Uberti & Pietta obecnie.

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: FunkyKoval5 »

RedGuy pisze: pt 11.maja.2018 - 08:09 A gdzie to chcesz oddać?(no i zdublowalo post😤)
Pewnie na złom...ale nie ma działu oddam... :-D
Awatar użytkownika
Tuco Benedicto
Posty: 4
Rejestracja: czw 28.maja.2020 - 21:22
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Tuco Benedicto »

Cześć,

To mój pierwszy post na tym forum, więc serdecznie witam brać czarnoprochową :)

Stwierdziłem, że napisanie w tym wątku pierwszego posta nie będzie najgorszym pomysłem, szczególnie, że pytanie, jakie chcę zadać, jest adekwatne do jego treści. Doszedłem do wniosku, że zakładanie nowego wątku w tym przypadku nie ma sensu. Mam więc nadzieję, że moderatorzy nie potraktują mojego posta jako durny odkop po 2 latach.

Do rzeczy...

Wersja krótka:

Posiadam już niekoszernego Colta Navy Yank od Pietty i chcę zakupić drugi rewolwer. Wiem, że na pewno będzie to Remington New Model Army w oksydzie, kalibrze .44 i z 8-calową lufą. Pytanie jest następujące: powinienem wybrać Uberti czy Piettę i dlaczego?

Aha, Patterny i inne wyższe modele na razie odpadają, bo używając porównania motoryzacyjnego, wolałbym uczyć się jeździć na Tico, niż na Mercedesie.

Wersja długa:

Tak, wiem, że ten temat był już poruszany wielokrotnie i wniosek jest właściwie jeden: to bez znaczenia czy wybiorę Piettę, czy Uberti, bo w podstawowych wersjach są to repliki budżetowe i różnice między nimi nie są aż tak istotne.

W czym więc problem? No cóż, od paru tygodni czytam i oglądam materiały o broni CP i muszę przyznać, że tylko, gdy zaczyna wydawać mi się, że trochę rozumiem jakiś aspekt, okazuje się, że jest on bardziej skomplikowany, niż przypuszczałem. Na pewno posiadam jakieś minimum wiedzy, ale jestem typowym greenhornem i mogą to zmienić jedynie wizyty na strzelnicy. Mam więc mętlik w głowie i dlatego chciałbym Was prosić o pomoc w wyborze producenta rewolweru.

Zastanawiam czy brać Piettę ze względu na lepszą jakość materiałów i niższą cenę, czy jednak dopłacić do Uberti ze względu lepsze spasowanie części, przyrządy celownicze na jaskółczy ogon i inne rzeczy.

Biorę pod uwagę następujące sklepy:

https://www.artbron.pl/4414,rewolwer-pi ... cid=349

https://saguaro-arms.com/product-pol-12 ... ATISY.html

https://elcolt.pl/pl/p/Rewolwer-Uberti- ... kal.44/631

https://sharg.pl/product-pol-106279-Rew ... RGA44.html

Wiadomo, że Saguaro i Sharg cieszą się sporą renomą, ale czy polecilibyście pozostałe sklepy? Orientujecie się czy we wszystkich można poprosić o sprawdzenie osiowości, szczelinowości spasowania elementów przed wysyłką?

Nie mam możliwości zakupu stacjonarnego, ale po otrzymaniu rewolweru udam się z nim do osoby, która go sprawdzi i jeżeli nie będzie on spełniać oczekiwania - zwrócę go zgodnie z ustawą o zakupie konsumenckim przez internet.

Z góry dziękuję za pomoc i Wasze odpowiedzi :D
gajzol
Posty: 29
Rejestracja: ndz 27.maja.2018 - 23:51
Lokalizacja: Poznań
Moja broń: R&S 44, Rigby 451, Łucznik wz 70

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: gajzol »

Strzelałem z aktualnej produkcji Pietty i Uberti - moim zdaniem Pietta ma więcej plusów (wykonanie z aktualnej produkcji naprawdę bardzo ładne) a trwałość Uberti niestety marna (ledwo kilkaset strzałów i poważne zużycie elementów...)
Nie będę reklamował sklepów bo wsypy zdarzają się w każdym (losowo..) - po prostu skoro Saguaro ma najtaniej i jeszcze coś dodatkowo (akurat tak na start) to bierz i tyle.
Awatar użytkownika
Tuco Benedicto
Posty: 4
Rejestracja: czw 28.maja.2020 - 21:22
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Tuco Benedicto »

@gajzol

Dziękuję Ci za odpowiedź. Jestem prawie zdecydowany na Piettę, ale poczekam jeszcze na inne komentarze.
Irek M
Stary bywalec
Posty: 1062
Rejestracja: pt 07.wrz.2018 - 02:17
Moja broń: za dużo sztuk

