Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Wycior »

tomtap pisze: wt 01.maja.2018 - 11:49 jak bardzo mało interesują ich gablotki z kolorowym złomem czy przebieranki rodem z przedszkolnego balu
Kolego @tomtap, zastanawiałeś się komu zawdzięczasz fakt że możesz dziś legalnie posiadać nie tylko oryginalną broń CP ale i jej repliki? Czy nie przypadkiem tej "gromadce przebierańców" i pasjonatów z bractw kurkowych itd. którzy od dawna pielęgnowali w Polsce kulturę historycznej broni czarnoprochowej. Zwykły Kowalski w ogólne nie wiedział wtedy co to takiego. Wielu z "posiadaczy gablotek ze złomem" znam osobiście, bardzo szanuję i widzę że dla nich to forum ma wymiar kałuży z planktonem co mało ich ziębi i mało parzy a już na pewno nie wpływa na ich poczucie własnej wartości. Zrozum jednak proszę że środowiska z tradycjami budują swój etos i z natury bronią się przed "przełomowymi" ideami nowych adeptów którzy próbują przeprowadzać "rewolucję" nie zawsze dokładnie rozumiejąc co czynią i jakie mogą być skutki. Co do stylu wypowiedzi - przyganiał kocioł garnkowi. Ty też nie przesadzasz z salonowymi formami.
Rozumiem że z CP interesuje cię samo strzelanie. OK. W takim razie mam propozycję. Odezwij się np. do Polskiej Ligi Walk Rycerskich i zaproponuj im wprowadzenie pojedynków na kije bejsbolowe. Bo niby czemu nie? Zbroje rycerskie? Włócznie? Miecze? Kto mądry przebiera się w przerośnięte puszki po konserwach i wymachuje jakimiś zaostrzonymi kijami i innym złomem? W końcu całe to durne Średniowiecze g... cię obchodzi bo przecież ty chcesz się tylko naparzać.
tomtap

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: tomtap »

Wycior pisze: wt 01.maja.2018 - 14:18
tomtap pisze: wt 01.maja.2018 - 11:49 jak bardzo mało interesują ich gablotki z kolorowym złomem czy przebieranki rodem z przedszkolnego balu
Kolego @tomtap, zastanawiałeś się komu zawdzięczasz fakt że możesz dziś legalnie posiadać nie tylko oryginalną broń CP ale i jej repliki? Czy nie przypadkiem tej "gromadce przebierańców" i pasjonatów z bractw kurkowych itd. którzy od dawna pielęgnowali w Polsce kulturę historycznej broni czarnoprochowej. Zwykły Kowalski w ogólne nie wiedział wtedy co to takiego. Wielu z "posiadaczy gablotek ze złomem" znam osobiście, bardzo szanuję i widzę że dla nich to forum ma wymiar kałuży z planktonem co mało ich ziębi i mało parzy a już na pewno nie wpływa na ich poczucie własnej wartości. Zrozum jednak proszę że środowiska z tradycjami budują swój etos i z natury bronią się przed agresywnymi parweniuszami którzy próbują przeprowadzać "rewolucję" nie zawsze dokładnie rozumiejąc co czynią i jakie mogą być skutki. Co do stylu wypowiedzi - przyganiał kocioł garnkowi. Ty też nie przesadzasz z salonowymi formami.
Rozumiem że z CP interesuje cię samo strzelanie. OK. W takim razie mam propozycję. Odezwij się np. do Polskiej Ligi Walk Rycerskich i zaproponuj im wprowadzenie pojedynków na kije bejsbolowe. Bo niby czemu nie? Zbroje rycerskie? Włócznie? Miecze? Kto mądry przebiera się w przerośnięte puszki po konserwach i wymachuje jakimiś zaostrzonymi kijami i innym złomem? W końcu całe to durne Średniowiecze g... cie obchodzi bo przecież ty chcesz się tylko naparzać.
wyrwałeś z kontekstu fragment zmieniając jego znaczenie.
nie mam nic przeciwko komukolwiek ze środowiska CP, a tym bardziej przeciwko ludziom "na poważnie" zajmującym się tym tematem. ale tego samego oczekuję też z tamtej strony. powiedz mi, czy ja wbijam w dyskusje dotyczące zawodów? albo detali historycznych broni czy innego wyposażenia? nie mam na te tematy zielonego pojęcia i nie interesują mnie one, więc nie zamierzam się w nich wypowiadać, tym bardziej wyzywając osoby zajmujące się nimi od psycholi, kretynów itp.
z jakiej więc racji regularnie grupa śląskich "pasjonatów" atakuje ludzi za wypowiedzi w kwestiach jakie podobno są poniżej ich godności, wiedzy, poziomu "wtajemniczenia"? po co w ogóle się odzywają nie mając nic do powiedzenia oprócz epitetów?
zdaje się, że to ta grupa nie rozumie jakie są skutki tworzenia rozdźwięku w środowisku, dzielenia na "my wszechwiedzący" i "ten głupi motłoch".
nie zamierzam stawiać pomników praprzodkom strzeleckim, ale też nigdy nie będę negował praw ludzi do pasji historycznej w tej dziedzinie. ale na boga - żyjemy dzisiaj, a nie w XIX w, gro broni jaką użytkujemy wyprodukowano teraz i nikt nie ma prawa zabraniać mi możliwości wykorzystywania jej w sposób współczesny.
natomiast te dwa światy łączy wiele elementów przede wszystkim użytkowych tak? czemu więc zamiast dzielić się wiedzą i doświadczeniami, ktoś kto rzuci odmiennym zdaniem jest od razu uznawany za wariata?

