Rozmiar dłoni i rękojeść

Generalnie broń krótka taka jak rewolwery oraz pistolety.
finger
Posty: 5
Rejestracja: śr 04.kwie.2018 - 09:18
Moja broń: brak

Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: finger »

Witam,

przed zakupem rewolweru umówiłem się na strzelanie, na strzelnicy był Remington New Army 8" i kompletnie nie mogłem nim trafić w cel z 25m - musiałem celować znacznie poniżej tarczy.
Nie było innych rewolwerów na strzelnicy abym mógł porównać.

Ten rewolwer kompletnie nie leżał mi dłoni, miałem wrażenie że rękojeść jest po prostu za mała.
Mam 186cm wzrostu i długie palce.
Gdzie moja kobieta (z drobnymi rączkami) trafiała bez problemu strzelając pierwszy raz w życiu!

Wertując forum trafiłem na: viewtopic.php?f=2&t=3277#p31297
Osoba wzrostu 180cm na początku ma problem ze zgraniem i utrzymaniem przyrządów celowniczych w celu w klasycznym 8-calowym rewolwerze...
Czy to prawda, że wysocy ludzie mają większe problemy z celowaniem?
Jest to związane z rozmiarem dłoni właśnie?

Czy są rewolwery z większymi rękojeściami?
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Bob »

Mam 188cm dłonie raczej większe niż mniejsze i rzeczywiście rewolwer Remington 1858 dziwnie sie trzyma porównując do współczesnych pistoletów. Nie wiem jakie jest twoje doświadczenie z bronią i jakie masz porównania. Ale wszytko jest do wycwiczenia i znalezienia pasujacej postawy i ułożenia rąk.
Mi np lepiej się strzela gdy prawa ręka jest bardziej wyprostowana a lewa podtrzymuje, lewa noga wysunieta do przodu. Gdy strzelam natomiast 9mm to pasuje mi postawa strzelania bojowego.
Musisz strzelać i ćwiczyc różne ułożenia dloni i postawy aż znajdziesz to co ci pasuje.
Ponoć Colt Walker jest duży ale nie miałem w ręce więc nie mam porównania jedynie to co na fotach w sieci.


Aaaai ieszcze mi się przypomniało... Usunąłem ori lakier z rękojeści... Bejca i olej lniany... Efekt całkiem inaczej sie trzyma jak z tym lakierem oczywiscie na + bez lakieru
finger
Posty: 5
Rejestracja: śr 04.kwie.2018 - 09:18
Moja broń: brak

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: finger »

Dzięki Bob za podpowiedzi :piwo:

Widzę też, że można wymienić okładziny na grubsze: viewtopic.php?f=2&t=3110#p29076
I to może rozwiązać problem, albo chociaż polepszyć uchwyt.
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: RedGuy »

Może przymierz się do Colta. Ten Remingron jakiej firmy był bo słyszałem że Pietty mają większą rękojeść niż Uberti
Awatar użytkownika
Bob
Posty: 82
Rejestracja: ndz 29.paź.2017 - 13:21
Lokalizacja: Opolskie
Moja broń: Remington 1858 .44 8" Colt Navy 1851 .36 7,5"

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Bob »

Miałem Piette i mam Uberti aż tak istonej różnicy nie ma jeżeli jest to minimalnie. Może i grubsze ale jak dla mnie to przydałyby i dłuższe :ops:
Zanim kupisz te okładziny to poćwiczyć chwyt zobaczysz różnice
Albo idź do sklepu i pomacaj różne rewolwery
:army: :remik: :navy: :rogers:
amigo
Stary bywalec
Posty: 552
Rejestracja: pn 03.kwie.2017 - 19:07
Moja broń: za dużo się tego uzbierało : )

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: amigo »

Uchwyty rewolwerów dość mocno się różnią i to nie tylko co do typu ale też producenta i roku wytworzenia, więc sprawa nie jest wcale taka prosta. Moim zdaniem jedne z lepszych chwytów ma Rogers & Spencer i zaraz za nim Colt Army 1860. Remington już gorzej i do tego znaczne różnice tak jak wyżej opisałem.
A najgorszy to chyba Le Mat - ale ma inne zalety 8)
Wycior
VIP
Posty: 2071
Rejestracja: pt 14.kwie.2017 - 14:45
Lokalizacja: Okolice Katowic
Moja broń: CP i ostry jęzor

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Wycior »