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Irek M »

Tuco Benedicto pisze: czw 28.maja.2020 - 23:55 @gajzol

Dziękuję Ci za odpowiedź. Jestem prawie zdecydowany na Piettę, ale poczekam jeszcze na inne komentarze.
Wysłuchanie opinii to jedno, a wyciąganie własnych wniosków to drugie. Więc uważaj byś po takich opiniach nie chodził w laczkach zimą.
Awatar użytkownika
Tuco Benedicto
Posty: 4
Rejestracja: czw 28.maja.2020 - 21:22
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Tuco Benedicto »

@Irek M

Jeszcze przed napisaniem na forum przychylałem się bardziej w stronę Pietty.
Jeżeli chciałbyś coś zasugerować, lub jesteś po prostu innego zdania, to chętnie wysłucham Twoich argumentów.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: mar_kow »

Ostatni nowy nabytek Uberti Remington - wady: źle oszlifowany trzpień pobojczyka, źle dopasowany mosiężny kabłąk spustu, źle wyregulowana blokada bębna, delikatna nieosiowość ale nic nie wystaje poza obręb lufy. Wszystko do poprawienia we własnym zakresie.
Pietta kolegi: gwint lufy ledwo widoczny w stosunku do mojego, źle spasowana drewniana rękojeść (spaczona w magazynie i praktycznie do wymiany), źle dopasowana blokada bębna, lekka nieosiowość jak w moim.
Testy strzeleckie mojego (kolega jeszcze nie strzelał): bardzo celny czyli dobrze ustawiona muszka.

Ogólnie zalety i wady podobne, w moim mniejsza szczelina i całość lepiej spasowana choć nie wybierałem - przyszła ostatnia sztuka kurierem.
Natomiast jak ktoś się wczyta w parametry: głębokość gwintu, wielkość komór w stosunku do pol i bruzd to teoretycznie Uberti wypada na plus. W praktyce prawdopodobnie nie do zauważenia dla przeciętnego strzelca. Na plus Pietty to to, że bez problemu dostaniemy części zapasowe których jest więcej na rynku.

Podsumowując moim zdaniem najbardziej znaczącym elementem wyboru zostaje cena. Bo skoro mniej więcej Uberti i Pietta to samo to po co przepłacać...
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Ludzie wy mnie na prawde troche straszycie bo ja nie malo kasy wydalen za Ubertiego i zapasowe bebenki. I mnie na prawde dziwi ze wszedzie w internecie, procz tego forum, slychac raczej ze rewolwery Uberti sa lepsze ale jak nie masz albo nie chcesz placic tego troche wiecej, to kup Piette. Wy jestescie pewni ze uzywana stal Uberti jest gorsza czy to sa raczej subiektywne uczucia? Moze uzywacie waszych Uberciow troche intensywniej, wsadzajac w wjeksza cene zbyt duzo nadzeji i objawy zluzycia sa raczej logiczna konsekwencja? Ja kupilem Uberti bo myslalem o takim niemieckim powiedzeniu stolarskim "Jestem za biedny na tanie narzedzia."
Majac dwa uberciuchy plus zapasowe bebenki do nich juz nie odstapie od tego sprzentu ale gryzie mnie mysl ze moze na prawde wydalem wiecej pieniedzy za gorzy sprzet. Ja planuje jeszcze trzeciego kupic ale tym razem w oksydzie i mi na prawde robice stracha czy to nie bedzie blad.
I jeszcze jedna rzecz: "Hege" to jakis znak lepszej jakosci u Uberti? Bo na razie mam dwie nierdzewki i na lufach pisze Hege. Znaczy to ze moze nie jest az tak zle jak ´zwykle´ Remingtony Uberti?
Awatar użytkownika
Tuco Benedicto
Posty: 4
Rejestracja: czw 28.maja.2020 - 21:22
Moja broń:

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Tuco Benedicto »

mar_kow -> Ciekawe obserwacje i wnioski, dzięki:-)

Chłopiec z Chyloni -> Pewnie nie powinienem się odzywać, bo moja wiedza i doświadczenie są nikłe, ale opinie, z którymi się spotkałem, dość wyraźnie mówią o tym, że Pietta wyrabia repliki, wykorzystując do tego celu lepszą stal. Uberti ma za to inne zalety, których nie ma Pietta. Myślę, że będzie najlepiej, jak wypowie w tym temacie ktoś, kto ma wiedzę i doświadczenie :-)

Tak oto znalazłem pretekst do tego, by podbić posta:-) Liczę na to, że wypowie się ktoś jeszcze :-)
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: mar_kow »

