Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
tomtap

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: tomtap »

nie da się oprzeć reguł na zdrowym rozsądku. ludzie muszą mieć wyznaczone granice tego co można, jednoznacznie określone zasady, inaczej zaczynają dążyć do anarchii, a w konsekwencji do autodestrukcji. taka cecha nadrzędna naszego gatunku.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: mar_kow »

rosmo pisze: ndz 29.kwie.2018 - 19:28 [...]Osobiście jestem zwolennikiem starej szkoły- wpojenia czego wolno, a czego nie przez perswazję i ostatecznie przez dupochlast dzieciątka. Proste, i działa, chociaż spedalona rzeczywistość stara się toto eliminować. Pozdrawiam wszystkich normalnych.
Stara szkoła jest jak najbardziej na miejscu - ale "dupochlast" na Forum nie wyjdzie... :lol: Musimy pozostać przy perswazji :lol: :lol:
tomtap pisze: ndz 29.kwie.2018 - 19:34 nie da się oprzeć reguł na zdrowym rozsądku. ludzie muszą mieć wyznaczone granice tego co można, [...]
Ty to potrafisz zaprzeczyć samemu sobie... :lol: Raz mnie ganisz że piętnuję a raz popierasz mnie przy wyznaczaniu granic.... :ok:
tomtap

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: tomtap »

Ty możesz innym tłumaczyć, próbować wpajać ten zdrowy rozsądek, ale nie masz "legitymacji" do narzucania i egzekwowania zasad. te granice wyznacza prawo. Twoje działanie w jakiś sposób też jest formą anarchii 8-)
co innego, jeśli zechcesz mieć wpływ na prawo, poprzez włączenie się w proces legislacyjny. poza tą ścieżką wszystko jest niestety luźnym gdybaniem.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: mar_kow »

tomtap pisze: ndz 29.kwie.2018 - 19:52 Ty możesz innym tłumaczyć, próbować wpajać ten zdrowy rozsądek, ale nie masz "legitymacji" do narzucania i egzekwowania zasad. te granice wyznacza prawo. Twoje działanie w jakiś sposób też jest formą anarchii 8-)
[...]
Prawo i owszem ale na Forum użytkownicy mają "legitymację" do egzekwowania zasad. Jeżeli będzie przewaga rozsądku to takie będzie Forum. Jeżeli nie, to przyciągnie "indywidua" które będą się wzajemnie nakręcać pomysłami...
Trudno - niech będę anarchistą (ale bez książeczki... :lol: ) I będę tępił głupotę o ile tylko tak można to nazwać... :-P
tomtap

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: tomtap »

mar_kow pisze: ndz 29.kwie.2018 - 20:05
Prawo i owszem ale na Forum użytkownicy mają "legitymację" do egzekwowania zasad. Jeżeli będzie przewaga rozsądku to takie będzie Forum. Jeżeli nie, to przyciągnie "indywidua" które będą się wzajemnie nakręcać pomysłami...
Trudno - niech będę anarchistą (ale bez książeczki... :lol: ) I będę tępił głupotę o ile tylko tak można to nazwać... :-P
ale rozumiesz, że takie stawianie sprawy to raz standardowy schemat nietolerancji dla każdego kto ma inne zdanie niż twoje, dwa jest ograniczone jedynie do rozmiarów forum co nie zmieni globalnie zachowań i wreszcie trzy, jest to zaprzeczanie rzeczywistości i stanu prawa. cytując klasyka "nie idź tą drogą!" :-D

oczywiście są wewnętrzne regulacje jak regulaminy (forum), ale jeśli stanowią jedynie pretekst do eliminacji niewygodnych mentalnie osób z naszego otoczenia, to w żaden sposób nie stanowią rozwiązania czegokolwiek.
inaczej mówiąc - taka popularna ostatnio zabawa jak banowanie @gunsmitha lepsze efekty dałaby zamieniona na rzeczową, konstruktywną rozmowę. takie moje zdanie...
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: mar_kow »