Miałem ten sam problem z NMA 1858 Ubertiego. Spróbuj chwyt z małym palcem podwiniętym pod rękojęścią. Trzeba się przyzwyczaić (na początku palec trochę boli) ale w efekcie pozostałe palce trzymają niżej i mocniej, poza tym palec wskazujący przy ściąganiu spustu nie dotyka korpusu. Wydaje mi się też że ten zwinięty paluszek, podtrzymujący rękojęść od spodu, zapewnia lepszą powtarzalność chwytu.
mao
Posty: 19
Rejestracja: wt 07.lis.2017 - 10:22
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: mao »

:brawo: :piwo:
Wycior pisze: czw 05.kwie.2018 - 18:12 Miałem ten sam problem z NMA 1858 Ubertiego. Spróbuj chwyt z małym palcem podwiniętym pod rękojęścią. Trzeba się przyzwyczaić (na początku palec trochę boli) ale w efekcie pozostałe palce trzymają niżej i mocniej, poza tym palec wskazujący przy ściąganiu spustu nie dotyka korpusu. Wydaje mi się też że ten zwinięty paluszek, podtrzymujący rękojęść od spodu, zapewnia lepszą powtarzalność chwytu.
:piwo:
strzalam tak samo :D :remik: i jeszcze bardziej zaciskam dłoń :?:
finger
Posty: 5
Rejestracja: śr 04.kwie.2018 - 09:18
Moja broń: brak

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: finger »

Macałem w weekend Cattleman'a 7.5" i New Army 8", uchwyt praktycznie taki sam.
Colt Dragon miał wyraźnie większą rękojeść i zadowalającą, jednak wagowo już niestety za ciężko.
Cattleman Thunderer 3.5" też fajny chwyt, jednak to mały rewolwer.

Wybór padł na Cattleman'a 7.5", poćwiczę chwyt. Dzięki!
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: RedGuy »

Nie wiem czy czytałeś ale Cattlemany mają jakieś bublowate wykonanie i po kilku strzelaniach dostają ponoć sporych luzów. Jest to nawet opisane na forum, żebyś się na minę nie władował.
finger
Posty: 5
Rejestracja: śr 04.kwie.2018 - 09:18
Moja broń: brak

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: finger »

RedGuy pisze: śr 11.kwie.2018 - 00:59 Nie wiem czy czytałeś ale Cattlemany mają jakieś bublowate wykonanie i po kilku strzelaniach dostają ponoć sporych luzów. Jest to nawet opisane na forum, żebyś się na minę nie władował.
Nie widziałem nic :(
Polecili go w Saguaro, a to ponoć chwalony sklep, więc zaufałem im.
Ptaku_1
Bywalec
Posty: 126
Rejestracja: śr 21.mar.2018 - 19:14
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: Ptaku_1 »

Daj linka o tym problemie z Cattelmanami
Awatar użytkownika
RedGuy
Stary bywalec
Posty: 655
Rejestracja: pn 14.sie.2017 - 21:40
Lokalizacja: Kamieńsk
Moja broń:

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: RedGuy »

Kurcze, nie mogę znaleźć a pamiętam że w jakimś temacie czytałem coś o tym 8( . Być może temat został usunięty bo zszedł na inne tory. Osobiście mam mizerne doświadczenie odnośnie Cattlemanów. Raz trzymałem na strzelnicy i ci powiem całkiem fajny kawał żelaza tyle że ostudził mój zapał właśnie temat na forum. Może demonizuję i wcale nie jest tak z nim źle, ale to już bardziej doświadczeni pewnie doradzą ;) .
Awatar użytkownika
mar_kow
Stary bywalec
Posty: 1060
Rejestracja: pt 16.lut.2018 - 12:18
Lokalizacja: Mazury
Moja broń: skuteczna

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: mar_kow »

Może nie bublowate - z opisu (gdzieś w czeluściach) wynikało że podczas strzału masa bębna/całego odrzutu uderza w szkielet wąskimi rantami bębna w wycięciach popychacza. Po "iluśtam" strzałach po prostu się sklepują stąd te luzy i coraz większa szczelina. Fotki są w necie, po powiększeniu te ranty na bębnie są faktycznie mizerne. Ktoś kto ma sprzęt może łatwo sprawdzić czy te ranty opierają się bezpośrednio na szkielecie.
Awatar użytkownika
zbiho
Stary bywalec
Posty: 1132
Rejestracja: pt 04.sie.2017 - 08:23
Lokalizacja: Bochnia
Moja broń: .31"

Re: Rozmiar dłoni i rękojeść

Post autor: zbiho »

Tutaj gościu poruszył niebo i ziemie w sprawie bubla w Catlemanie
viewtopic.php?f=2&t=3331
ODPOWIEDZ