Jak przygotować ślepy strzał.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: Andersh »

Proszę o wskazanie metody przygotowania Remingtona do wykonania ślepego strzału, hukowego, czyli bez kuli/pocisku, zachowując całą resztę przyjemności.
Jaka naważka prochu będzie wystarczająca, jaka przybitka aby zachować pozory prawdziwego wystrzału?

Obrazek

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuję.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: Wycior »

Może zdradzisz nam, po co na strzelnicy chcesz strzelać na wiwat? Bo poza strzelnicą z broni CP strzelać nie wolno - nawet bez pocisku.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: Andersh »

W Skandynawii wolno, wróćmy do odpowiedzi a nie do zabawy w wujka Dobra Rada.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: amigo »

Pewnie jakieś wesele się szykuje :lol: - ja bym dał 15 grain (z łuski 9) ful ubitego drobnego konfetti i na to cienka przybitka filcowa.
Strzał na wiwat oczywiście tylko pionowo do góry na maksymalnie wyciągniętej ręce. Ale takie zabawy tak jak piszesz tylko w Skandynawii - u nas tylko strzelnica i w kulochwyt.
Ostatnio zmieniony ndz 27.maja.2018 - 20:18 przez amigo, łącznie zmieniany 1 raz.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: Wycior »

Jako lokalizację podałeś Podlasie, nie wpadło mi więc do głowy że chcesz hałasować w Skandynawii. Wybacz proszę moją niewczesną ciekawość ale na tym forum aż roi się od jurystycznych ignorantów. Lepiej czasem się upewnić.
Awatar użytkownika
roundball
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: czw 13.paź.2016 - 19:10
Lokalizacja: Żywiec
Moja broń:

Re: Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: roundball »

Salwę honorową, np. w strojach z epoki na uroczystości (prywatnej również) można zorganizować legalnie ale wymaga to trochę "chodzenia"

Natomiast samowolne nap... ślepakami z CP w ogródku na sylwestra na przykład, skończy się grzywną oraz dośc długim tłumaczeniem się że to były ślepaki.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: Andersh »

Nie otwieram dyskusji na temat, gdzie, kiedy i w jakim celu można wykonać taki strzał tylko jak do niego przygotować Remingtona?!?
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: Andersh »

roundball pisze: ndz 27.maja.2018 - 20:50 ... ślepakami z CP w ogródku na sylwestra na przykład, skończy się grzywną oraz dośc długim tłumaczeniem się że to były ślepaki.
czy ja się pytam w jaki sposób okaleczyć siebie nożem? to po co ta odpowiedź, że będę potrzebował dużo wody utlenionej, bandaży, plastrów i ze na kasę chorych może nie przejść takie leczenie?

kodeksów prawa polskiego ci u mnie dostatek i nie o taką ścieżkę przez las pytam
....ludzie....
RONIN
Posty: 17
Rejestracja: śr 21.gru.2016 - 12:14
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Moja broń:

Re: Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: RONIN »

Ładujesz z przywitaj filcowa i tyle
Magua
Stary bywalec
Posty: 549
Rejestracja: wt 24.paź.2006 - 12:35
Lokalizacja: środek puszczy
Moja broń:

Re: Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: Magua »

Wielokrotnie strzelałem na wiwat, np. z okazji rocznicy jakiegoś powstania, jeszcze więcej razy widziałem jak to robią inni, w dodatku z użyciem armat.
Więc nie pierniczcie, wujowie, o życiu pszczół, skoro w ulu nie byliście.
O imprezach rekonstrukcyjnych nie wspominam, bo się Wycior pochlasta szarym mydłem.

Nie strzelamy z filcu. Przybitka filcowa potrafi dolecieć do tarczy na 50m i zrobić w niej dziurę.

Do karabimu sypałem 3 gramy prochu, do rewolweru (Dragoon) 2.
Na to kawałki chusteczki higienicznej, wszystko porządnie przybite.
W rewolwerze łatwo, bo jest dźwigniowy pobojczyk, w karabinie trzeba się trochę postarać

Śp. kpt. Nemo zamiast chusteczek bardzo chwalił sobie dowcipne tampony do navika. :D
Nie mogę potwierdzić, bo nie próbowałem. :kastro:
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Jak przygotować ślepy strzał.

Post autor: mar_kow »

U nas z "harmaty" strzelamy stosując cienką przybitkę ze srajtaśmy a na to wilgotne trociny... Trociny lecą na 30m Kiedyś po placu przechadzał się kot... Po strzale złapał przyczepność dopiero po 10 s...:)
ODPOWIEDZ