tomtap pisze: ndz 29.kwie.2018 - 20:20 [...]
ale rozumiesz, że takie stawianie sprawy to raz standardowy schemat nietolerancji dla każdego kto ma inne zdanie niż twoje, dwa jest ograniczone jedynie do rozmiarów forum co nie zmieni globalnie zachowań i wreszcie trzy, jest to zaprzeczanie rzeczywistości i stanu prawa. cytując klasyka "nie idź tą drogą!" :-D
Fakt, nie mam tolerancji na głupotę i idiotyczne zachowania... Dwa, jakoś beżowego @gunsmith nie zauważył bo tylko tutaj troluje... Trzy - stan prawa to tylko drogowskaz ale konsekwencje bolesne...
tomtap pisze: ndz 29.kwie.2018 - 20:20 [...]taka popularna ostatnio zabawa jak banowanie @gunsmitha lepsze efekty dałaby zamieniona na rzeczową, konstruktywną rozmowę. takie moje zdanie...
Ale o czym mamy dyskutować ??? Pierniczyć bez sensu o zawilgoconym prochu w ładowanych 3 miesiące temu bębnach "na gorąco" przechowywanych w uchylonej szafie ??? A może o Rumunach i braku polskiej gościnności - bo można ich było za zdzierstwo ołowiem poczęstować ??? ( no dobra - nie pisał o tym... :lol: )
Ludzie zadają tu różne pytania - ale czy ktoś podobnego pokroju jak @gunsmith ???
raguel pisze: ndz 29.kwie.2018 - 16:05 Pytanie zadane w temacie jest równie niestosowne co "strzeliłem do sąsiada pociskiem 44 i 22gr prochu ZS2 - padł dopiero po 3 strzale, może mi ktoś to wyjaśnić?".
[...]
Strzał w dziesiątkę :ok: Tylko powinno być: do Rumuna...
Przyp...am się i będę... :-P
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: gunsmith »

Jeszcze raz wracając do tematu to czy na strzelnicy nie macie tak, że pierwszy bęben jak lufa czysta i zaoliwiona to bardziej sieje?
Przy okazji jak temat wszedł na tory prawa to moje zdanie jest następujące: Każda ,,cywilna" broń powinna być tylko na rejestrację. Broń CP też jest bronią i powinna podlegać rejestracji i może nie od 18 a od 21 lat. Posiadam EKB bo nie widzę powodu ukrywania tego , że mam taką broń. Do EKB mam tylko jedno zastrzeżenie . Niech format zmienią by mieściła się do portfela bo jak na razie to format do skrytki w samochodzie.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Wycior »

Fascynuje mnie na tym forum fakt że najgorętsze dyskusje rozpalają się tam gdzie zbyteczna jest wiedza a wystarcza jedynie mieć poglądy.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: mar_kow »

gunsmith pisze: ndz 29.kwie.2018 - 20:54 Jeszcze raz wracając do tematu to czy na strzelnicy nie macie tak, że pierwszy bęben jak lufa czysta i zaoliwiona to bardziej sieje?
[...]
Rozumiem że nawiązujesz do pierwszego pytania na 3-ciej stronie dyskusji ??? Nie było lepiej zacząć tak od początku ???
gunsmith pisze: ndz 29.kwie.2018 - 20:54 [...] Broń CP też jest bronią i powinna podlegać rejestracji i może nie od 18 a od 21 lat. [...]
Jakoś w Twoich pytaniach/wypowiedziach tego nie widzę...
gunsmith pisze: ndz 29.kwie.2018 - 20:54 [,...] Posiadam EKB bo nie widzę powodu ukrywania tego , że mam taką broń. [...]
To akurat niczego nie dowodzi... Każdy wyjazd na strzelnicę to wpis oraz zapis wideo z kamer. Zakup broni też pozostawia ślad...
Wycior pisze: ndz 29.kwie.2018 - 21:07 Fascynuje mnie na tym forum fakt że najgorętsze dyskusje rozpalają się tam gdzie zbyteczna jest wiedza a wystarcza jedynie mieć poglądy.
A wystarczy zdusić zarzewie dyskusji...
tomtap

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: tomtap »

Wycior pisze: ndz 29.kwie.2018 - 21:07 Fascynuje mnie na tym forum fakt że najgorętsze dyskusje rozpalają się tam gdzie zbyteczna jest wiedza a wystarcza jedynie mieć poglądy.
no przecież dyskusja o oczywistościach, jednoznacznie określonych zasadach nie ma sensu :-D

miejsce na dyskusję powstaje tam, gdzie istnieje obszar wątpliwości, interpretacji. czy to źle?
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: gunsmith »

Panowie ja proszę bez osobistych wycieczek. Ten pierwszy bęben to zagwozdka. Ja na zawody nie jeżdżę i o punkty nie walczę ale coś w tym jest. Lufa zaoliwiona, inne opory tarcia a co za tym idzie prędkości początkowe. Sam nie wiem ale nie czuję, że proch zawilgocony czy strzał jakiś zwolniony. Normalnie wali tylko sieje. Wiem że nieraz nie zwraca się uwagi. Sprawdźmy to może warto na punkty strzelać dopiero z drugiego bębna? Z broni po ,,dotarciu".
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: gunsmith »

