Rozmiar dłoni i rękojeść

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: RedGuy »

mar_kow pisze: czw 12.kwie.2018 - 10:15 Może nie bublowate - z opisu (gdzieś w czeluściach) wynikało że podczas strzału masa bębna/całego odrzutu uderza w szkielet wąskimi rantami bębna w wycięciach popychacza. Po "iluśtam" strzałach po prostu się sklepują stąd te luzy i coraz większa szczelina. Fotki są w necie, po powiększeniu te ranty na bębnie są faktycznie mizerne. Ktoś kto ma sprzęt może łatwo sprawdzić czy te ranty opierają się bezpośrednio na szkielecie.
O to ,to. Broń sama w sobie całkiem przyjemna tylko podczas przeróbki na rozdzielne ładowanie zapomniano ze w oryginale siła wystrzału przenoszona jest z łuski na szkielet rewolweru a po przeróbce siła działa na bęben i mechanizmy za nim - gdzieś to wyczytałem ;) .
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Wycior »

Tak to jest gdy się próbuje tanim kosztem dokonać wstecznej konwersji lokomotywy spalinowej na napęd parowy.
finger
Posty: 5
Rejestracja: śr 04.kwie.2018 - 09:18
Moja broń: brak

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: finger »

zbiho pisze: czw 12.kwie.2018 - 10:35 Tutaj gościu poruszył niebo i ziemie w sprawie bubla w Catlemanie
viewtopic.php?f=2&t=3331
Zły link 8)
Awatar użytkownika
lipton73
Posty: 43
Rejestracja: śr 10.sty.2018 - 21:00
Moja broń: brak

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: lipton73 »

Dokladnie jest tak jak koledzy pisza. Sam przed zakupem pierwszego CP zastanawialem sie nad Cattlemanem, ale trafilem gdzies na beżowym na obszerny temat o tym, faktycznie rewolwer ma ta wade, o ktorej tu jest mowa.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Ptaku_1 »

Czyli jak chcemy coś krótszego to faktycznie zostaje Remik 5,5" Przy tak krótkim pobojczyku ładowanie jest lekko uciążliwe wiec zostaje demontaż bębna i praska dlatego Remik, bo w Colcie wyjęcie bębna jest lekko utrudnione.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: mar_kow »

Ptaku_1 pisze: czw 12.kwie.2018 - 16:36 Czyli jak chcemy coś krótszego to faktycznie zostaje Remik 5,5" Przy tak krótkim pobojczyku ładowanie jest lekko uciążliwe wiec zostaje demontaż bębna i praska dlatego Remik, bo w Colcie wyjęcie bębna jest lekko utrudnione.
Niekoniecznie. Na beżowym piszą też użytkownicy że wystrzelali trochę i wad nie zauważyli. Wersja Thunderer 3.5'' jest bardzo fajna, miałem kupić dla żony (chyba czasowo zrezygnowała) ale mi też się podoba. Oczywiście nie jest to broń tarczowa ale żeby "popykać" w ramach rozrywki.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Wycior »

Nie jest powiedziane że ma się zepsuć od razu, zwłaszcza jak się strzela kulami i małymi naważkami. Nie podlega jednak dyskusji że Cattleman rozdzielnego ładowania ma poważną wadę konstrukcyjną, narażająca mechanizm na zużycie/deformację. Jest oczywiste że wada jest winą producenta, który poszukał najtańszej, ale partackiej drogi do stworzenia kapiszonowej "wersji" Colta SAA 1873. Producent nie miał chyba najlepszego zdania o przyszłych nabywcach swojej "superkonwersji". Przypuszczalnie założył że lwia większość skończy w gablocie, z niektórych ewentualnie dla zapoznania się i lansu wypuści się 2-3 bębny na strzelnicy. Od tego się jeszcze nie zepsują. Czy producent przewidywał, że w dziwnym kraju nad Wisłą liczna rzesza "miłośników" historycznej broni CP uczyni z Cattlemana obiekt kultu i będzie przepuszczać przezeń tony ołowiu? Dystrybutorzy chyba myślą o swych klientach podobnie, czego dowodzi np. następujący tekst marketingowy: Firmie Uberti udało się perfekcyjnie odtworzyć legendarny rewolwer, który niepodzielnie rządził na ulicach „Dodge City” w Kansas. Chwilę temu niechcący nastawiłem sobie RM i teraz jestem skłonny uznać całą aferę za karę boską dla nabywców tego dziwoląga.
Ostatnio zmieniony czw 12.kwie.2018 - 17:15 przez Wycior, łącznie zmieniany 1 raz.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Ptaku_1 »

