Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
chomar
Posty: 3
Rejestracja: śr 18.kwie.2018 - 10:50
Moja broń: brak

Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: chomar »

Na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Jestem świeżakiem, mam nadzieje że pytanie we właściwym dziale ale do rzeczy.
Chciałbym zakupić pierwszego czarnoprochowca i zastanawiam się nad Remingtonem 1858 firmy Uberti 8 cal kal 44 w nierdzewce. Wyczytałem że nie tylko model ale i sklep z którego kupujemy jest istotny, jestem z trojmiasta i w pobliżu nic nie znalazłem i zastanawiam się nad wyjazdem do Warszawy do firmy "KALIBER". Czy przy zakupie nowego sprzętu również należy zmierzyć szczelinę, sprawdzić osiowość itp ?
Jeszcze jedno pytanie znalazłem takie ogłoszenie czy warto się nad tym zastanowić, ewentualnie ktoś by mógł pomóc przy jego zakupie ? Sprzęt mi się podoba z góry dziękuje za odpowiedzi

https://www.olx.pl/oferta/rewolwer-czar ... 1;promoted
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: Ptaku_1 »

Warto sprawdzić wszystko. Na wyjazdy do sklepu moim zdaniem szkoda czasu kupując w sklepie przez net masz prawo zwrotu przez 14 dni. W domu lepiej sprawdzisz broń na spokojnie bez presji sprzedawcy to raz a dwa zaoszczędzisz czas i pieniądze wydane na benzynę.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: Zurek »

Od tego Pana zostaw. Byłem osobiście i żaden z pokazywanych rewolwerów nie był w takim stanie jak w opisie. Do tego umowy nie uświadczysz. Niby wyprzedaż kolekcji, a moim zdaniem Janusz biznesu handlujacy złomem z helmucji. Rewolwery ładnie wyglądają z zewnątrz, ale są tak spolerowane, że punc nie ma, lub są ledwo widoczne.
chomar
Posty: 3
Rejestracja: śr 18.kwie.2018 - 10:50
Moja broń: brak

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: chomar »

Zurek pisze: śr 18.kwie.2018 - 12:46 Od tego Pana zostaw. Byłem osobiście i żaden z pokazywanych rewolwerów nie był w takim stanie jak w opisie. Do tego umowy nie uświadczysz. Niby wyprzedaż kolekcji, a moim zdaniem Janusz biznesu handlujacy złomem z helmucji. Rewolwery ładnie wyglądają z zewnątrz, ale są tak spolerowane, że punc nie ma, lub są ledwo widoczne.
Właśnie bałem się że kupię taką używkę bez wiedzy a później problem...
Dziękuje za odpowiedzi. Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie jak wygląda sprawa samego zakupu ? Domyślam się że sprzedawcy pokazuje dowód osobisty np. jak przy zakupie alkoholu a jak wygląda sprawa przez internet ? Widziałem że trzeba w niektórych sklepach wysyłać skan dowodu jakoś nie przemawia do mnie to rozwiązanie czy są inne możliwości ?
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: Ptaku_1 »

Ja ostatnio kupowałem w Sharg i Pani z sklepu do mnie zadzwoniła i poprosiła o sam numer dowodu, podyktowałem jej i tyle. Numeru PESEL nie podawałem.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: Zurek »

Możesz zrobić fotkę przodu. Im potrzebny jest nr dokumentu.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: RedGuy »

Na pewno warto sprawdzić czy to nową czy użynaną sztukę i najważniejsze nie napalać się. Jeśli jedziesz do stacjonarnego sklepu warto sobie wziąć kogoś z doświadczeniem. Jeśli decydujesz się samemu sprawdzić poczytaj tematy odnośnie kupowania, co i jak sprawdzić. Nie ma co się wstydzić wizyty w sklepie z patyczkiem i szczelinomierzem, jeśli sprzedawca będzie miał jakieś obiekcje to sobie odpuść, niema super okazji i jeśli coś jest za pół ceny to pewnie jest tyle warte. Jeśli chodzi o dane osobowe to tego nie przeskoczysz, w stacjonarnym będą wołać dowód a w sklepie internetowym skan.
Czy trzymałeś w ręku remingtona albo do colta? Warto podjechać do stacjonarnego sklepu i się przymierzyć. Ja przymierzałem się do remingtona a skończyłem na colcie. Dlaczego inox?
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: Zurek »

Ja miałem dylemat czy remik czy colt i mam oba :-D i jak kolega radzi, czy to nowy czy używka warto sprawdzić.
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: gunsmith »

W Polsce bezpośrednim importerem nowych rewolwerów Uberti jest firma Kaliber.pl a Pietty firma sharg.pl. Każdy sprzedawany w Polsce rewolwer w różnych sklepach jest sprowadzony do Polski tylko przez te dwie firmy. Ja osobiście kupowałem przez internet w sklepie Strzelec z Zielonej Góry. Ceny miał lepsze niż firma Kaliber i nie wciska na siłę niby niezbędnych gadżetów.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: RedGuy »

Coś w tym jest. Kupowałem Colta w Pentagonie i jak przedłużałem gwarancję to wysyłałem papiery do Kaliber.pl.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: Zurek »

Kaliber chyba też jest dystrybutorem Pedersoli
chomar
Posty: 3
Rejestracja: śr 18.kwie.2018 - 10:50
Moja broń: brak

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: chomar »

