygląda to na kolejnego trola.
Ostatnio zmieniony wt 19.cze.2018 - 18:16 przez raguel, łącznie zmieniany 1 raz.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: slaw29 »

użycie poza strzelnicą - kara grzywny i przepadek broni,
Może warto napisać iż prawo na równi traktuje użycie Cp poza strzelnicą i kałacha . Wątpię aby obeszło się na grzywnie ;)
jandivak
Posty: 6
Rejestracja: sob 17.cze.2017 - 15:13
Moja broń:

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: jandivak »

Abamor pisze: wt 19.cze.2018 - 15:41
Nie moge nigdzie znaleźć ile Juli mocy ma taka broń
Proszę bardzo:
http://poconoshooting.com/blackpowderballistics.html

Amerykanie policzyli, że Walker na 50 grainach pyrodexu osiąga około 460 dżuli (343 ft/lbs).
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: Wycior »

raguel pisze: wt 19.cze.2018 - 18:06 postrzał z bliskiej odległości - ciężkie obrażenia ciała lub śmierć,
Drobne uzupełnienie: z dalszej odległości (100, nawet 200 m) - podobnie.
raguel pisze: wt 19.cze.2018 - 18:06 użycie poza strzelnicą - kara grzywny i przepadek broni,
Dochodzi jeszcze areszt. Czytanie z obowiązującej UOBiA:
Art. 51/2/11: Kto używa w celach szkoleniowych lub sportowych broni zdolnej do rażenia celów na odległość poza strzelnicami ... podlega karze aresztu albo grzywny. Dodatkowo Art. 51/3: [...] można orzec przepadek broni i amunicji, chociażby przedmioty te nie stanowiły własności sprawcy.
Postawienia dodatkowych zarzutów, zależnie od okoliczności i skutków czynu, nie da się oczywiście wykluczyć.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: Biker »

Bait.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: RedGuy »

Zalatuje prowokacją. Człowiek niema pojęcia o broni CP, nawet się nie pokwapił by poczytać w internetech. Jeśli nie przyswaja słowa pisanego to chociaż jakiś filmik by se oglądnął a już postanowił siostrzeńcowi w prezencie kupić. No i najważniejsze dla niego jakie może zadać obrażenia i ile się da naładować prochu by lepiej walnęło. Panie Abamor z tego co piszesz wynika że albo próbujesz zrobić sobie z kogoś jaja, albo całkowicie nieodpowiedzialnie podchodzisz do tematu. Z twego wpisu wychodzi jakbyś chciał zakupić zwykłego korkowca dla swego dziecka i pytasz czy sobie palca nie przytnie. Przypomnę ci że jeszcze nie tak dawno ludzie z powodzeniem zabijali przy pomocy takich narzędzi a porównanie broni CP z wiatrówką to jak porównywać klapkę na muchy z maczugą. Polecam się puknąć jednym i drugim - a tak całkiem poważnie jeśli myśli Pan naprawdę o nabyciu broni czarnoprochowej to polecam podejść do sprawy poważnie bo popełnienie błędu przy obsłudze takich narzędzi srogo będzie kosztować i nie chodzi mi o pieniądze. To nie jest jakaś wiatróweczka na kulki tylko prawdziwa broń, a robiąc głupstwa może zrobić Pan krzywdę nie tylko sobie. Teraz odnośnie mocy:
https://www.youtube.com/watch?v=VpIVLUQ9rk8&t=327s
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: Andersh »

RedGuy pisze: wt 19.cze.2018 - 21:46 Zalatuje prowokacją.
albo glupotą
RedGuy pisze: wt 19.cze.2018 - 21:46 Teraz odnośnie mocy...
Troche inna bron ale okres ten sam i olowiany pocisk, 4 minuta 20 sek.
https://youtu.be/VQN0lLlREtk
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Jakie obrażeniamoże spowodować rewolwer?

Post autor: slaw29 »

Panowie przesadzacie z tą niebezpiecznością pocisków ołowianych . Prawdziwy problem to może być jak proch piedylnie w twarz ;-) Albo przy ładowaniu jajka odstrzeli ... to są problemy .
Weżnie jeszcze te zabawke na jakąś dyskotekę i po pijaku zacznie machać a nie daj boże żeby w niebo wystrzelił ;) to się okaże ze w pierdlu się będzie musiał onanizować przez kilka lat . To są problemy a nie liczba Juli ;)
Wielu strzelców , naprawdę nikt o tym głośno nie mówi nie ma genitaliów lub ma nie kompletne . Na strzelnicy to co drugi nie ma jąder albo prącia :piwo: . Bez jąder i prącia też można strzelać .... ale czy to potrzebne 20 latkowi ?

Jak ma 20 lat to rewolwer ma w portkach . Lepiej może niech sobie panny poszuka a nie bronią się bawi ;-)

Ewentualnie kup mu łuk bloczkowy też fajna zabawa . Tutaj można sobie tylko łeb rozdupić a nie jajka odstrzelić .
ODPOWIEDZ