Z tymi miłośnikami to przesadzasz, ludzie używają tego czego mogą, jestem w 100% pewny ze 80% miłośników CP gdyby mogła to zaraz by się przesiadła na nitro, pewnie duża cześć z nich zostawiła by sobie jedna sztukę aby czasami zadymić ale głownie strzelała by z nitro (sam byłbym jednym z nich)
Patrząc w ten sposób można powiedzieć ze w kraju nad Wisła jest cała masa miłośników auto 12 letnich i starszych :)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Wycior »

A niby dlaczego nie mogą? Polska jest jednym z tych krajów Unii, gdzie otrzymanie zezwolenia na nitro jest jeszcze stosunkowo łatwe. Wynika z tego że ja należę do tych pozostałych 20%. Nie widzę przeszkód dla których zezwolenia miałbym nie dostać ale broń nitro zwyczajnie mnie nie interesuje. Po prostu nie chcę mieć broni nitro ani nie chcę mieć broni CP tylko po to żeby mieć broń. Jeżeli ktoś ma broń CP tylko jako namiastkę nitro, bo pozwolenie wymaga pewnego wysiłku, to znaczy że ma tę broń CP z fałszywych pobudek.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Ptaku_1 »

Zdobycie nitro wymaga oszust :) Bo muszę oszukiwać ze jestem kolekcjoner albo sportowiec, nie mogę mieć broni bo czasami chcę postrzelać dla relaksu :) A nawet jak bym chciał oszukiwać to mi i tak nie dadzą bo mam wadę wzroku większa niż 5 dioptri. Dz. U. 2000 Nr 79, poz. 898 z późn. zm.

Czemu fałszywych powodów, ktoś lubi mieć i lubi strzelać to są chyba wystarczające powody :) Czy do wszystkiego trzeba dorabiać jakąś filozofie?

Temat robi sie off-top.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: RedGuy »

Popieram Ptaku_1, co za różnica z jakiego powodu chcę mieć broń? Przecież odpowiedzialność karna za użycie broni w niedozwolonym celu czy też miejscu jest taka sama dla kolekcjonera, sportowca czy też zwykłego Janusza z CP.
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Wycior »

OK, przedstawiliśmy argumenty, każdy ma jakieś racje. Dalej możemy się już tylko kłócić. Proponuję zakończyć offtopa protokołem rozbieżności.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Ptaku_1 »

@Wycior pełna zgoda, brawo Ty zakończmy protokołem rozbieżności :)
Dodam tylko że rozumiem twoje podejście i osób które podchodzą do CP w sposób bardziej kolekcjonerko-historyczny. Dla was to coś więcej niż dla takiego "Janusza" jak ja i obawiacie się że jak więcej takich Januszy się zrobi to jest większa szansa na jakiś popaprańców co będą latać z Snubnose pod pachą a po pijaku się strzelać, bo taka sytuacja może doprowadzić do restrykcji i osoby dla których CP jest czymś więcej niż rozrywką od czasu do czasu stracą najwięcej.
Dlatego rozumiem czemu są ucinane na wszelkich forach rozmowy o płaszczowych pociskach, destrukcji przedmiotów itd.
Po prostu dbacie o swoje hobby i jest to dla mnie w 100% zrozumiałe.
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: mar_kow »

Wycior pisze: czw 12.kwie.2018 - 17:58 OK, przedstawiliśmy argumenty, każdy ma jakieś racje. Dalej możemy się już tylko kłócić. Proponuję zakończyć offtopa protokołem rozbieżności.
Przez ostatnie 26 lat spaliłem tyle nitro na strzelnicach i misjach że nie czuję potrzeby posiadania klasycznej broni choć do niej praktycznie mam ułatwiony dostęp. CP to zupełnie coś innego...
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: amigo »

ŁO BOSZE - co za problem w Polsce zrobić pozwolenie na współczesną broń. Po co się tak męczyć z takimi skundlonymi rewolwerami jak np. ten Catelman co nigdy nie był kapiszonowy. Po co zaklinać rzeczywistość - on i tak nie dorówna rewolwerowi lub pistoletowi na naboje scalone.
ODPOWIEDZ