jestem w jakiś tam różnych grupach na FB, między innymi dotyczącej dronów. w tej dziedzinie jestem zawodowcem, nie pasjonatem. i owszem drażnią mnie i śmieszą posty z milion razy powtarzającymi się pytaniami, które dla mnie są naiwne, głupie. turlam się ze śmiechu na widok nagrań jakimi ludzie się chwalą. ale nigdy nie piszę im że takie są moje reakcje. jeśli jestem w stanie pomóc w czymś to dzielę się tymi informacjami. jeśli nie to zwyczajnie nie odzywam się.

przytoczony przez Ciebie przykład wybacz jest z d... wzięty.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Marek »

Może żebyś zrozumiał jak jesteś postrzegany przez ludzi którzy mają pojęcie o strzelectwie
wejdź na to twoje forum droniarzy i z pozycji wszystko wiedzącego neofity (bo nim tu jesteś) napisz im ze jak posmarujesz swojego drona czosnkiem to doleci do Izraela.
A potem broń tej bzdury i dyskutuj na siłę jaki czosnek będzie najlepszy.

Tak właśnie jesteś tu postrzegany, guzik wiesz a próbujesz forsowac jakieś własne bzdurne wnioski.
Gdybyś pytał nikt by się nie dziwił, ty jednak pouczasz innych, podobnie jak ten od plaszczowych pocisków, wiedzę macie obaj zerową, a to co piszecie jest czesto żenująco śmieszne.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Willie357 »

Wyciorze,melduję,że przybył kolejny kolorowy złom.Zerknij w swoją biblię i odszyfruj coś z nru 977878.Na razie wiem ,że był w jednostce saperów w kantonie berneńskim.Zapraszam na pierwszą salwę w gronie wyalienowanych społecznie.Zakladam iz wykrecimy po drobnych próbach jedno moa
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: gunsmith »

Panowie po co te pyskówki? Kolega Wycior sensownie odpowiedział, że coś w tym sianiu z pierwszego bębna jednak jest. Obstawiamy na czystą zaoliwioną lufę. Inne opory tarcia i prędkości początkowe. Warto się pochylić bliżej nad tym zagadnieniem. Temat powinien być szczególnie istotny dla tych co strzelają na punkty.
Kolejna sprawa to grupka panów uważa się za jedynych znających się na broni i strzelectwie. Zanim wylejecie wiadro pomyj to odpowiedzcie mnie na te pytania:
1. Gdzie byliście jak przez tyle lat wciskano ludziom Colta SAA 1873 z błędem w konstrukcji, który w skrajnych wypadkach może doprowadzić do tragedii ?
2. Gdzie byliście jak był szał na remika Uberti po 1529 zł. W opisie było lufa czokowana. Napisaliście młodziankom co to jest lufa czokowana?
3. słynne już pociski płaszczowe. Od was powinno to wyjść, że kalibrem pasują ale nie zalecamy bo... Amerykanie produkują już pociski do naszych rewolwerów bite na sztancy w polimerze. Czyli jednak można?
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Willie357 »