Kolego Wycior widzisz jak to jest. Ja pytałem o wiedzę i doświadczenie w konkretnym przypadku a jak poszło... Człowiek strzela a Pan Bóg kule nosi. Panowie szanujmy się. Ja szanuję wiedzę . Różnice zdań zawsze można sprawdzić na tarczy na strzelnicy wiecie, ze na to jestem otwarty i walkowerem nie oddam. Admini forum Wy to mi podziękujcie bo jak ja coś napiszę jak akurat nie mam bana to aż gorąco. Jak zbanowany to przez trzy dni nie ma nowego wpisu. Pamiętajcie, że ludzie swój rozum mają.Dziecinna rymowanka: Zgoda buduje niezgoda rujnuje.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Wycior »

Z pierwszymi strzałami we wszystkim tak jest - w broni odprzodowej w szczególności. Z takiego np. karabinu wojskowego pierwsze 2-3 strzały lecą inaczej a V0 też mocno odbiega od średniej. Potem lufa się stabilizuje i już strzela się powtarzalnie. Pytanie czy naprawdę chodzi o pierwszy bęben czy po prostu o pierwszych kilka strzałów z czystej lufy, w której po miesiącu-dwóch przysechł olej. O zawilgocenie prochu też może chodzić, ale warto to sprawdzić. Wsadź sobie, kolego gunsmith, nabity, ale nie zakapiszonowany bęben albo cały rewolwer do zamykanego na strunę woreczka z silikonowym pochłaniaczem wilgoci, odczekaj te 2 miesiące i zrób ponowną próbę. Jeżeli tym razem będzie OK to sprawa jasna - wcześniej proch ciągnął wilgoć z powietrza. Jeszcze inna możliwość to smar którym zasmarowujesz komory od frontu. Niektóry smar po takim czasie potrafi stwardnąć albo przyschnąć. Poza tym nabijałeś na ciepło - roztopiony smar mógł spenetrować mikroszczeliny między kulą a ścianą będna a potem się zestalił a z upływem czasu dodatkowo stwardniał. Przy ładowaniu na zimno tego nie ma. Na twoim miejscu zrobiłbym parę eksperymentów i postrzelałbym przez chrono, patrząc jak się zmienia V0. Ludzie chrono nie doceniają ale jego użycie potrafi zaoszczędzić kilogramy ołowiu.
tomtap

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: tomtap »

Wycior pisze: pn 30.kwie.2018 - 00:25 Z pierwszymi strzałami we wszystkim tak jest - w broni odprzodowej w szczególności. Z takiego np. karabinu wojskowego pierwsze 2-3 strzały lecą inaczej a V0 też mocno odbiega od średniej. Potem lufa się stabilizuje i już strzela się powtarzalnie. Pytanie czy naprawdę chodzi o pierwszy bęben czy po prostu o pierwszych kilka strzałów z czystej lufy, w której po miesiącu-dwóch przysechł olej. O zawilgocenie prochu też może chodzić, ale warto to sprawdzić. Wsadź sobie, kolego gunsmith, nabity, ale nie zakapiszonowany bęben albo cały rewolwer do zamykanego na strunę woreczka z silikonowym pochłaniaczem wilgoci, odczekaj te 2 miesiące i zrób ponowną próbę. Jeżeli tym razem będzie OK to sprawa jasna - wcześniej proch ciągnął wilgoć z powietrza. Jeszcze inna możliwość to smar którym zasmarowujesz komory od frontu. Niektóry smar po takim czasie potrafi stwardnąć albo przyschnąć. Poza tym nabijałeś na ciepło - roztopiony smar mógł spenetrować mikroszczeliny między kulą a ścianą będna a potem się zestalił a z upływem czasu dodatkowo stwardniał. Przy ładowaniu na zimno tego nie ma. Na twoim miejscu zrobiłbym parę eksperymentów i postrzelałbym przez chrono, patrząc jak się zmienia V0. Ludzie chrono nie doceniają ale jego użycie potrafi zaoszczędzić kilogramy ołowiu.
czyli jednak można odpowiedzieć rzeczowo?

@Wycior - szacunek :brawo:

p.s.
w miejsce silikonowego pochłaniacza może też być garść ryżu.
nie każdy zasmarowuje komory, ja daję jedynie cienką filcową przybitkę z odrobiną smaru między pocisk/ładunek, ale opisany efekt może być podobny bo pocisk jest wciskany w komorę "po smarze".
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Nie potrafię tego logicznie zdefiniować.

Post autor: Wycior »

tomtap pisze: pn 30.kwie.2018 - 08:13 czyli jednak można odpowiedzieć rzeczowo?
Mylisz się, to jest tylko gdybanie i wróżenie z fusów. Postanowiłem bowiem przyłączyć się do modnego trendu i zabrać głos w sprawach na których się nie znam. Zawsze ładowałem broń na strzelnicy, dlatego praktyczne doświadczenie z przechowywaniem nabitych pukawek mam zerowe.
ODPOWIEDZ