Dziękuje wszystkim za odpowiedź nie sądziłem że w tak krótkim czasie tyle osób dołączy się do dyskusji. Jeden z kolegów zapytał czy trzymałem colta/remingtona odp. nie, nie trzymałem ani jednego ani drugiego natomiast na pierwszą sztukę pomyślałem o remingtonie ponieważ ma pobojczyk, zamknięty szkielet a inox z jednej strony walor estetyczny a z drugiej trochę łatwiejszy w utrzymaniu przynajmniej tak mi się wydaje. Na przyszłość nie wykluczam Colta.
Na chwilę obecną jestem wstępnie umówiony z firmą "doctor gun", mają przynajmniej kilka egzemplarzy na stanie w przeciwieństwie do innych sklepów (po 1 sztuce) i sami sprawdzają sprzęt przy dostawie (grubość szczelin oraz osiowość).
Sprzedawca zainteresował mnie jednym faktem okazuje się że ma dwa rodzaje rewolwerów które mnie interesują mianowicie Uberti 8 cali cal 44 inox za 2250zł oraz (poprawcie mnie jeżeli się mylę) Uberti & Hege 8 cali cal 44 inox tez remington 1858 za 2188zł. Jak zapytałem się czym się różnią to usłyszałem że miejscem dostaw Polska / zagranica ... Możecie mi to jakoś wyjaśnić ?
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: gunsmith »

Coś w tym jest. To fakt. Jak reklamowałem byk w konstrukcji konwersji Colta SAA 1873 to firma Kaliber.pl odesłała mnie do sklepu Strzelec w Zielonej Górze bo tam kupiłem a to że oni go sprowadzili to pikuś. Działanie na zmęczenie. Każdy Colt SAA 1873 w tej konwersji jest walnięty w obu włoskich firmach. Kury szczać prowadzać a nie broń projektować. Polacy zgłosili to Włochom, ci olali a że ten model dobrze się sprzedaje to nasi sprzedają w najlepsze. Bo to co nas podnieca to się nazywa kasa. Nawet nie kwestionują, że jest byk. Reklamacja oficjalna to mój rewolwer do sprzedawcy w Zielonej Górze. Z ZG do Warszawy do importera. A ja jestem z Warszawy. To, że ja nie reklamuję tylko mojego rewolweru tylko byk w konstrukcji i takie same mają w sklepie to nie. Oficjalne stanowisko firmy Kaliber:,, W ocenie naszego rusznikarza broń musi być wysłana do producenta..." Nie wiem po co bo ja też rusznikarz i parę roczników dobrych rusznikarzy, puszkarzy i optyków to wychowałem. Z rozmów ze sprzedawcą w ZG to powinni po cichu poprawić bubel, wymienić walnięte bębny bez nagłaśniania a mnie podziękować.Tylko ponoć im na dekiel wali bo kontrakty z policji i wojska. Po trzech miesiącach oficjalna odpowiedź firmy Kaliber: Reklamowana szczelina pomiędzy bębnem a koroną lufy nie została uznana.... Ciekawe bo ja cały czas reklamuję byk w konstrukcji i to nie drobiazg tylko poważna sprawa co może skończyć się nieszczęściem. To wszystko mam na mailach. Tak tak tam stoi: ,,szczelina pomiędzy bębnem a koroną lufy..." A zapomniałem, że tu wielu młodzianków. Pocisk z bębna wchodzi do lufy poprzez stożek przejściowy a wylot lufy wieńczy korona lufy. Gdzie bęben a gdzie wylot? Profesjonaliści inaczej.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: Zurek »

Dokładnie to samo miałem z shargiem. Jestem z Warszawy, kupiłem wysyłkowa z Żywca i trzeba odesłać do sklepu, oni do sharga i w drugą stronę to samo. Nie dało się dogadać że sklep u nich reklamuje, a ja tylko dostarczę wadliwy produkt.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Pierwszy zakup rewolweru remingtona

Post autor: mar_kow »

chomar pisze: śr 18.kwie.2018 - 23:13 [...]
Sprzedawca zainteresował mnie jednym faktem okazuje się że ma dwa rodzaje rewolwerów które mnie interesują mianowicie Uberti 8 cali cal 44 inox za 2250zł oraz (poprawcie mnie jeżeli się mylę) Uberti & Hege 8 cali cal 44 inox tez remington 1858 za 2188zł. Jak zapytałem się czym się różnią to usłyszałem że miejscem dostaw Polska / zagranica ... Możecie mi to jakoś wyjaśnić ?
Uberti & Hege jest to dalej produkt Uberti ale lekko "poprawiany" przez firmę Hege z Niemiec ( http://www.waffen-hege.de/ ). po prostu ściągają produkty z Włoch, dodają polerkę, koronę lufy, zdobienia itp. i sprzedają o ok. 200-400zl więcej. Polacy biorą sprzęt bezpośrednio z Włoch i od Hege z Niemiec. Na lufie jest grawerka Uberti & Hege. Niektórzy twierdzą że do Niemiec Włosi wysyłają lepszy towar niż do polski. Trudno to stwierdzić ale do "wykończenia" warto dopłacić parę złotych, choć u mnie blokada sklepuje bębenek. Rozbierałem go parę razy więc mogłem coś źle skręcić... Duża różnica pomiędzy INOX'ami może też wynikać czy to wersja normalna czy "target" z regulowanymi przyrządami celowniczymi. Z doświadczenia dopowiem że niekoniecznie warto brać target. Ja jestem przyzwyczajony do klasycznej broni więc wybrałem target.
ODPOWIEDZ