Gdzie byli$my?Od poczatku wszem i wobec,24 h na dobę twierdzilismy i twierdzimy ze wsteczna konwersja colta to gowno ktorego szanujacy sie biały człowiek nie powiniem brac do reki.W remikach wszystkich,no moze 99 proc interesuja waskie szczeliny,srebrny błysk,no i aby broń Boże nie było rysy na bębnie.Pociski w polimerze bywają super,sam dość sporo używam.Jeno w scalonej nitro,a to tutaj nie ta piaskownica.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Wycior »

Willie357 pisze: wt 01.maja.2018 - 16:01 odszyfruj coś z nru 977878.
Melduję posłusznie: Karabiner 31 (K31, system Furrer-Schmidt-Rubin), produkcja z początku roku 1952. Gratulacje! Jeżeli był u saperów to będzie ci potrzebny specjalny bagnet pionierski (M1914), taki wielgachny, w metalowej pochwie i z piłką na grzbiecie. Zwykły M1918 też by oczywiście pasował, ale to by było niekoszernie. W każdym razie jak byś chciał przymierzyć który jest bardziej twarzowy to mam obydwa.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Marek »

Od was powinno to wyjść, że kalibrem pasują ale nie zalecamy
Śruby 12 tki tez pasują, ale nie polecamy.

O to chodzi ?

Jak coś jest głupie i nie do tego przeznaczone, to każdy logicznie myślący to wie, z nielogicznymi i tak się nie dogadasz czego mamy przykład.
Nie mam czasu na grafomanię, właśnie szkole następne pokolenie strzelców logicznie myślących, po ich wynikach na tarczy widać, że nie będą musieli szukać własnych niepowodzeń w malowaniu pocisków.
Arab
Bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn 26.wrz.2016 - 16:03
Lokalizacja: Bytom
Moja broń: Długa

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Arab »

Cyrk Monthy Paythona przy was wymięka :) Ubaw po pachy ! Prof. Stanisławski w swym cyklu o "Wyższości świąt Bożego Narodzenia nad "świętami Wielkiej Nocy " by mógł napisać kolejny rozdział . :brawo:
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Willie357 »

Sadam,to nic,zobaczysz dopiero jak upieczemy te kiełbaski....
Wycior,pozostane przy krotkim,z saperskiego delikwent zle schodzi,pamietam ze wspomnień mojego Sw pamieci dziadka,jak istotny jest wlasciwy wzor ,bagnetu,jak zapracowywał na Sw Jerzego musiał niejednokrotnie wspomagać wyciaganie wystrzałem.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Marek »

Zwykły krótki mogę dać Ci przymierzyć, leży u mnie z innymi.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Willie357 »

Jak myslicie pozni wnukowie J W Hardinga,czemu Wild Bill Hickok zaczynał dzień od ponownego załadowania rewolwerow?
Ryba
Posty: 39
Rejestracja: ndz 05.lut.2017 - 18:15
Moja broń:

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Ryba »

Marek pisze: ndz 29.kwie.2018 - 09:37
Japierdole, czy ten trol schowa się wreszcie pod jakiś kamień...
Widzę tu błąd, powinno być Ja pierdole, czy ten trol schowa się wreszcie pod jakiś kamień...
:lol:
Marek! Dalej widzę błąd po Twej poprawie. Powinno być:

Ja pierdolę, czy ten trol schowa się wreszcie pod jakiś kamień? 8)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Wycior »

Willie357 pisze: wt 01.maja.2018 - 20:52 Jak myslicie pozni wnukowie J W Hardinga,czemu Wild Bill Hickok zaczynał dzień od ponownego załadowania rewolwerow?
Wild Bill Hickok podobno codziennie pucował swoje Colty, i to gruntownie, więc chyba nie miał wyboru? (tak, wiem, teraz powstało pytanie po co codziennie je czyścił ...)
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: wyrzucony »

Mam nadzieję, żę chor. Gunsmith pochyli się nad zagadnieniem czystych coltów Hickoka i uwzględni ten aspekt w swej radosnej tfurczości :P
ODPOWIEDZ