Uberti & Pietta obecnie.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Ritcheer
Posty: 53
Rejestracja: wt 02.sie.2016 - 16:02
Moja broń:

Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Ritcheer »

Cześć wszystkim!

Wiem, że temat jest wałkowany od dłuższego czasu i co jakiś czas pojawia się na nowo.
Interesuje mnie obecny stan rzeczy. Gdzieniegdzie można przeczytać, że pietta ma nowe maszyny i ich jakość bardzo się poprawiła, a w przypadku uberti spadła, zwłaszcza jakość materiału (co jest dla mnie najistotniejsze).
Rewolwer której firmy byłby lepszym wyborem ? Dodam, że nie boję się drobnych poprawek związanych ze spasowaniem. Ważna jest niezmienna - czyli jakość materiału i mechanizmów.
Pytam pod kątem colta navy .36. lufa 7,5". :-)
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Andersh »

Kupujac tu czy tam trzeba sobie uswiadomic, ze jest to "zabawka" na kilka sezonow, a nie cos co zostanie w rodzinie, bedzie przekazywane z pokolenia na pokolenie a za 150 lat wystawione na aukcje w cenie 10cio krotnie wyzszej niz kupujemy dzisiaj.
Tez stoje przed zakupem, raczej Remingtona. O ile bylem nastawiony na Uberti o tyle po zglebieniu tematu nie odrzucam oferty Pietty, tym bardziej, ze roznica w cenie potrafi byc znaczna a zakup broni to dopiero poczatek wydatkow. Oba spelnia swoja funkcje, oba maja zalety i wady.
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: raguel »

Nie chce mi się pisać drugi raz, bo pisałem wczoraj

viewtopic.php?f=10&t=3370#p32682

Dodam jedynie, że uberti są lepiej spasowane, widać po prostu pracę ręczną, w szczególności w ustawianiu timingu na popychaczu bębna. Pietta ma gorsze wykończenie, widoczne są rysy i inne efekty pośpiechu, niechlujstwa przy obróbce stali. Mimo to stal jest zdecydowanie twardsza. Poza tym jedno i drugie strzela dobrze, a patrząc na ostatnie promo w shargu, brałbym piettę.
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Bob »

raguel pisze: ndz 08.kwie.2018 - 15:46 Nie chce mi się pisać drugi raz, bo pisałem wczoraj

viewtopic.php?f=10&t=3370#p32682

Dodam jedynie, że uberti są lepiej spasowane, widać po prostu pracę ręczną, w szczególności w ustawianiu timingu na popychaczu bębna. Pietta ma gorsze wykończenie, widoczne są rysy i inne efekty pośpiechu, niechlujstwa przy obróbce stali. Mimo to stal jest zdecydowanie twardsza. Poza tym jedno i drugie strzela dobrze, a patrząc na ostatnie promo w shargu, brałbym piettę.
Co do timmingu to zobacz moj bęben Uberti viewtopic.php?f=17&t=3354
Miałem Piette i nawet ryskinie było w tym miejscu fakt że porównanie Pietta i Uberti Hege to lepsz korona lufy, głębszy gwint i lżejszy spust w Uberti
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: amigo »

Ritcheer - " nowe maszyny Pietty " - poleca na beżowym forum temat " Nowa jakość Pietty ", są ciekawe zdjęcia :)
Norbi169
Posty: 80
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 10:37
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Norbi169 »

Na jakiej stronie można poczytać ten artykuł „nowe maszyny pietty” jeżeli nie można promować innego fora to czy można o wiadomość na pw? Ogólnie sam zastanawiam się ciagle nad firma w której miałbym kupić swój rewolwer i nie powiem pietta bardzo mnie przekonuje ale martwi mnie najbardziej to ze można dawac tylko małe ilości prochu, nie ukrywam ze marzy m Isię strzelac z dużych ilością prochu aby było mocne jebut :) bo czytałem ze niby w piette wchodzi mniej prochu i bębenki są nadkalibrowe czy odwrotnie?
Ostatnio zmieniony ndz 08.kwie.2018 - 18:32 przez Norbi169, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Zurek »

