Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: gunsmith »

Zdjęcia pod tym linkiem. https://www.facebook.com/groups/928268930584631/ Tu tym panom uważających się za jedynych co znają się na broni i strzelectwie a wiedzę przekazują obrażając, wyzywając i banując to już nic nie pomoże. Z czarnego prochu strzela 200-300 tys ludzi i wy w paru tego nie zatrzymacie. Tak nadużywacie zwrotu środowisko strzelców czarnoprochowych. To że obrażacie i nic konkretnego w temacie nie potraficie napisać to ludzie swój rozum mają i o temat pocisków płaszczowych to ludzie się upomnieli, bo wy go wykasowaliście a mnie zbanowaliście. Ten ZKS to taki wasz bastion i się nie dziwię bo tam normalnie postrzelać dla relaksu to się nie da. Ale tam wyszła jeszcze jedna cecha waszego środowiska. Tu to możecie tylko zbanować i usunąć temat a na strzelnicy można jeszcze podpierer....ć. Dwa razy byłem i dwa razy ,,wasze środowisko" nie omieszkało z tego skorzystać. Tylko na panewce spaliło bo wcześniej ustaliłem to z dyżurnym strzelnicy. Jak coś mam to mówię a nie podpierdalam. Jako żołnierz zawsze z tym walczyłem i organicznie się tego brzydzę.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: wyrzucony »

Chor. Gunsmith dalej propagujesz pociski płaszczowe (niezgodne z zaleceniami producentów replik i tym samym niebiezpieczne w stosowaniu) czy tylko pokazujesz jak fatalnie się z nich strzela ?
Taki rozrzut, że hmm... nie wiem po co to stosować ani to celne ani dobre dla broni.
Jak już pokazujesz zdjęcia to może pochwal się jak wygląda twój rewolwer a zwłaszcza zmasakrowany młotkiem bęben !

I jeszcze jedno ciekawe pytanie skąd masz legitymację na wyrażanie się w imieniu 200-300 tys. ludzi ? Głosowali na Ciebie czy jak ?

p.s. jak to są te tarcze z pierwszego strzelania na ZKS chor. Gunsmitha to tam była odległość ok. 15 m a nie 25 m tak to celności praktycznie nie ma żadnej.
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: gunsmith »

Darek ja ja strzelałem na 15 m to wy na 7,5 z podobnym wynikiem. Zapraszałem do strzelania do mojej tarczy. Dlaczego oddaliście walkowerem ? Co kulka na kaszce od deski się odbije?. Broń dopiero przystrzeliwuję i teraz na strzelnicy w Suchodole po przestawieniu muszki było to samo tylko w drugą stronę. Przestawiłem ponownie i muszę sprawdzić czy teraz to będzie złoty środek. Zawsze apelują o zgodę i merytoryczne wypowiedzi ale.... Spoko ludzie swój rozum mają i potrafią oceniać.
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: gunsmith »

Darek wklej jakiś link zaleceń producentów gdzie piszą, ze pociski płaszczowe są niezgodne i niebezpieczne. Twoje widzi mi się to nie zalecenia producentów.
slaw29
Stary bywalec
Posty: 1107
Rejestracja: wt 29.lis.2016 - 21:45
Moja broń: brak

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: slaw29 »

gunsmith - nie przejmuj się Derkiem . Jest mocno ograniczony w swoich poglądach . Zobacz co można zrobić z Twojego Colta i Remika i Pocisków Płaszczowych jak sie ma chęci i blisko na wieś . Kapralu Gunsmitch do roboty . Kuj żelazo puki gorące :piwo:
https://pl.depositphotos.com/104063280/ ... al-on.html
:-D :-D :-D :ok: :brawo: :pomysl:
Ostatnio zmieniony śr 02.maja.2018 - 00:05 przez slaw29, łącznie zmieniany 1 raz.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: wyrzucony »

Każdy producent jak np. PEDERSOLI zaleca odpowiednie pociski do swych replik i są one szczegółowo wymienione. Nie ma tam wspomnienia ani sugesti o stosowaniu w rewolwerach pocisków plaszczowych. Za to są dokładnie wymienione zalecane rozmiary kul jak i pocisków spiczastych z ołowiu.
Zresztą skąd miałbyś o tym wiedzieć skoro nie czytasz instrukcji i regulaminów?

Nie wiem kiedy miałem strzelać na 7,5 m skoro minimalny dystans dla mej broni to 25 m nie wspominając, że jestem ze Śląska :p
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: raguel »

gunsmith pisze: wt 01.maja.2018 - 23:46 Darek wklej jakiś link zaleceń producentów gdzie piszą, ze pociski płaszczowe są niezgodne i niebezpieczne. Twoje widzi mi się to nie zalecenia producentów.
PROJECTILES
1 - The recommended projectile to assure the greatest accuracy and consistency is a round ball (cast
or swaged) of pure lead
.
2 - Conical bullets, originally used to provide greater knock-down power, are not so accurate as round
balls, primarily because during loading they become canted and therefore enter the bore at an angle.
3 - Do not exceed the maximum recommended black powder charges or change powder granulation
when using these bullets.
Źródło: https://www.uberti-usa.com/sites/defaul ... olvers.pdf
Use soft lead ball only. Other materials or alloys will not travel freely
through the barrel.
Źródło: http://www.pietta.us/pdf/Manuale_Avancarica_ENG.pdf
Strona 8, pkt 20

Producent nie napisał także, że lufy nie należy wsadzać sobie w ... sam wiesz gdzie. A mimo to, na ZKS czy w Suchodole nikt tego nie robi.

