Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
karion
Posty: 41
Rejestracja: pt 05.lut.2016 - 18:58
Moja broń:

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: karion »

Derringery great guny też są niezgodne jak większość broni która ma sporo odstaje od oryginałów.
Również nie podzielam niebezpiecznych eksperymentów innych niż zaleca producent w pełni się z tobą zgodzę. Zdaje się że poruszył temat że pewne pociski są w USA używane więc może warto o tym porozmawiać za przeciw i dlaczego tak a dlaczego nie, po to mamy język jesteśmy cywilizowani dojrzali i cierpliwi żeby rozmawiać a jeśli ktoś nie ma chęci nie musi przecież tego robić. Zawsze przyjdą nowi i temat wróci jedyne co znajdą w historii forum to obrażanie i zobaczą jak to środowisko wygląda, sporo ludzi zagląda jednak do historii i kiedy temat będzie obgadany to unikniemy podobnych dyskusji i tematów.

Derek chodzi mi wyłącznie o formę grzecznościową , nie neguje wiedzy bronioznawczej technicznej ani teoretycznej kolegi to odrębna sprawa. Uczestniczę na wielu różnych forach ale na żadnych nie spotykam się z taką ilością jadu,agresji i obrażania co o broni. Ludzie mają wiele problemów są sfrustrowani i do niczego dobrego to nie prowadzi, ludzi obrażaniem się nie przekona zresztą nie ma też dowodów na to iż kolega to robi co napisał jest to tylko dyskusja jakich jest setki.
Wystarczy tylko zobaczyć jak wygląda aktywność niegdyś na największym forum upadła ludzie przeszli na inne między innymi tu i to zaczyna wracać, oby nie wróciło do końca.
Mam nadzieje że dyskusja zejdzie na przyjaźniejszą atmosferę.
Pozdrawiam i nieco zrozumienia.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: wyrzucony »

Niestety chor. Gunsmith to zrobił czyli strzelał z remika pociskami płaszczowymi i dostał zakaz takiego strzelania na ZKS-ie o czym sam napisał.
Dlatego czasami tak bardzo nam zależy by taki delikwent nie propagował swoich wymysłów jako prawidłowe i słuszne bo "on się zna".
Gdyby napisał "mam pomysła" a jakby tak ... to co ? Dostałby odpowiedź, fakt czasami prześmiewczą (jak kiedyś odkrywca łusek z bateryjek do remika), że to poroniony pomysł bo ... albo by dowiedział się od tych co dłużej strzelają niż jeden sezon - Spróbuj.
Konwnanse muszą iść na bok gdy ktoś propaguje pomysły zagrażające zdrowiu i życiu!
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: Willie357 »

Kolego karion,bez urazy,ale broń,to nie forum o nawożeniu pelargonii w skrzynkach.Tym samym nie bedziemy radosnie wymachiwać konewkami,poklepywać się z zachwytem po fiutkach i rozkoszować się zielenią listeczkow.Kto ma dostać po łbie dostanie,a kto oklaski i ukłony też je usłyszy.Matka natura to co prawda dziwka,ale jej pomysł o jednej dziurze w tyłku jest sensowny,i nalezy robić wszystko aby w wyniku radosnej tworczości przerożnej bandy cymbałów nie dorobić się kolejnej.Czystość rasowa to kolejny fragnent mozaiki.Ot i tyle.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: Wycior »

karion pisze: wt 24.kwie.2018 - 19:40 Cechy charakteru można zobaczyć po stylu i zawartości postów
W takim razie popracuj może na stylem swoich postów ponieważ rażą językowym niechlujstwem. Formułujesz opinię o całym forum na podstawie pojedynczego wątku w którym obwołałeś się trybunem uciśnionych dyletantów. Czy taka skłonność do pochopnych opinii nie mówi czegoś o cechach charakteru? Zajrzyj może do innych działów, gdzie odbywa się ożywiona, koleżeńska dyskusja w rzeczowej i kulturalnej atmosferze. Nikt nie wrzucił tam jednak jabłka niezgody, jak uczynił to w niniejszym wątku po raz któryś z rzędu kolega gunsmith.
Marek
Stary bywalec
Posty: 808
Rejestracja: śr 11.paź.2006 - 10:45
Lokalizacja: Gliwice
Moja broń:

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: Marek »

Bardzo trafnie to ujął Nev redneck
Jednak na tym forum każda dyskusja z góry wyglądająca na sensowną kończy się gównoburzą i pyskówką ignorantów pokroju tamtapta.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: RedGuy »