Mój pierwszy zakup to był Remington Uberti po tuningu Hege z lufą 8''. W stosunku do ostatniego zakupu z remika z 5,5'' lufą to brak mankamentów. Za te ok 400 zł więcej oprócz grawerki dostałem sprzęt bez widocznych wad. Ale czy warto ? Chwila z pilnikiem i można powiedzieć - zarobiłem 400zł...
Czy Pietta robi z lepszej stali? Nie ma to większego znaczenia - to broń dla mas, w epoce też niekoniecznie była lepsza. Może używki z lat 70-tych które można nabyć biorąc pod uwagę ich wygląd mimo upływu lat to może faktycznie stal była lepsza...
O ile drugi kolega się skusi na Remingtona Pedersoli'ego to opiszę wrażenia. Cena aktualnie 3750zł jest powyżej średniej a czy wykonanie lepsze - zobaczymy...
Slonik
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: sob 18.kwie.2020 - 21:31
Moja broń: Colt

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Slonik »

Opisz koniecznie, bo zastanawiam się nad sprzedażą moich Coltów z Uberti i kupnem Remingtona Pedersoli.
Awatar użytkownika
Piston61
Posty: 50
Rejestracja: ndz 02.cze.2019 - 15:18
Moja broń: brak

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Piston61 »

To i ja opiszę swój pierwszy zakup :-D Trzy lata temu dwa remingtony Pietty 5,5 i 8 cali. Kupione pod wpływem impulsu nie wybierane ani przebierane ot legły w rekach :kastro: Przez ten okres bardzo intensywnie eksploatowane,wydmuchnięte zylion kul i nie tylko :) Na dzisiejszy dzień nie widzę jakiś większych objawów złużycia nadał są celne :lol: Strzelam na osiach 25 i 50 m i dobrze sobie radzą,próby na 100 były ale zmizernym skutkiem co nie znaczy że się poddałem 8) W tym czasie jedna awaria , w krutkim pękła sprężyna dwupalczasta groszowa sprawa.Pietta ma płytkie gwinty to fakt ale zapodajemy trochę twardsze kule i problem znika :piwo: Ogulne wrażenia bardzo pozytywne nie żałuje zakupu :remik:
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

A nie bede sie denerwowal juz naprzod. Zobacze co te dwa inoxy 8" & 5,5" powiedza po pierwszym strzelaniu.
Doswiatczenia pana Mar_kow mnie troche uspakajaja.
Powiedzcie Kaczynskiemu ze moj bol, nie mogac jechac do ojczyzny, jest lepszy niz jego. Niech wreszcie otworzy granice.

Ale prosze niech mi ktos wytlumaczy co to jest z tym ´Hege´, bo ja do niewadna myslalem ze Hege to imie a Uberti nazwisko. :oops: Jak pisze Hege na pukawce to znaczy ze lepszta jakosc, tak?
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: mar_kow »

Chłopiec z Chyloni pisze: sob 30.maja.2020 - 18:02 [...]
Ale prosze niech mi ktos wytlumaczy co to jest z tym ´Hege´, bo ja do niewadna myslalem ze Hege to imie a Uberti nazwisko. :oops: Jak pisze Hege na pukawce to znaczy ze lepszta jakosc, tak?
Hege to firma z Niemiec która sprzedaje broń (w tym CP) oraz akcesoria. Nie jest producentem tylko robi poprawki grawerując nazwę i pobiera większą marżę. Faktem jest że broń jest dopieszczona - mam porównanie kupując nówki z Hege i "zwykłą". Podobno (nie potwierdzone) Pietta i Uberti wysyłają lepsze egzemplarze na rynek niemiecki. Trzeba też uważać na "januszy" którzy domowym sposobem nanoszą grawerkę na lufę sprzedając drożej swoje egzemplarze.
https://www.waffen-hege.de/pl/brand/17-hege-uberti
Awatar użytkownika
Chłopiec z Chyloni
Stary bywalec
Posty: 557
Rejestracja: pt 27.mar.2020 - 16:10
Moja broń: Rogers & Spencer, Colt 1851, Enfield P53

Re: Uberti & Pietta obecnie.

Post autor: Chłopiec z Chyloni »

Dzieki! Moje dwa mam od MilitariaPL i od Saguaro. To chyba nie sa Janusze.
Ja sie tu od trzech dni pocilem czy nie mam kupionego zlomu ktory po trzecim razie na strzelnicy zacznie sie rozpadac.
niestety bez pozwolenia niemieckiego u nich bezposrednio nic nie kupie. Szkoda. Chociasz sie zastanawiam czy by nie wyslali mi do rodziny w Polsce. Ale pewnie nie.
ODPOWIEDZ