Kapiszonownik Polisch Capper vs Gold Capper

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
ODPOWIEDZ
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Kapiszonownik Polisch Capper vs Gold Capper

Post autor: amigo »

W lutowym numerze pisma Arsenał ukazał się artykuł porównujący dostępne na rynku kapiszonowniki różnych typów min. wymienione w tytule dwie polskie konstrukcje.
Czy ktoś z forumowiczów używa takowe i jakie ma doświadczenia, czy faktycznie tym większym można nakładać kapiszony tylko na wyjętym bębnie remingtona a z tym mniejszym nie ma tego problemu ? Podobno mimo zbliżonego wyglądu zewnętrznego mają inną wielkość/pojemność i przede wszystkim inne głowice do podawania kapiszonów.
Który bardziej się sprawdzi jako uniwersalny do kilku typów rewolwerów i podoła np. mocnemu dopychaniu lekko zagiętych popularnych kapiszonów RWS 1075 ?
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik Polisch Capper vs Gold Capper

Post autor: FunkyKoval5 »

Oba dają radę...na YT są filmy pokazujące ładowanie.
PC (są dwie wersje) po założeniu kapiszona w rewolwerze cofasz w tył, natomiast GC po założeniu możesz cofnąć lub odciągnąć w bok i ten jest mniej pojemny.
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Kapiszonownik Polisch Capper vs Gold Capper

Post autor: amigo »

Kupiłem ten mniejszy kapiszonownik Gold i testowałem go na kilku moich Coltach i jest całkiem niezły. Wielkość wystarczająca, wygodnie się go trzyma, można dość mocno dopchnąć kapiszon i ściągnąć w bok głowicę ładującą.
Przy ładowaniu trzeba patrzeć czy podajnik wypchnął kapiszon bo nie zawsze się to udaje i wtedy trzeba trochę potrząsnąć pudełeczkiem.
Najlepiej podaje kapiszony niepozagniatane, jeżeli kominki wymagają ich zagniecenia to już tak dobrze sobie nie radzi. Jak wypróbuję go na Remingtonie to dam znać czy się sprawdził.
Biker
Bywalec
Posty: 215
Rejestracja: pn 16.maja.2016 - 11:34
Moja broń:

Re: Kapiszonownik Polisch Capper vs Gold Capper

Post autor: Biker »

Ja zakupiłem PC i jak na razie testowałem go tylko w Colcie. Słabo się spisał i odłożyłem w kąt. Może kiedyś spróbuję z innymi kapiszonami albo w Remingtonie..
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Kapiszonownik Polisch Capper vs Gold Capper

Post autor: amigo »

PC to ten drugi większy ? Tak jestem ciekawy co było nie tak ? Jakich kapiszonów używasz , też RWS ( były zagniatane czy prosto z pudełka )
Zbigu
Posty: 21
Rejestracja: czw 09.lut.2017 - 12:26
Moja broń:

Re: Kapiszonownik Polisch Capper vs Gold Capper

Post autor: Zbigu »

Polish Cappers model PCA jest zaprojektowany wyłącznie i specjalnie do Remingtona New Army a nie do Colta. Teraz będzie w sprzedaży nowy model PCC ,który obsługuje wszystkie rewolwery, jest film na YT na kanale Polish Cappers.

PCA = Specjalny do Remingtona
PCC = Do wszystkich rewolwerów /dostępność za 2 tygodnie/

pozdrawiam,
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik Polisch Capper vs Gold Capper

Post autor: FunkyKoval5 »

Zbigu pisze: pn 16.kwie.2018 - 20:48 Polish Cappers model PCA jest zaprojektowany wyłącznie i specjalnie do Remingtona New Army a nie do Colta. Teraz będzie w sprzedaży nowy model PCC ,który obsługuje wszystkie rewolwery, jest film na YT na kanale Polish Cappers.

PCA = Specjalny do Remingtona
PCC = Do wszystkich rewolwerów /dostępność za 2 tygodnie/

pozdrawiam,
A kiedy będzie PCC? Podobno miał być w kwietniu...?
Zbigu
Posty: 21
Rejestracja: czw 09.lut.2017 - 12:26
Moja broń:

Re: Kapiszonownik Polisch Capper vs Gold Capper

Post autor: Zbigu »

Kapiszonownik PCC obecnie frezuje się i graweruje. Będzie w sklepie w kwietniu ale po 23 kwietnia. Mamy lekkie opóźnienie ;)


pozdrawiam,
Awatar użytkownika
FunkyKoval5
Bywalec
Posty: 399
Rejestracja: pt 09.cze.2017 - 19:45
Lokalizacja: Lubuskie
Moja broń:

Re: Kapiszonownik Polisch Capper vs Gold Capper

Post autor: FunkyKoval5 »

A propos ceny nowego PCC, ktoś widział?...Wyobraźnia dopisuje twórcy, 185 pln jak dla mnie nie w kij pierdział. Pozostanę raczej przez prostych i niezawodnych rozwiązaniach za 5 pln od sztuki...
ODPOWIEDZ