Do pietty możesz zasypać całą komorę. Przynajmniej tak w instrukcji piszą. Max 30gr
Norbi169
Posty: 80
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 10:37
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Norbi169 »

Teoretycznie można ale jak jest w praktyce? 😂
Awatar użytkownika
Zurek
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: śr 28.mar.2018 - 23:21
Moja broń: Remington 1858 .44, Zouave 1863 .58

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Zurek »

Pewnie tak, że jeśli został tak przestrzelony i producent takie dane podaje to jest bezpiecznie. Na pewno więcej wytrzyma niż słabe stale w obecnych uberti. Piette trzeba trochę bardziej dopieścić, ale lepsze to niż wymieniać elementy ze słabej stali.
Norbi169
Posty: 80
Rejestracja: czw 14.wrz.2017 - 10:37
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Norbi169 »

A jak to jest z gwintem w lufie jest płytszy mocno działa to na niekorzyść?
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 44
Rejestracja: wt 03.kwie.2018 - 12:41
Lokalizacja: Podlasie
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Andersh »

Odpowiedz o gwint masz w istniejacym obok temacie:
Wybór między uberti a pietta
viewtopic.php?f=10&t=3370#p32682
raguel
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: czw 09.lis.2017 - 02:17
Moja broń: Czołg w stodole

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: raguel »

Norbi169 pisze: ndz 08.kwie.2018 - 18:23 (...) pietta bardzo mnie przekonuje ale martwi mnie najbardziej to ze można dawac tylko małe ilości prochu, nie ukrywam ze marzy m Isię strzelac z dużych ilością prochu aby było mocne jebut :) bo czytałem ze niby w piette wchodzi mniej prochu i bębenki są nadkalibrowe czy odwrotnie?
Nie tyle można, co powinno się. Objętościowo możesz zapakować mniej więcej tam tyle prochu co w oryginale czy innych replikach, pytanie tylko po co ci to? Jak chcesz mieć wielkie pier****cie to śmiało dawaj 30 gr, będziesz miał zaciesz ale szybko się znudzi. Do strzelania do tarczy najlepiej nadaje się połowa tego, więc większość strzelców uberti i pietta daje mniej więcej tyle.

Co do gwintu - głębszy lepiej radzi sobie z cięższymi pociskami i pociskami wystrzelonymi z większymi naważkami, po prostu mniejsze ryzyko zerwania. Do pocisków lepsze są też gwinty szybkie. W piettach gwint jest wolniejszy i płytszy niż w uberti (pomijając jakość), co każe wnioskować, że producent nastawia się raczej na strzelanie kulą naważkami rekreacyjnymi. Nie znaczy to że nie da się pociskiem naważką wojskową, ale nie będzie to raczej celne strzelanie.

W oryginalnych coltach komory też były chyba podkalibrowe (poszukam linku wieczorem) i jakoś toto strzelało.

@Bob, w twoim przypadku IMO raczej efekt kiepskiego materiału z którego wykonano bęben, timing jest ok
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: amigo »

Jak już wielokrotnie zostało powiedziane Pietta robi te mocno podkalibrowe komory pod główny rynek zbytu replik czyli USA z tego powodu że jankesi nie bawią się w kaszki i sypią do pełna - i kula ma mocno uszczelnić komorę aby nie było przypadków ognia łańcuchowego ( ewentualne odszkodowania ) Niestety taka obciachana mocno kulka ledwo wrzyna się w ten "narysowany" gwint. Gwint płytki też jest celowy - ma być w produkcji szybko i tanio
Ritcheer
Posty: 53
Rejestracja: wt 02.sie.2016 - 16:02
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Ritcheer »

Czy jest możliwość u rusznikarza pogłębić gwint ? Jeśli tak, jakie są to koszty ?
.44
Bywalec
Posty: 483
Rejestracja: ndz 06.maja.2012 - 13:01
Lokalizacja: Piła
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: .44 »

Ritcheer pisze: pn 09.kwie.2018 - 22:12 Czy jest możliwość u rusznikarza pogłębić gwint ? Jeśli tak, jakie są to koszty ?
Nie ma takiej możliwości.
Głębokość bruzd nie ma żadnego związku z celnością broni.
ODPOWIEDZ