Proszę wyjaśnić czego takiego dowodzą zamieszczone przez Pana zdjęcia. Jak na razie jestem gotów uwierzyć że pocisk płaszczowy cechuje się większą szybkością wylotową (tak podejrzewam, bo nikt nie robił poważnych testów na chrono) i większą zdolnością penetracji. Zaprezentowana grupa posiada liczbę trafień niepodzielną przez 6, a więc nie wiadomo tak naprawdę czy jest pełna. Poza tym, średnica grupy wynosi "na oko", 25-30 cm, nie jest to wynik imponujący, nawet na 25m.
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: gunsmith »

Są zalecenia nie ma przeciwwskazań to dla tych co nie znają angielskiego. Ludzie gramy do jednej bramki. Po co ta wojna? Czy nie możemy żyć obok siebie i dzielić się doświadczeniami? Nie wszyscy chcą zostać wybitnymi sportowcami w nawet nie olimpijskiej dziedzinie ,,Strzelec czarnoprochowy" Większość kupiła by sobie postrzelać dla relaksu.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: raguel »

Dlaczego więc dla relaksu wybierane są pociski pełnopłaszczowe w broni CP? Jaki jest tego sens?

Tak na prosty rozum, jeśli ktoś kupuje broń CP, żeby postrzelać sobie dla relaksu, to po co te wszystkie naważki, smary, kule, pociski, kapiszony, jeśli kombinuje z pociskiem współczesnym? Nie prościej zrobić sobie pozwolenie sportowe/kolekcjonerskie, odbębnić 2 razy zawody w roku i cieszyć się z broni zupełnie współczesnej (i współczesnej, ogólnodostępnej amunicji)? Wysokie koszty? Niechęć do udawania sportowca/kolekcjonera (kosztem udawania hobbysty)? Niechęć do Policji?

No może głupi jestem i nie rozumiem
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: gunsmith »

Współczesna broń powstała z doświadczeń tej starszej. Nasze kolty i remiki to była produkcja dla wojska i strzelano tak, ze z butów wyrywa. Tylko zakon przeszedł na kaszkę i z broni zrobił popierdółkę o energii procy na 4 wentylkach.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: raguel »

Nadal nie rozumiem i nie uzyskałem odpowiedzi na od początku nurtujące mnie pytanie dlaczego akurat używasz pocisku pełnopłaszczowego? Jaki jest sens takiej kombinacji (proch + pocisk w płaszczu)? Do niszczenia garnków czy patelni wystarcza konfiguracja - pocisk ołowiany + 3Fg/4Fg do oporu, wyrywa z butów tak samo albo i lepiej, no i masz pewność że przy okazji nie uszkodzisz rewolweru, a jeśli to będzie można to po prostu reklamować u sprzedawcy. Jeśli z kolei chciałbyś mieć wyniki (a jak piszesz - nie chcesz), powinieneś zejść z naważki i wstąpić do sekty szefa kuchni, stosując kaszę.
gunsmith pisze: śr 02.maja.2018 - 02:09 Współczesna broń powstała z doświadczeń tej starszej. Nasze kolty i remiki to była produkcja dla wojska i strzelano tak, ze z butów wyrywa. Tylko zakon przeszedł na kaszkę i z broni zrobił popierdółkę o energii procy na 4 wentylkach.
Rozumiem, że motywuje cię moc obalająca, ale czemu nie skorzystasz w takim razie z pocisków ołowianych? Z jednej strony piszesz, że są nierówne i niecelne, a z drugiej, że nie liczysz na karierę sportowca. No ja nie rozumiem.

Czemu po prostu nie zrobisz sobie pozwolenia na broń współczesną?
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: Willie357 »

To kwestia zawodowej uczciwosci lekarzy.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: Marek »

Dlaczego oddaliście walkowerem ? 
Już pisałem, a chorymi się nie polemizuje.

Każdy Napoleon jest samotny na swoje Elbie.

A wynik to kompletne dno, na pełnej naważce zwykłym ołowiem mam 3 x mniejszy rozrzut, tylko po co ?
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: gunsmith »

Posiadacze Colta SAA 1873. Chyba będą nam wymieniać bębny na poprawnie zaprojektowane. Koniec z dystansami chroniącymi mechanizm obrotu.Może uda się ugrać więcej...Colt oryginalnie bez pozwolenia na scaloną? Piłka w grze a gram na tą opcję. Zobaczymy. Będę informował na bieżąco.
dam
Posty: 24
Rejestracja: czw 03.maja.2018 - 16:09
Moja broń: brak

Re: Zdjęcia tarczy z ZKS. Pociski płaszczowe

Post autor: dam »

SCALONE NA CZARNY PROCH DO 1885 ROKU POWINNY BYĆ BEZ POZWOLEŃ - to względy bezpieczeństwa i wygody , natomiast mogły by być rejestrowane i to wystarcza. Czarny proch i tak sam w sobie jest na tyle "ograniczający" że i w scalonym niewiele zmienia.
Zgadzam się że w pierwotnym zastosowaniu remington czy colt army , były ładowane prochem na full i i pociskami , inny profil miał remington inny colt. Kule też były stosowane , ale te konstrukcje były pod pocisk (głębsze podcięcia do ładowania).
Natomiast płaszczowy do tych konstrukcji to jak dla mnie przerost formy nad treścią , nic się nie zyskuje , ale to moja opinia , nie strzelałem i nie będę strzelał.
ODPOWIEDZ