Widzę że temat na nowo rozgorzał a ja mam do autora pewną kwestię do przemyśleń. Czytając UOBiA natrafiłem na pewien akapit, mianowicie jeden z punktów Art. 10. 1.
"6. Zabronione jest posiadanie amunicji szczególnie niebezpiecznej w postaci:
1) amunicji z pociskami wypełnionymi materiałami wybuchowymi, zapalającymi albo innymi substancjami, których działanie zagraża życiu lub zdrowiu oraz pocisków do takiej amunicji;
2) amunicji z pociskami pełnopłaszczowymi zawierającymi rdzeń wykonany z materiału twardszego niż stop ołowiu;
3) amunicji z pociskami podkalibrowymi, z płaszczem lub elementem wiodącym wykonanym z tworzyw sztucznych, z wyłączeniem amunicji przeznaczonej do strzelania z broni gładkolufowej;"
O ile pamiętam cały zgrzyt powstał po tym jak Pan chorąży wspomniał o strzelaniu z kontrowersyjnych pocisków. Jeśli ustawa o broni zabrania posiadania takich pocisków to może niema się co chwalić używaniem ich a przez to promować wśród innych? Czy to płaszcz, polimer czy lukier z pączków prawo mamy jakie mamy.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: zbiho »

Czyli jego pełnopłaszczowe pociski z rdzeniem z ołowiu są dozwolone, o to ci chodziło, czy udowadniasz coś odwrotnego i sam nioe rozumiesz coś zacytował?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: RedGuy »

gunsmith pisze: czw 19.kwie.2018 - 22:41 ...Kolejna sprawa to rdzeń stalowy w pociskach...
O to mnie panie chodziło. Nie mam zamiaru wytykać czegoś, po prostu wydaje mi się że taki pocisk to już chyba się pod zakaz łapie - ale mogę się mylić.
Willie357
Bywalec
Posty: 180
Rejestracja: wt 26.gru.2006 - 21:54
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie
Moja broń: liczna

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: Willie357 »

Pomińmy kwestie prawne,wystarczy,ze jednoczesne połaczenie Remingtona NMA i rozważań o pociskach rdzeniowych nieodparcie przypomina wymachiwanie tubką żelu na paradzie rowności........
kamilgrzy
Bywalec
Posty: 243
Rejestracja: ndz 13.mar.2016 - 16:54
Lokalizacja: Lubelskie
Moja broń:

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: kamilgrzy »

Ten temat to robienie burzy w szklance wody.
Każdy będzie miał tu rację których zajadle będzie bronił, jak to mówi mój Wuj "mamy przecież demokrację"
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: gunsmith »

Cytowany i wyrwany z kontekstu fragment o rdzeniu stalowym dotyczy jego zastosowań w pociskach. Strzelnice często używają amunicji z rezerw wojskowych. W amunicji pistoletowej praktycznie nie występuje za wyjątkiem 9 mm Makarowa. Dobrze wiedzieć dla własnego bezpieczeństwa bo stal potrafi odbić się od twardej przeszkody. Nie ma za to nic, że chcę z takiej amunicji strzelać z broni czarnoprochowej. Nawet przez myśl mnie to nie przeszło. Można sprawdzić cały wątek. Otwiera drugą stronę tego tematu.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: RedGuy »

Nie no spoko. Nie miałem zamiaru się do kogoś dowalić. Czytałem po nocnej zmianie i chyba coś źle zrozumiałem ;(
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: Wycior »

Mówiąc szczerze ja też odebrałem post kolegi gunsmitha jako ostrzeżenie przed stalowymi rdzeniami a nie jako zachetę do ich stosowania. Kolego gunsmith, jak już kiedyś zaczęliśmy o Goriunowie i wspomniałeś o wersji czołgowej, to jeszcze parę pytań:
1. Rozumiem ze kursowy km odpalał kierowca czołgu. Jak się to odpalanie odbywało: elektrycznie, linką Bowdena, jakimś innym wynalazkiem?
2. W jaki sposób przeładowywało się ten kursowy km, np. po zacięciu? Robił to kierowca ręcznie czy był jakiś mechaniczny patent?
3. Czy dla kierowcy była jakaś pomoc celownicza dla kursowego km, np. znacznik w peryskopie, czy też strzelał wyłącznie na "czuja" i zającom na postrach?
4. W kursowym km stosowało się amunicję zwykłą czy smugową, aby kierowca przynajmniej widział jak strzela?
Ostatnio zmieniony czw 26.kwie.2018 - 10:36 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
wyrzucony
Stary bywalec
Posty: 930
Rejestracja: pt 13.maja.2016 - 22:03
Moja broń: brak

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: wyrzucony »

Hej Wycior a może tak przenieś te pytania do innego watku bardziej adekwatnego do waszej rozmowy ?
To się ma nijak do CP a tym bardziej do tematu tego wątku.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Remik i Colt SAA.Niuanse z XIX wieku.

Post autor: Wycior »

Tak jest! W takim razie może jakiś admin się zlituje i przeniesie to do działu WBP np. pod tytułem: Strzeladła LWP?
ODPOWIEDZ