Uberti & Pietta obecnie.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Andersh »

Trzeba napisac petycje do Pietty zeby sie przylozyla do roboty.
gunsmith
Posty: 59
Rejestracja: śr 15.lis.2017 - 21:05
Lokalizacja: Warszawa
Moja broń: Colt SAA i Remik NMA

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: gunsmith »

Nie głębokość a skok gwintu. Powinien być 18" a nie 30". Oni to wiedzą te droższe robią w 18". Można kupić współczesną lufę i tokarz ją zaadaptuje. Dać mu rysunek na stożek przejściowy i koronę lufy. Można zrobić lufy krótkie i długie karabinowe do jednego rewolweru. Wykręcić na gorąco włoski szajs i za 500 zł można mieć komplet na każdą okazję. Jak dzieciakiem byłem to miałem tatowego mauzera obrzyna. Lufa wkręcała i wykręcała się ręką. Mogłem dobierać długość luf. Kolejna sprawa to stal. Broń nawet ta współczesna nie może być robiona z twardych hartowanych stali bo się rozleci w drzazgi. Amerykańska super stal lufowa to 38 HRC a siekiera ponad 50. Utwardza się na różne sposoby tylko przewód lufy tam gdzie idzie pocisk. Cjanowanie, nawęglanie, chrom techniczny itd.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Ptaku_1 »

Andersh nie trzeba nic pisać do producenta jak chcesz lepszy to kupujesz innego producenta, to tak samo jak z autami chcesz mieć nowe i tanie to kupujesz Dacie, chcesz lepsze kupujesz Toyote. To taki segment rynku broń dla początkujących do strzelania dla zabawy /relaksu a nie dla zawodników.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Andersh »

Czy ktos ma doswiadczenie z Pietta DeLux? Roznica w Remingtonach sa tylko grawery czy ogolnie wykonane z wieksza dbaloscia?
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Zurek »

Mam deluxa w niklu i pracuje bajka, spust seryjnie lżejszy niż w innych modelach które oglądałem, ale zmiękczenia jednak wymaga. Szczelina 0,1mm, równa. Blokada bębna wskakuje idealnie w czas. Są jakby lepiej wykonane, przynajmniej ten który mam.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Ptaku_1 »

Zurek pisze: ndz 08.kwie.2018 - 18:26 Do pietty możesz zasypać całą komorę. Przynajmniej tak w instrukcji piszą. Max 30gr
Tak dla jasności fotka z świeżutkiej instrukcji Pietty

Obrazek
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Andersh »

Ptaku_1 pisze: pt 13.kwie.2018 - 19:51 Tak dla jasności fotka z świeżutkiej instrukcji Pietty
Uuu...masz juz w domku?! Opowiadaj
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Ptaku_1 »

No w dziale z fotkami się chwaliłem.
dam
Posty: 24
Rejestracja: czw 03.maja.2018 - 16:09
Moja broń: brak

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: dam »

jako że jestem nowy na forum , przywitam się.
Co do dyskusji na temat pietty vs uberti , i temacie gwintów - uberti ma minimalnie głębszy od pietty , jednak pietta ma szersze pola gwintu , uberti szersze bruzdy -czyli pietta jest ciasniejsza - przynajmniej w coltach , skok ok 1-32 , natomiast remington od pietty ma już wąskie pola , a co dziwne gwint 1-16 (choć w opisach sklepu jest równiweż 1-32. Pietta ma też ciaśniejsze same komory od uberti -ok 447.
dam
Posty: 24
Rejestracja: czw 03.maja.2018 - 16:09
Moja broń: brak

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: dam »

Aha , colty od pietty dobrze reagują na pociski stożkowe (ok 170 gr)z relatywnie sporą naważką (25 gr) , remington lepiej od kul reaguje na conicale ( choć te popularne od lee , są troche ciężkie , ale ujdą) . Co do naważek to kwestia praktyli , ale remington od pietty spokojnie wytrzymuje i 36 gr .
gondoljerzy
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: czw 09.mar.2017 - 13:35
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: gondoljerzy »

dam pisze: czw 03.maja.2018 - 16:27 ... natomiast remington od pietty ma już wąskie pola , a co dziwne gwint 1-16 (choć w opisach sklepu jest równiweż 1-32. Pietta ma też ciaśniejsze same komory od uberti -ok 447.
Komory bębna w swoim Remiku Pietty kiedyś mierzyłem i zgadza się, mają około 11,35-11,4mm czyli ,447 w calach. Z kolei z gwintem lufy mnie zaskoczyłeś. Wychodzi moje małe doświadczenie, bo w lufę zdarzało mi się zaglądać, ale nie zwróciłem uwagi na skręt. Dane producenta podają 1-32, a tymczasem w lufie 8 cali gwint robi pół obrotu. Czyli w realu jest 1 obrót na 16 cali.
gunsmith pisze: pn 09.kwie.2018 - 23:24 ... Nie głębokość a skok gwintu. Powinien być 18" a nie 30". Oni to wiedzą te droższe robią w 18". ...
Kolego gunsmith, a twój Remington jest produkcji Pietty czy Uberti?
dam
Posty: 24
Rejestracja: czw 03.maja.2018 - 16:09
Moja broń: brak

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: dam »

Tak, też byłem zaskoczony, ale skapnąłem się całkiem niedawno podczas czyszczenia. Po prostu przy kuli dość loteryjnie trafiał , a może ja słaby jestem.Natomiast przy pocisku udawało sią trafić i środek mimo że dalej raczej siał po tarczy. Oczywiście była to również suma moich błędów , może coś robię źle , może chwyt nie wiem , w coltach mam znacznie lepsze efekty , choć widzę taka tendencje że jak juz nie trafiam , to w colcie raczej idzie górą a w remiku w dołem.
AdamRacz
Posty: 3
Rejestracja: sob 05.maja.2018 - 00:25
Moja broń: brak

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: AdamRacz »

Witam,

Podepnę się do tematu:
Mam coś takiego do oddania jak w tytule?

1. Cal. 36, Navy Model, Euroarms Brescia, Punce WfW oraz PN, lufa gwintowana, sprawny
2. Cal. 44, Euroarms of America, Rogers & Spencer, Utica N-Y, Punce PN i znak CF

Tel. 574-226-140
Zapraszam
Załączniki
DSC_1891.JPG
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: RedGuy »

A gdzie to chcesz oddać?
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: RedGuy »

A gdzie to chcesz oddać?(no i zdublowalo post😤)
ODPOWIEDZ